Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ще го погледна, лошото е, че не виждам какво точно не се харесва на Гугъл
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      Проблемът е идентифициран - промяна в политиките на Гугъл от януари 2017:
      https://security.googleblog.com/2016...00048548&hl=bg

      Ще се опитам да отговоря на изискванията им, но е малко вероятно да успеем да подкараме форума през хттпс. А и е силно безсмислено реално...
      www.boinaslava.net

      Comment


        Въпросът ми сигурно е тъп, но да попитам
        Какво общо има гугъл и хром?
        Аз имам букмарк на адреса и използвам файърфокс...
        "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
        FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

        Comment


          Никак даже не е тъп въпросът
          Гугъл въвеждат нова политика за повишена защита при браузване. Според тях всички сайтове, които имат поленца за въвеждане на парола или данни за кредитни карти, трябва да минават през кодиран канал SSL (адресът да започва с https).
          Съответно, понеже Хром си е техен браузер, форсират политиката в него. И затова той вече предупреждава ако адресът не е защитен чрез SSL. А другите браузери не (освен ако и те не решат да приложат същата политика в един момент).
          Аз си ползвам Edge и нямам никакви предупреждения.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            М, аз съм с файърфокс, но също получавам тези предупреждения (дори и сега). Оня ден за кратко и аваста ругаеше.

            Comment


              вече и антивирусът се мръщи. Битдефендър 2017

              Comment


                Благодаря, гледаме какво може да е.
                Всякаква допълнителна информация ще е полезна, особено някакви технически детайли
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  И при мен се явява непрекъснато - и аз като Голъм съм с Firefox. Пренебрегвах, изключвах, писах доклад... никаква промяна.

                  Comment


                    Предупреждението се появява, ако се браузва през Мозила. През Опера няма проблем. За Хром не знам. Скапан браузър.

                    Comment


                      Не е само до браузъра, когато се появяваше активно ми го даваше и през интернет експлорър, и през мозила, и през хром. От време на време изчезва, после пак се появява.

                      Comment


                        абе игнорирай ги
                        Писнало ми е от младоци дето искат да ми дават тон в живота
                        "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                        FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                        Comment


                          Вчера ми се наложи да преглеждам хостинг планове по работа - гледам, че някои включват услуга "самоподписан". Това, според мен, означава, че се заклеваш, че сайта ти е сигурен и си https, без да се плаща на верификатор /сам си издаваш SSL-сертификат/. Може би при следващо подновяване абонамента за хостинг да се погледне и това - доста пакети го включват като бонус.
                          P.S. И не щеш ли - след 5 минути налитам на пошагова инструкция с обяснения "на пальцев" какво, защо, как.
                          Last edited by pnp5q; 31-03-2017, 11:14.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Благодаря, ще го погледна със сигурност
                            лошото е, че напоследък нямам време да го разнищя проблема из основи...
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Червеният екран при мен се появява и при Opera. Хром също.
                              Интересното е, че на компютъра в къщи като натисна линка, който казва да посетя този сайт на своя отговорност не ме пуска - може би защитната стена е така настроена или антивируса...

                              Между другото форумат на "Моят нож" имаше този проблем, но някак го оправиха...

                              Comment


                                Няма ли начин да се оправи тая работа - и антивирусите започнаха да блокират сайта.
                                "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                                FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                                Comment

                                Working...
                                X