Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    SS-GB

    Comment


      заря91 написа Виж мнение
      излезе филма "28 панфиловцев" https://www.youtube.com/watch?v=b3R1w3fo2L8
      От днес го има и в Замундата...

      Comment


        Еее, Гоблина се скъса да го хвали, ай да видим сега за кво иде реч

        Comment


          Красиви зимни пейзажи, няколко добре заснети сцени, хубава музика. От средата натам е приятен за гледане (разбирай екшъна ).

          Comment


            Under Sandet (Land of Mine)



            Един от най-добрите военни филми, които съм гледал някога. Много по-достоен за "Оскар"-а за чуждестранен филм от иранския филм, който го взе тази година.
            A strong toun Rodez hit is,
            The Castell is strong and fair I wis...


            блог за средновековна балканска история

            Comment


              Някаква идея къде мога да открия Dieppe (1993)? Гледах го като излезе преди 20 и кусур години и имам само смътни спомени. За съжаление никъде не мога да го открия.

              Comment





                При мен върви без проблеми.

                Comment


                  “Hell Below” – Documentary, War | TV Series (2016– )

                  Мисля да го пробвам довечера.

                  Comment


                    Нов трейлър за Дюнкерк, ще се гледа много задължително
                    цък
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      Норвежката продукция "Kongens Nei" ("Изборът на краля"), 2016 г. Нападението срещу Норвегия през април 1940 г., бягството на кралското семейство и правителството от Осло, решението да не се сътрудничи с Германия. Най-впечатляващата сцена е, естествено, потопяването на "Блюхер" при крепостта Оскарборг. Режисьорът не се е стремял да оригиналничи или да влага въображение (което спокойно може да се впише между достойнствата на филма) - с други думи историята е разказана скучновато, но достатъчно достоверно.
                      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                      Comment


                        Click image for larger version

Name:	MV5BOTVjYjgxNDgtOTkzMy00NDIwLWE0OGUtNDVkY2M1YTZjYzVhXkEyXkFqcGdeQXVyMjE4OTI5Njk@._V1_.jpg
Views:	1
Size:	58.9 КБ
ID:	554157

                        Drága Elza! (2014)

                        Comment


                          Разгромна рецензия на "Дюнкерк" (на руски, много спойлери)
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Рецензията е твърде милостива към това недоразумение "Дюнкерк"...

                            Comment


                              Хвърлих поглед на рецензията, май авторът и не си е написал домашното - хвърля обвинения за "измислени герои" и събития, които обаче са си съвсем истински. Визирам Лайтолър специално.
                              Естествено, възприятието на даден филм е силно субективно, така че виждания всякакви и всеки с вкуса си

                              Но ми е интересно, защо го определяш като "недоразумение"? Любопитен съм за тази гледна точка и аргументацията и?
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                Недоразумение - и като оценка на даденото историческо събитие, и като художествена реализация на тази оценка. Основната част от критиките са в посочената статия, така че няма да ги повтарям.
                                Както в повечето филми на Нолан е обърнато внимание на опаковката, а не на съдържанието. Изкуствена героизация на напълно негероични събития, митологизация на дреболии, липса на образи и характери, замъглена мотивация и прочее. Разбира се - всеки с мнението си.

                                Comment

                                Working...
                                X