Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наполеон Бонапарт - трагедията на един мечтател

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хм...моя глупава грешка ! Моля да ми бъде простена !
    "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

    Comment


      #17
      Знаех си аз, че тука некъде има темичка за корсиканеца, ето една информациика, дето лично за мен е новост, не че не бях запознат с теорията за отровните тапети


      Американски учени доказаха, че Наполеон е убит от своите лекари


      Истината е, че великият френски император и пълководец Наполеон Бонапарт умира не от отравяне, а от неправилно лечение. До такъв извод достигнаха лекарите от Центъра по съдебна медецина в Сан Франциско, съобщи Би Би Си, позовавайки се на списание New Scientist.

      Император Наполен Бонапарт умира на 52 години, заточен на остров Света Елена. Дълго време историците се придържат към версията, че Наполеон умира от рак на стомаха.

      През 2001 г. обаче експерти от института в Страсбург правят революционно изследване и извършват спектрален анализ на кичур коса на Наполеон, отрязан непосредствено след смъртта на великия император. Резултатите показват, че Наполеон умира от бавно и мъчително отравяне на организма. Откритието е възприето като официална версия за смъртта на френския император.

      По мнение на група медицински експерти от Сан Франциско причина за смъртта на императора всъщкност не е отравяне, а лечението, в което лекарите са предписвали на пациента си силнодействащи успокоителни, вредни за стомаха му. Наполеон смятал, че приема разхлабително, което да облекчи болките. Той продължавал да приема успокоителни до самата си смърт. Организмът на императора губел голямо количество калий, което нарушавало водно-солевия баланс н организма на Наполеон и довело до нарушена работа на сърцето.

      “Разбира се версията за умишлено отравяне е далеч по привлекателна за истриците”, заявява ръководителят на изследванията. “Но така или иначе, съществуват неопровержими доказателства, че Наполеон е умрял не от отрова, а от собствените си доктори!”

      В същото време фактът, че Наполеон наистина страда от рак на стомаха в последните месеци от живота си, не се поставя под съмнение от никой от изследователите. Учените са категорични, че така или иначе, дори и да е било избегнато неправилното лекуване от страна на лекарите, кончината на “малкия” голям император е била въпрос на седмици!

      Comment


        #18
        Имаше версия, че Наполеон е отровен с арсеник даван му в много малки дози от губернатора на острова.Така или иначе той остава легенда
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #19
          И аз знам че бил тровен продължително време с арсеник от губернатора на острова или от някаква любовница от хората с които бил на острова, но забравих кое от двете беше вярно. И до колкото знам след 20-тина години като изкопали гроба му тялото било запазено, а както знаем арсеника запазва тялото да не се разлага и също така арсеника предизвиква ужасни болки в корема, което може да предизвика и рак на стомаха. Но както казва von Danitz може пък и да не е вярно макар че аз все още си мисля че е умрял от отравяне с арсеник.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #20
            Прочетете книгата "Пълководецът Кутузов" и ми кажете кой е бил по-голям военнен стратег.
            Едно време и на мен ми харесваше Наполеон но сега ми харесва повече човека който е изклал великата му армия Михаил Иларионович Голенищев-Кутузов е роден на 5(16) септември 1745 година в Петербург.Умира на 28 април 1813 година-това е той великия руски фелдмаршал КУТУЗОВ.

            Comment


              #21
              Кой бе, човекът, който е загубил при Аустерлиц, а после се оправдавал, че му се месили императорите...
              Коя книга за Кутузов ти допада, тая, българския превод, от библиотека велики пъководци,дето бил измислил разсипния строй и дето разбил турците при Русе, пък после отстъпил оттатък Дунава, това наистина е стратегически талант. И все реакционерът Александър му се пречкал... много тенденциозна и истматска книга, в нея и датите не са верни, кво остава за анализа!

              Comment


                #22
                Той е човекът,предизвикал надигането на първата мощна вълна на европейския национализъм!Заради него след 1815г . се въвежда и политиката на териториални компенсации в следствие на водени войни(така тогава е поделена Полша и оттам нататък...знаете) .

                Comment


                  #23
                  Е, хъм, че тя Полша и преди наполеоновите войни не е самостоятелна държава, ако правилно си спомням. Всъщност, именно покрай Наполеон се случва поредното голямо полско въстание за национално освобождение.

                  Comment


                    #24
                    von Danitz написа
                    Кой бе, човекът, който е загубил при Аустерлиц, а после се оправдавал, че му се месили императорите...
                    Коя книга за Кутузов ти допада, тая, българския превод, от библиотека велики пъководци,дето бил измислил разсипния строй и дето разбил турците при Русе, пък после отстъпил оттатък Дунава, това наистина е стратегически талант. И все реакционерът Александър му се пречкал... много тенденциозна и истматска книга, в нея и датите не са верни, кво остава за анализа!
                    Еххх. И при една партия шах не можеш да спечелиш без да ти вземат някоя и друга фигура.Просто не сатава.Да не говорим при война как стоят нещата.
                    Може би съм объркал датата?Е ако съм я сгрешил напиши вярната.туко виж си пренаписал историята.
                    И естествено, че съм чел превода тогава знаех само Български език.http://www.hrono.ru/biograf/kutuzov.html

                    Comment


                      #25
                      Амм, Грей преди година искаше да се обсъдят някои аспекти на наполеоновите войни, дайте да подхванем пак темата че в момента това ми се "налага" да уча
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #26
                        Е ся ако ме и подсетиш за кои аспекти става дума.......... :lol: :lol:
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #27
                          Ами ти само това каза, "някои аспекти"

                          Мен в момента ме интересува до каква степен Наполеон води "маневрена война".
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            Да бе, великия Наполеон!Само дето в началото на кариерата му като пълководец,Суворов би супермаршалите му в Алпите, в средата на кариерата му испанците и Уелингтън го разкатаха в Испания,а после русите след като му показаха,че не може да ги победи(справка- Бородино) го оставиха да си задоволи егоизма и да влезе в Москва и след това го умориха от глад,казаците му скъсаха задника от Москва до полша,той -Императора!,остави армията си и избяга в Париж.После го биха при Лайпциг и накрая русите маршируваха в Париж а,гордите французи им ръкопляскаха!Е какво му е толкова великото-че няколко пъти би австрииците и смотаните и разпокъсани германци?За италианците от първата му кампания,в която създава мита за себе си ,на който още вярват,няма що да споменаваме!Да, победи Котузов при Аустерлиц,ама той си му го върна тъпкано! И накрая Императора нема доблестта да свърши поне като Ней-сам да командва разстрела си.Ако Наполеон има въобще някакаво значение за Европа като цяло то е с реформите ,които прави вътре във Франция,а не с безкрайните си егоистични войни!
                            "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

                            Comment


                              #29
                              Много емоции и малко рационален анализ ))
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                Абсолютно съгласен ... с Империал
                                Най-малкия, обаче и най-неопровержимия аргумент в полза на "майсторството" на Наполеон е, че след войните всички армии са организирани и воюват по неговите методи - надали биха го направили ако той беше някакъв некадърник
                                XV mile the sea brode is
                                From Turkey to the Ile of Rodez...

                                Comment

                                Working...
                                X