Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Няма човек който да не се е вълнувал или поне интересувал от уникалната личност на Че. Революционер, комунист, бунтар или просто авантюрист, човек предизвикващ всички и всичко, хлапе на мотор или лекар с мисия...думите са излишни!

    Филма пресъздава дните на революцията в Куба и учатието на Че, според неговите спомени. Играта на Бенисио Дел Торо прави филма.
    Приятно гледане!

    Comment


      Не намерих да се обсъжда филма "Валкирия" за Ромел и заговора за покушение върху Хитлер. В петък излиза по кината, доколкото гледах рекламата е абсолютна алтернатива на историята Нищо ще го гледаме сега и ще видим за какво става въпрос. Някои ако има предварителни наблюдения да сподели за този филм. И аз да си призная честно не съм знаел, че Ромел е изгубил окото си, никъде не съм го срещал. Имате ли информация как и дали въобще е станало такова нещо?

      поздрави
      За другите отбори се ВИКА, докато ЦСКА се ОБИЧА!!! или мрази!
      Даже и на край света и в сърцето на врага, твойто име ще се пей, твойто знаме ще се вей. Ние в тебе се кълнем, няма да те предадем, ако трябва ще умрем.

      Comment


        Не си търсил.



        няколко поста по-нагоре.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Мерси, но пак написаното от CSM BU LAND FORCES, не е срещнало особена дискусия и интерес, явно трябва повече хора първо да гледат филма и след това да се коментира все пак.

          поздрави
          За другите отбори се ВИКА, докато ЦСКА се ОБИЧА!!! или мрази!
          Даже и на край света и в сърцето на врага, твойто име ще се пей, твойто знаме ще се вей. Ние в тебе се кълнем, няма да те предадем, ако трябва ще умрем.

          Comment


            Надявам се поне да си разбрал че филма и историята като цяло нямат нищо общо с ген. Ромел! Щото ако го гледаш с нагласат която ми се струва че имаш, ще останеш разочарован. Демек мистерията по загубата на окото няма да ти се разкрие.

            Поздрави!

            Comment


              Империал, свали ли "Глубокий рейд" за който питаше? При мен се свали, аз го прегледах набързо, за цялостно гледане обаче надали ще стане, че в момента нямам звук и съответно ... а инак накрая на филма беше забавно - имаше многобройна кавалерия и няколко танка. Явно без огромни маси кавалерия не става
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Свалих го, да, но не съм го гледал още.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Бил съм в сериозно заблуждение, смятах, че Том Круз играе ролята на Ромел, пак той играе Клаус фон Шауфенберг. Дам, така вече наистина се връзва тъпо копче съм явно. Е наистина е много интересен и недостатъчно усмислен момент от ВСВ според мен, дано и филма е интересен.

                  поздрави
                  За другите отбори се ВИКА, докато ЦСКА се ОБИЧА!!! или мрази!
                  Даже и на край света и в сърцето на врага, твойто име ще се пей, твойто знаме ще се вей. Ние в тебе се кълнем, няма да те предадем, ако трябва ще умрем.

                  Comment


                    Обыкновенный фашизм, 1965, документален
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      CSM BU LAND FORCES написа Виж мнение
                      [IMG]. Революционер, комунист, бунтар или просто авантюрист, ...!

                      По време на събитията , показани във филма , няма нищо общо с комунистите .
                      Екранизирана е книгата му "Мисля за безсмъртието на революцията" , издадена беше в България през 80-те .


                      Поправям се , когато писах това бях гледал само първата част. При втората , базирана на "Боливийски дневници" , нещата са доста по-различни .


                      Голям филм , голям актьор ! !
                      Last edited by Todor Pavlov; 21-02-2009, 12:47.

                      Comment


                        Dieppe: Directed by John N. Smith. With Gary Reineke, Victor Garber, Robert Joy, Peter Donat. A dramatization of the failed World War II raid which became the most serious defeat of Canadian forces in the war.

                        някаква идея от къде мога да го изтегля? в големите тракери го няма, в мулето също не го намира...Преди години го бяха давали по тв.

                        Comment




                          Ще кажа само Стийв и повече няма да обяснявам , но вижте филма. Вече 30-40 години киното стои на едно място, само краде от миналото. Като видят за машинописеца, и феновете на редник Райън ще разберат...

                          Действитето се развива "тук и сега". Дори полският език е разбираем. Няма обяснения за невнимавали в училище. Истинско удоволствие. На замунда.

                          Comment


                            Ама това е отдавна известно, бе Даниц
                            " - Как е, научи ли се да уцелва вече?
                            - Не, но презарежда като Бог"

                            ПП Аз май също бях писал за тоя филм някога.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Мъката ми нямаше да има край, ако не беше известно

                              Comment


                                Филм за Първата Световна Война-гледах го по телевизията и ми хареса.
                                The Lost Battalion

                                Comment

                                Working...
                                X