Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила - алфа версия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Големи, малко ми е кофти че трябва да коментирам работи дето са били актуални преди една седмица. Обаче не мога да пропусна твърдението че не имало ПТ Дивизии през Войната. Имало е! Били са Руски, само те са имали такова чудовище (не знам дали някой усеща огромния защитен потенциал на едно такова нещо. Все пак имайте предвид, че когато са добре замаскирани, поради ниския си силует, относително малки размери и много висока скорстелност една батарея 7,62смАТ оръдия биха могли с лекота да пометат цяла батальон танкове). Само че не се е казвало дивизия ами бригада. През април 1941г. започва формирането им. По щат те разполагат с 120 оръдия калибър .88, в състава им се включвали 2 артилерииски полка, по един минносапьорен и автоттранспортен батальон. Това е чудовищна мощ. Особено когато се използва в дълбочина. Поради особеностите на релефа и почти пълната липса на алтернативни пътища в СССР ефективността би могла да е огромна. 120 оръдия!!!! Ужас!
    "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

    Comment


      #47
      "Противотанковые артиллерийские бригады, состоявшие из двух полков шестидивизионного состава, являлись мощными артиллерийскими соединениями. По штату в бригаде числилось 120 противотанковых орудий, 16 зенитных орудий МЗА и 12 крупнокалиберных зенитных пулеметов.

      Формирование бригад началось в середине мая 1941 года непосредственно в заладных приграничных военных округах. Срок окончательной готовности для большинства из них был установлен 1 июля 1941 года. Такого небольшого отрезка времени было явно недостаточно, чтобы надлежащим образом укомплектовать, обучить и сколотить бригады как боевые единицы. Из-за нехватки противотанковых орудий на вооружение формировавшихся соединений Главное артиллерийское управление начало поставлять 76-мм и 85-мм зенитные пушки. Гораздо хуже обстояло дело с обеспечением бригад тягой и транспортными средствами. По данным на 12 июня 1941 года, они почти не имели тракторов и получили только 20% положенных по штату автомобилей."

      Не му е тука мястото - но ето ти едно описание на тези бригади. Както виждаш дори и те не са въоръжени и екипирани само с един вид въоръжение (да не говорим, че в тях има и пехотни разчети за прикритие). А иначе - и немците и руснаците имат артилерийски дивизии, но и те не са с еднороден състав. Ефективността им би била голяма, но все пак не са универсални (както никой вид воържънеие или екипировка не е. Така че структурата на частите, както е дадена например в серията PG е просто една удобна абстракция).

      Comment


        #48
        Времето за производство на бойни части вече е зададено. За всяка част има три различни срока:
        нормален, за елитна част (по-дълъг), за бързо сформиране на част (по-бързо от нормалното, но частта е по-слаба).
        Пример: пехотна дивизия:
        нормален: 3 хода
        бавен: 6 хода
        бърз: 1 ход
        За характеристиките на частите ще прочетете малко по-късно в правилата.

        За икономиката съм писал различни неща, тук не мога да ги постна всичките. Само ще кажа, че в доктрините съм сложил засега две икономически (търговски) и три "социални".

        За частите и техните характеристики и стойности. Аз смятам точно с екселски файл да боравя с тях. Но ако всичките играчи (до момента 26) имат собствени видове части, няма да ми бъде възможно да обработвам сблъсъците. Само си представете една стандартна ситуация: в една провинция има собствени национални части на държавата, плюс частите на някой съюзник и тази формация бива нападана от две други посоки, от частите на други държави ... и я си представи, как всяка от тях е с различни харктеристики / доктрини / заповеди.
        Така че, струва ми се, че с малко унификация играта ще върви по-гладко. Ако пък се окаже, че е не толкова сложна, при по-нататъшните ще обсъдим (тук на форума, всички) и включим допълнително каквото решим.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #49
          В отговор на предложението на Одзава

          Една пехотна дивизия се прави за 3 хода ???
          Мале, тия ще са некакви уруди. Ами за колко време ще се прави една моторизирана тогава
          20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
          "Иване, сега кръв ще се лее!"

          Comment


            #50








            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #51
              Това са първите 5 страници от новата версия на правилата

              Ето и първата версия на картата с провинции. Ще има само още леки корекции на моретата.

              Ето по-големия вариант (около 190К):


              Това е по-малък вариант, с по-орязани цветове (около 55К):
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #52
                По дяволите, моя грешка. Все така става, като бързам. Държавата в долния десен ъгъл не е Афганистан, а е Иран. Съжалявам за грешката.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #53
                  Aхаа. Аз се чудя какъв е тоя Ирак дет граничи с Афганистан

                  Чакай да те питам, ти играеш ли настолни ролеви игри, и по- точно Ендивал ???
                  20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                  "Иване, сега кръв ще се лее!"

                  Comment


                    #54
                    Аз не, но Олорин определено е фен.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #55
                      Воланде, защо Полша не е нумерирана, а Италия е?
                      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                      Comment


                        #56
                        Ревнуваш ли гълъбче :lol: :lol: :lol: :lol:
                        .....
                        Нищо лично,
                        "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                        Comment


                          #57
                          Имам предложение :
                          Дайте да кръстим провинциите с реалните им имена . Така играта ще е по интерестна и по реална .
                          Ако се чудите от къде да вземете имената ( освен ако ги нямате ) , тези провинции почти не за се менили по средновековието . Така че ще е лесно .
                          Пример : Имената да бъдат взети от играта Medieval :Total War .
                          това е чакам мнения .
                          "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                          Comment


                            #58
                            А и още нещо .
                            Абе къде са мойте колонии . Дайте някоя колония . Примерно , рамблер , подари ми някоя провинция , ей така за сините ми очи !
                            Тежка моя съдба . Къде са великите времена на Кортес , Магелан и , Писаро , де Опелана , де Алмагро и т.н.
                            О , бедна Испания ! ! Сега имаш само Реал ( Мадрид ) , бъдещият конквистадор по футболните терени .
                            Да Живее Раул !!!
                            П.С. Ако има война моля ви пощадете сейство Бланко , семейството на Раул !!!!
                            П.С. Знаете ли любимият ми отбор е Ювентус , Фашо , я дай Торино , за футболната ми кауза ???
                            "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                            Comment


                              #59
                              Ако решите да преразгледате идеята за кръстване на провинциите, мога да дам линк с политическата карта на Европа от ХХ-ти век.
                              20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                              "Иване, сега кръв ще се лее!"

                              Comment


                                #60
                                . И до кръщаването на провинциите ще стигнем, но това ще е само на една още по-увеличена карта и иска време.
                                . За Испанеца - и ти имаш една колонийка, ако не си видял, погледни, точно под теб в Африка. Между другото, оттам е тръгнал Франко, в началото на гражданската война.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X