Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ще се гледа няма начин. Ще ми се на кино даже, но днес му е премиерата в Русия и още го няма по кината тук.

    От мене едно предложение за готин руски сериен "Платина" - http://zamunda.net/details.php?id=114840&hit=1 има и втори сезон.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      Не знам къде е свършил Иван Грозни, отдавна не ми е в скайпа, но The Road е The разочарованието на годината.

      Comment


        Не знам къде си успял да го гледаш, нито дали е исторически, но пък вече му опаковат Оскарите.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          всъщност не знам какво се има предвид тук под исторически филм. всеки филм, в който не се употребява галактика или планетарна орбита?
          ако трябва да съм честен, а може би ще се наложи да съм, въобще не погледнах заглавието на темата и вероятно нямаше да го пусна тук, а просто щях да направя тема БСП - безумно смотана продукция, в която всеки да плаче от филм, когото е очаквал дълго време и накрая се е разочаровал, но стореното сторено
          нейсе, пътят е исторически, защото разказва някаква история, което автоматично включва и филмите с галактика и планетарна орбита във възможните исторически.

          Comment


            Аз пък смятах, че под "исторически филм" тук разбираме филм, разказващ реални събития, които са се случили някога
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Ако някой ми каже, че Андрей Рубльов е исторически филм, по - добре да не идва на следващата среща на форума. Събитията се случват винаги реално - в нечия глава. Това е толкова гранично състояние - ако се появи нов филм за Троя или за Омир, тук той може и да се обсъжда като исторически, защото тук е решено, че когато в един филм има хоплити, танкове или два три ръждясали меча, това е исторически филм, въпреки че на други места съществуването на Омир е поставено под сериозно съмнение. Коректното използване на военна техника, съществуваща към някакъв исторически момент прави филма исторически "добър", "верен" и прочие, или? Или пък това, че приписването на определени качества на определени личности, които сме чували по някакъв повод, и ни допада как сценаристът е накарал съответната личност да се разприказва, и понеже бърборенето на съответната личност ни харесва - филмът е коректен исторически, поради което, разбира се, е хубав, добър и прочие.
              Ами, не. ) Приписването на ценности на 20 или 21 век на хора, съществували или не, двайсет века по-рано не прави никой филм исторически верен. Това е все едно сега аз да съм стругар и да изработя пет хиляди монети с образа ми, да ги заровя край Пловдив и дай боже след няколкостотин години, като почнат да ги откриват, ако министерство на културата и образованието все толкова нищо не правят, аз да се окажа цар холидей ² или нещо от сорта. това сега според теб сайънс фикшън ли е, или исторически филм.
              на мен ми прилича на разказ на борхес.
              а да споменеш в исторически форум, каквото и да значи това, борхес е като да отидеш в браунау на ин и да питаш къде е родната къща на хитлер

              Comment


                Много говор, малко смисъл. Действието на филма се развива в пост-апокалиптичен свят, а доколкото виждам през прозореца, светът все още нищо му няма, ерго - филмът не е исторически, а sci-fi, case closed, ако оспорваш, ще трябва да го направиш на бира.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  аз не оспорвам, че дъ роуд е исторически филм. дъ роуд никакъв филм не е. по-добре да бяха направили комикс. аз оспорвам, че съществува исторически филм. нейсе, не мога да дойда. не съм наблизо. хайде, до )

                  Comment


                    Guerreros/Миротворци




                    Испанска военна драма. Действието се развива в Косово веднага след войната и проследява историята на испански инженерен взвод от KFOR.
                    Първите 20 минути са изключително обещаващи, но след една доста странна престрелка в която албанците от АОК изтрепват една сюрия французи, взривяват едно БМП и карат нашите да си метнат БТР-а в една река, всичко отива по дяволите. Вместо да се скатаят някъде и да чакат цялото НАТО да се изсипе на помощ, нашите момчета и момичета почват някакво странно пътешествие. Попадат в минно поле, пуцат се с произволни албанци, биват пленявани от сръбски партизани (които ги бият и изнасилват), после идват албанците, изтрепват сърбите и пускат на свобода испанците, след като им оправят подстанцията.
                    От друга страна филма е сниман в Босна май и изглежда достатъчно автентично. Военна техника, униформи, всичко си е на ниво. Прокрадва се посланието, че всички, мразят всички в Косово и, че миротворците честно не знаят на кой реално помагат. Има една - две доста силни сцени, но като цяло сюжета е абсурден, персонажите остават неразвити, а субтитрите май не са от най-точните.

                    Ако има заинтересувани, филма е прясно качен на Замундата.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      Waltz with Bashir




                      Watch trailers for movies and TV shows on tv.apple.com. Browse trailers for upcoming TV series and films.




                      Have to write a film analysis but don’t know where to start? Read our comprehensive guide on how to write a film analysis with examples.
                      We don't see things as they are, we see them as we are
                      ---Anais Nin----

                      Comment


                        Динайн го беше пускал веч тук. Хайде да направим едно организирано посещение в Дом на киното? Навити?
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          Sir Gray написа Виж мнение
                          Динайн го беше пускал веч тук. Хайде да направим едно организирано посещение в Дом на киното? Навити?
                          Аз точно там го гледах. Но моят съвет е - намерете, ако можете, някое по-добро кино откъм оборудване. Всъщност и домашна 5+1 система май е по-добър вариант
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            Аз съм го гледал, но нямам против да отидем на кино - кога?
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Ето едно сериалче - http://zamunda.net/details.php?id=187336&hit=1
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                Два подобни филма - Вестоносецът - http://arenabg.com/details.php?id=05...0d766949455cd7 и Да отведеш Чанс - http://arenabg.com/details.php?id=5f...5a3899e9e8370c
                                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                                Comment

                                Working...
                                X