Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Originally posted by "Сержант Уханов"

    струва ли си гледането този Бэнд ъф Брадърс :?

    Взвод е филм-бижу. Поклон! :tup:
    Разбира се, че си струва!!!
    Ако си с бърз нет бягай на http://free.data.bg/chaio/movies/ и почвай да дърпаш сериите :tup:
    101st Airborne The Screaming Eagles At Normandy

    Comment


      #47
      Ми ето малко (без)полезна информация за Бандата на братята (един тъпак го е превел така) :lol: :lol: :lol:

      Преди няколко месеца ги даваха епизодите по HBO, но нямах възможност да ги гледам. Мисля, че бяха 10 или 12, но като се поразрових из нета видях, че има информация само за първите 5, значи или съм тъп или ги е мързяло да пишат за другите (май е първото).
      Самия факт, че Стивън Спилбърг и Том Хенкс са изпълнителни продуценти за мен е доказателство за стойността на серийте.
      По-известните актиори в сериите са: Франк Джон Хюс, Рон Ливингстън, Дейвид Шлуимер, Саймън Пег, Нолан Хемингс и доста други...
      Режисиори:
      Епозод I: Фил Аден Робинсън
      Епизод II: Ричард Лонграйн
      Епизод III: Майкъл Саломан
      Епизод IV: Незивестен (хммм...)
      Епизод V: Том Хенкс (не се знае със сигурност дали той е истинският режисиор)

      Eто и няколко сайта, където можеш да разгледаш по-подробно за какъв филм става дума:
      Dreamworks - официялния сайт
      Фен сайт на Dreamworks
      Band of Brothers - фен сайт

      Малко шотове от първата серия:



      [url=http://www.etonline.com/hotshot/bandofbrothers/][url]
      Zero Limit Web Magazine
      [/siz]
      http://zerolimit.board.dk3.com/2/

      coming soon...

      Comment


        #48
        Mай забравихме Windtalkers. Някой от тук гледал ли го е?
        Сетих се и за други: Black Hawk Down, Four Feathers, Glory...
        Zero Limit Web Magazine
        [/siz]
        http://zerolimit.board.dk3.com/2/

        coming soon...

        Comment


          #49
          Windtalkers, като замисъл и идея си е доста слаб.

          Но Джон Ву си е Джон Ву, независимо дали сюжетът е пълен боклук.Битките са поразяващо добри и притежават голяма мащабност.Добро впечатление прави и различната бойна техника, която са ползвали.За недостатъците не ми се говори, те са доста.

          П.С - Освен липсата на историческа акуратност в Редник Райън, какво друго не му харесвате?Според мен това не е филм за американския героизъм, а просто история, която се е случвала и продължава да се случва с хората.Не са толкова конкретизирани героите, не се изказват плоски идеи чрез репликите на героите (е, това дразни определено, справка Блек Хоук).Ако не ви се гледат амита, заменете имената с Hauptmann Mueller, Schutze Himmelschtoss ( :lol: ) и т.н.
          He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

          Comment


            #50
            Напълно съгласен! Редника си е супер филм, но само като визия. Никой друг досега не е успявал да пресъздаде дотолкова реалистично бойните действия. Иначе останалото е боза, ма кво от тва...
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #51
              не, при редника се наблягаше на показване на кървища и черва. Не е това "истинската война" според мен. Прочетете малко повече спомени на фронтоваци.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #52
                Найстина си бяха много реалистични битките (поне предполагаме, защото не сме били там)
                От началната битка при Омаха Бийч запомних как героя на Хенкс "влачеше" един друг войник и след малко като се обърна видя, че някакъв взрив беше отнесъл краката му и бяха останали само ръцете, главата и част от тялото... брутално
                И още един култов момент: Някакъв новобранец го беше уцелил куршум в каската, но не я беше пробил. Един войник до него каза "Lucky Bastard" и в този момент прасссссссссссс... куршум в главата на разглеждащият с усмивка шлема си войник...
                Zero Limit Web Magazine
                [/siz]
                http://zerolimit.board.dk3.com/2/

                coming soon...

                Comment


                  #53
                  С това ли се изчерпва за вас понятието "реализъм"???
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #54
                    Говорех за битките, защото ме мързеше да коментирам целият филм, ама щом искаш
                    Иначе реализмът е съвсем малко - група от 8 или 9 войника да преминат през окупирана Франция, доколкото си спомням да превземе един бункер или каквото там беше с каратешница, а на края на филма да победи половината Немска армия, заедно с няколко танка и Бог знае каво още (въпреки, че накрая на битката получиха поткрепление от ВВС) е меко казано невъзможно... та нещо такова исках да кажа.
                    Zero Limit Web Magazine
                    [/siz]
                    http://zerolimit.board.dk3.com/2/

                    coming soon...

