Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Руски филми за Зимната война не съм гледал, но имам финландския Talvisota. Безплатно тук: http://www.dailymotion.com/video/x3qol47

    Направи ми впечатление използването на автентични руски танкове Т-26.
    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    Comment


      Е,то и аз съм гледал финландският,направи ми впечатление,спокойният тон ,на повестованието,без излишният патос,например в наши филми за Априлското или т.н.Деветосептемврийски въстания.Имаше,една реплика от филма,роднини на единият загинал брат,на главните герои,питаха,оцелелият брат,как загина той.Отговорът бе,Куршум в сърцето,почина ,на секундата.Реалността(във филма,поне),бе,че е разкъсан от бомба директно попаднала в окопа,докато е наряд.Та роднините,казваха ами ние имахме чувство,че нещо се движеше в,ковчега).Та след това оцелелият ,брат,каза ,"ние сме готови,да воюваме,докрай".А колко докрай,са воювали,след войната,ако не са от страните победителки,поне,не са и от победените.А ние,единствената,страна,срещу,която РЕАЛНО,воюваме е Германия(и то с Царската армия и командният и състав),но сме от победените .

      Comment


        Comment


          Филм за индийски войници в окопите на Първата световна война?
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            "Unknown Soldier (2017) Tuntematon sotilas (original title)

            Теглите пълната версия (3 часа, очаква се скоро да пуснат и англоезична, но ще е около 2 часа) от пиратския залив (Tuntematon.sotilas.2017.NORDiC.1080p.BluRay.x264-RAPiDCOWS Uploaded 03-26 16:24, Size 14.43 GB) link и пускате английските субтитри, които съм прикачил. Сега го пускам да го гледам и аз, очаквам да е страхотно, както всеки финландски военен филм, който съм гледал.Tuntematon.sotilas.2017.NORDiC.1080p.BluRay.x264-RAPiDCOWS.rar

            Comment


              Нов български филм "Врагове" - вероятно ще е интересен.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Врагове

                Аз официално май ще приключвам с новото бг кино. Тази простотия надмина и най-смелите ми очаквания за нелепост. По-добре да се закрие, отколкото да бълва такива буламачи. Не случайно в залата бяхме двама човека, чак ми стана странно, а ето че имаше защо. Аман от неразбрани бг творци и техните арт буламачи!

                Comment


                  aiwara написа Виж мнение
                  Врагове
                  Аз официално май ще приключвам с новото бг кино. Тази простотия надмина и най-смелите ми очаквания за нелепост. По-добре да се закрие, отколкото да бълва такива буламачи. Не случайно в залата бяхме двама човека, чак ми стана странно, а ето че имаше защо. Аман от неразбрани бг творци и техните арт буламачи!
                  Уви - да, присъединявам се към цялостното мнение Вероятно е необходима не само смяна на поколенията обаче, а и на цялата институция, тъй като тя възпроизвежда едни и същи криви традиции.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Честно казано след трйлъра очаквах нещо в стил БГ Рамбо и се молех да не е така! Просто темата ми е интересна и се жертвах. Но след като го изгледах съжалих, че не е БГ Рамбо! За бога, братя, не го гледайте!

                    Comment


                      aiwara написа Виж мнение
                      Честно казано след трйлъра очаквах нещо в стил БГ Рамбо и се молех да не е така! Просто темата ми е интересна и се жертвах. Но след като го изгледах съжалих, че не е БГ Рамбо! За бога, братя, не го гледайте!
                      Трейлърите и рекламите вероятно ги правят професионалисти. Т.е. взимат от филма/сериала само тези сцени, които изглеждат добре и в крайна сметка правят история, която звучи много по-добре от оригинала И аз се връзвам на същото, уви.
                      За първи път попаднах на това някъде преди ... може би 25-30 години, гледам реклама на филм, който беше рекламиран като екшън, цялата реклама - само стрелби, действие, гонитби и експлозии След което попадам на самия филм и с учудване разбирам, че той дори не е в тази категория, хубав филм съвсем за друго, а някой безсъвестен тип събрал всички такива (не особено свързани) моменти и направил съвсем превратна реклама на филма. След това имаше и други, но този случай съм запомнил (но не и заглавието на филма, отдавна беше все пак).
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        The 12th Man (2017) / Den 12. mann (original title)

                        Силно препоръчвам. По истинска история.

                        Comment


                          За протокола - филм за Толстой - и порядките в армията - История одного назначения:


                          *
                          И още един - Курск:
                          Last edited by pnp5q; 08-09-2018, 22:01.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Това постнахме ли го вече:
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Comment


                                Преди няколко дни гледах Der Hauptmann (2017). Очаквах да ми хареса, но определено надмина и очакванията ми. Гледайте го, няма да сгрешите (има го в пиратския залив с английски субтитри).

                                Comment

                                Working...
                                X