Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Слугата на господаря"

    Изглежда доста любопитно.

    Comment




      "Пашандел" - канадците са направили корав филм. Не вярвах, че може да се заснеме по кална битка от тази в "7-те самураи" но ето, че са успяли. Един съвет, не си разваляйте уикенда с този филм, гледайте го преди работа, за повече нахъсване в "боя на живота".

      Comment


        Според замунда - Пасчендале
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Хм ... за една кална битка това
          Резюме : Отразяващ бурния период на Първата световна война, филмът разказва историята на сержант Майкъл Дън (Paul Gross), войник от 10-и батальон на 1-ва канадска дивизия, който е сериозно ранен във Франция и се връща в Калгари в тежко емоционално и физическо състояние. Докато е във Военната болница в Калгари, той среща Сара (Caroline Dhavernas), загадъчна и привлекателна медицинска сестра, в която страстно се влюбва. Когато нейният по-малък брат Дейвид (Joe Dinicol) се записва да се бие в Европа, Майкъл се чувства задължен да се върне и той там, за да го пази. Те двамата, както и хиляди други канадци, са изпратени да се бият при река Ипр, в неравна битка, известна като "Passchendaele". Това е една история за страстта, смелостта и саможертвата... .
          дали си струва да се гледа?
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            Името е Пашендаал.

            Comment


              Само по-далеч от децата! Иначе брадвички, боздуганчета, за мен си беше близо до съвършенството. Напомня Жана д.Арк като баталия.

              Comment


                Тоя филм го бях писал в "Лоши". И на последната среща го споменахме
                За мен е пълен боклук.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  http://zamunda.net/details.php?id=142836&hit=1 Gitler kaput! / Хитлер капут!Руски филм (комедия ) за немски шпиони.Аз не сам го гледал защото е на руски и няма субтитри.Би трябвало да е хубав.

                  Comment


                    А някой гледал ли е "Крахът на третия райх"? Знам само, че е немски.

                    Comment


                      balhara написа Виж мнение
                      А някой гледал ли е "Крахът на третия райх"? Знам само, че е немски.
                      Дааа И?
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        The Hurt Locker





                        бе, горе долу бива ... Ирак, сапьори ... апропо, във филма присъства една от най малоумните снайперски престрелки в продължение на около 10-тина минути екранно време ...
                        Трол по списък.

                        Comment


                          В нашите торенти вече е качен страхотния немски филм Die Welle - училищен експеримент, който показва, че диктатурата е напълно възможна и в съвременни условия. Адски добър филм, препоръчам горещо.
                          Има го с английски субтитри в Замунда.нет
                          Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                          Comment


                            Нещо като Das Experiment ли е?
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Imperial написа Виж мнение
                              Нещо като Das Experiment ли е?
                              Аз така като гледам- да. А "Експериментът" между другото не беше лош филм.
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                една от най малоумните снайперски престрелки в продължение на около 10-тина минути екранно време ...
                                1. кое й е малоумното?
                                2. ти в колко снайперски престрелки си участвал?

                                Филмът не е лош, суровата реалност те удря по главата, няма излишни сантименти, нито претенцията, толкова характерна за популярните боклуци напоследък (разни батмановци, братовци и прочее)

                                Comment

                                Working...
                                X