                    Comment


                      #55
                      Според мен няма по-истински филм за войната от руската вълна през 90-те разказващи за живота на ветираните от войната и унижението което те претърпяват ежедневно .... забравените безименни герои които са изнесли войната в запотените си ръце стиснали винтовката докато им побелеят кокалчетата ....сега не мога да се сетя за заглавия но имаше много такива и всеки от тях ме потресе ...не са толкова трагични и претруфени както американските за ветераните от виетнам дето повече граничат с хорър.....а човешки, тъжни и смешни ... в които хората не са само добри и лоши ...всички грешат и всички изживяват грешките си ...а някои и умират с тях ...сами . Спомените са единственото нещо което остава до героя в последните му часове .... Гледайте някой от тези филми и ще разберете войната много по-добре то който и да е филм пълен с баталии, ревящи танкови двигатери и "магическите" залпове на Катюшите.
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        #56
                        Князе, кажи някой от тях, че не съм гледал много руски филми, а найстина искам...

                        [b][b]
                        Zero Limit Web Magazine
                        [/siz]
                        http://zerolimit.board.dk3.com/2/

                        coming soon...

                        Comment


                          #57
                          Тук, като никога май няма да се съглася със Sir_Gray . И според мен "Редник Райън" е много далеч от реалността (стига под реалност да не разбираме натурализъм и то доста грубоват). Да, във визията има нещо хубаво, може би, в динамиката и смяната на перспективите (която предполагам, че сравнително добре предава съответните качества у реалните сражения), но иначе ми се вижда нереалистичен. А и както винаги Спилбърг прекалява с визуалните ефекти.
                          Между другото - "Тънката червена линия", при многото си недостатъци, е доста по-реалистичен филм (и като показване на вътрешната реалност на сраженията).
                          Сега се сетих и за един друг филм, в който сякаш имаше известна реалистичност - "Сталинград".

                          Но няма как филм да бъде реалистичен ако се търси в посока ефекти и натурализъм (много по-реалистични са спомените, личните впечатления - т.е., в посока психологизъм (колкото и да го ненавиждам тоя термин )).

                          Comment


                            #58
                            Сега го свалям "Сталинград"
                            Като го изгледам, ще... деазнам... ще напиша няколк реда
                            Zero Limit Web Magazine
                            [/siz]
                            http://zerolimit.board.dk3.com/2/

                            coming soon...

                            Comment


                              #59
                              Никога, ама никога не допускайте индивид от женски род в близост до електрически уреди, освен ако не е наложително!!!!! Тъкмо бях написал дълъг и изчерпателен отговор и женската реши да чисти с прахосмукачката, при което успя да прати всички бушони без изключение във Вечните Предпазителни Полета, а заедно с тях си замина и моето писание... :evil: :evil:
                              Така, сега накратко - май пак не съм се изразил ясно - Редника е добър точно, защото там можем да видим ясно попадението на Панцерфауст и трасиращите на картечница как може би са изглеждали : "стига под реалност да не разбираме натурализъм и то доста грубоват). Да, във визията има нещо хубаво, може би, в динамиката и смяната на перспективите (която предполагам, че сравнително добре предава съответните качества у реалните сражения)," -- точно за това говорех аз. "Вашата" реалност е обобщаващата такава, където влиза всичко - добре направена визия И убедителен психологизъм на героите, като второто е особено нужно за един филм да е "потрисащ". В Редника второто напълно липсва, което и довежда до тоя привкус на фалш, който остава след филма, просто под хубавата опаковка няма нищо. В тоя ред мисли един наистина супер филм отвсякаде погледнато - the Deer Hunter.
                              За Сталинград - там пък залитат точно в обратната посока. Взимат един наистина отличен "груб материал", който дава възможности и за психологизъм ако щеш, и за чисто представяне на извън-човешкото в една война, (извън-човешко, защото ситуациите, в които е поставен индивидът, не са не-човешки като чисто отрицание, а са извън,над, оттам нормалните) битката за Сталинград и искат да покажат някои "разтърсващи" моменти, но за жалост им липсва смислен сюжет, който да свързва тези отделни моменти. Така малко се получава "Ами много хубаво, браво! Но за какво точно се бореха тия?!?"
                              Като цяло един хубав филм трябва да събира в себе си от всичко по-малко, без да има от дадено нещо в повече, труден баланс за постигане при всички случаи.
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #60
                                ок, съгласен съм .
                                За "Редника..." - да, не съм те разбрал - значи сме на една и съща позиция, все пак .
                                За "Сталинград" - не си спомням много добре филма, защото има много години откак го гледах (но ще гледам да си поосвежа спомените).
                                А хубав филм за войната, който да отговаря на всичките критерии май няма да се намери, поне за сега (но предполагам, че и за в бъдеще ще етака - защото при всеки проект се залита в някоя посока за сметка на останалите).

                                Comment

                                Working...
                                X