Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наполеон Бонапарт - трагедията на един мечтател

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Е добре де, обсадата на Варна е известно събитие, годината е 1828, русите използват ракети за първи път,Дибич стига на юг до Одрин, взима Созопол... обаче французите също си участват, това е твърде популярно, англичаните също, Наварин, египтяните бълбукат, гърците си правя кралство и пр. Краят на Елефтерията. Става за роман "Жомини си пие в Провадия с капитан Мамарчев"

    Comment


      #77
      А, точно. Жалко, че не съм още добре запознат с тия нашенски събития (че и от Варна съм да му се незнае ). Все пак следвам за сега най-важните периоди на военната история и при това сравнително сериозно (за Наполеон колкото книжки поръчах, сигурно щяха да се нахранят много сомалийчета...). Все ще стигна и до там
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #78
        М-у другото, Грей, ето в този си пост точно ти приказваш за оперативно ниво при Наполеон

        Като завърша това есе, което пиша в момента, и което се явява обобщение на "мнението ми за Наполеон", ще го кача, понеже струва ми се наистина успявам да събера на едно място най-важните неща за него. Лесно се пише, понеже няма нужда да цитирам източници, а нещата си ги знам.
        Last edited by Imperial; 13-12-2004, 13:19.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #79
          Аааа, хъм, опла....
          Къде бе, къде?! Аз нищо не виждам, кво викаш?! Не бе, няма такова нещо, ти па, кви са тия работи дет ги приказваш, само стряскаш хората тука...
          :p
          Пусни готовия пейпър да му се накефим :sm100:
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #80
            В момента завършвам частта за Наполеон-генерала, остава малко глупости да наръся за Наполеон-мъжа ( ама как не ме интересува с коя къде кога спал ) и ще го кача. Обаче си мисля следното. Това ще го свърша да речем до час-два. Ще имаш ли възможност да го погледнеш след това, щото след 6 часа ще имам възможност да го допреработя малко преди да го предам, та няма да е зле да получа коментари преди това. (трябва да го предам най-късно след 9 часа)
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #81
              Ами ще се пробвам, но не съм сигурен дали няма да ме изхвърлят от рабората да ходя да оправям ПЦто на шефа
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #82
                Не е точно по темата, връзката е само косвена. 1858ма, снимки последните ветерани от армията на Наполеон.
                В наименованията на снимките се съдържа информация за всеки от тях:



















                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #83
                  Страшни са снимките, благодарности.
                  Но много хусари, срамота.
                  Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                  Comment


                    #84

                    Comment

                    Working...
                    X