Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Троя- имаш чувството че обсадата трае не повече от седмица, а ахил къв го диреше в града?
    да, наистина, това е сред главните недостатъци на филма. трябваше да го направят поне пет сезона...

    са по-добри от немците, които воюват вече 6 години и носят пушки още от деца
    ми, разбира се, че са по-добри. "дете с пушка" априори значи "лош възрастен".
    не искам кола.

    Дас боот
    вас ист дас?

    1612: 8
    тва е лесно - 201,5

    Comment


      Е, всеки с мнението си .

      Comment


        Аз пък напоследък гледам корейски филми (сериали) свързани с древната корейска история, обгърната в митичност и преплитане на реалното с легендарното, има доста интрига, ефекти, цвят, епичност, емоция... абе като цяло търся алтернатива на съвременното западно кино
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          кало написа Виж мнение
          да, наистина, това е сред главните недостатъци на филма. трябваше да го направят поне пет сезона...



          ми, разбира се, че са по-добри. "дете с пушка" априори значи "лош възрастен".
          не искам кола.



          вас ист дас?



          тва е лесно - 201,5
          Че пукнем

          Аз последно гледах това - The Message (1976)
          Разправя се за първите години на исляма и хич не е лош, като изключим играта.

          Comment


            U-96 на Волфганг Петерсен

            Comment


              Някой гледа ли новите предавания на Нешънъл Джиографик?
              Казват се Апокалипсис: Втората световна война. Нови са и са по случай 70 годишнината.

              6 епизода по 1 час. Като цяло не задълават в подробности, но това, за което си заслужава са ремастерираните архивни кадри, които не изглеждат като от 1940 година, а като предаване от седемдесетте. Не знам как са ги направили, но не съм ги виждал с подобно качество.

              Снощи даваха първите два епизода, завършвайки с окупирането на Франция.

              Тази вечер от 21.00 часа е трети епизод "Шок", който ще разказва за екшъна през 1941.

              Последния епизод е в четвъртък. Ще ги дават всеки ден от 21.00 часа (има и доста повторения, но не знам кога).

              А в сряда от 22.00 часа ще дават "Генерали на война: Ел Аламейн" - иде реч за Монтгомъри и Ромел. Не се знаят подробности.
              I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

              Comment


                muzicantini написа Виж мнение
                Някой гледа ли новите предавания на Нешънъл Джиографик?
                Казват се Апокалипсис: Втората световна война. Нови са и са по случай 70 годишнината.

                6 епизода по 1 час. Като цяло не задълават в подробности, но това, за което си заслужава са ремастерираните архивни кадри, които не изглеждат като от 1940 година, а като предаване от седемдесетте. Не знам как са ги направили, но не съм ги виждал с подобно качество.

                Снощи даваха първите два епизода, завършвайки с окупирането на Франция.

                Тази вечер от 21.00 часа е трети епизод "Шок", който ще разказва за екшъна през 1941.

                Последния епизод е в четвъртък. Ще ги дават всеки ден от 21.00 часа (има и доста повторения, но не знам кога).

                А в сряда от 22.00 часа ще дават "Генерали на война: Ел Аламейн" - иде реч за Монтгомъри и Ромел. Не се знаят подробности.
                Може би говориш за това - Втората световна война в цвят

                Скоро го гледах и останах доволен. Стегнато, красиво, без много задълбаване.

                Comment


                  Мне, това е било по History. Аз говоря за National Geographic.
                  I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Аз последно гледах това - The Message (1976)
                    Разправя се за първите години на исляма и хич не е лош, като изключим играта.
                    И аз го гледах скоро. Става- особено края.
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      РЖЕВ. Неизвестная битва Георгия Жукова - avi, sub, рецензия от А. Исаев.
                      На господин Исаев филма като че ли не му е харесал много, но мен ме впечатли. Операциите са пресъздадени доста драматично, особено Сичевско-Вязменската и случая с генерал Ефремов.

                      Comment


                        На господин Исаев филма като че ли не му е харесал много
                        Всъщност г-н Исаев не се занимава с харесване/нехаресване, а доста подробно изброява значителен брой неточности и фрапиращи грешки във филма, както и концептуални недостатъци.

                        Comment


                          кало написа Виж мнение
                          Всъщност г-н Исаев не се занимава с харесване/нехаресване.
                          Стига бе, и той е човек.

                          Comment


                            Драматично са представени операциите, и малко по Виктор Суворовски.

                            Comment


                              muramasa написа
                              Драматично са представени операциите, и малко по Виктор Суворовски.
                              Той използва същия модел на изказване. Вижда се и в книгите му.

                              кало написа
                              Всъщност г-н Исаев не се занимава с харесване/нехаресване
                              Той е доста емоционален, така че не виждам защо не?
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Той е доста емоционален, така че не виждам защо не?
                                вероятно е. Но, ако човек вземе да погледне изречението, което съм написал (цялото, не е трудно - около един ред е), очевадно ще му стане ясно, че се отнася към посочената статия (или рецензия). А там - емоции, а още повече - харесване/нехаресване няма. Има изброено голямо количество факти, които са сгрешени в документалния филм.
                                Надявам се вече да виждаш защо не .
                                Сори за ОТ.

                                Comment

                                Working...
                                X