Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имам чувството, че нещо със самия Кредор куца - страницата им също не се отваря, поне при мен.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      Форумният правилник е обновен и разширен. Моля, запознайте се с новите точки в него.
      www.boinaslava.net

      Comment


        Струва ми се, че трябва да се внесат някакви корекции по изискването за посочване на автор при публикуване на снимки, графични материали или воъбще изображения. Тук по понятни причини се слагат неща на неизвестни автори (Scriptor Incertus). По удачно е да има изискване да не се плагаитства и да не се нарушават авторски права.

        Comment


          Това е и идеята на сътоветните точки в правилника. Когато авторът е неизвестен, естествено, се посочва че е неизвестен и се посочва източникът (когато такъв съществува), от който е взета съответната снимка ,рисунка или друг графичен материал.
          Форумен Правилник

          Comment


            По повод на новата система с категоризацията. Не ми харесва сегашното изобразяване на категорията. Изписва се цяла дума между иконата за състоянието на темата и заглавието на темата. А думите съвсем не са къси, особено "информативна". И понеже повечето теми са стари и нямат категории, зеят едни големи сиви полета вляво. Според мен би било добре да се помисли за някакви икони, които да притежават alt атрибут с описание. Така, дори и да не разбираме какво значи иконата, при задържане на курсора на мишката върху нея описанието ще излезе на екрана.
            Освен това забелязах проблем в системата - или поне за мен това е неправилно поведение. В раздел "Информационни доклади" е пусната нова тема, "Древногръцкият флот". На главната страница на форума, където е списъкът с разделите, срещу този раздел пише " Информативна - ДPЕВНОГРЪЦКИЯТ..." Мисля, че категорията не бива да се изписва тук.
            И накрая да отбележа, че "информативна" според мен е неправилно. "Информативен" означава "информиращ, носещ полезна информация". Макар че несъмнено бихме искали такива да са всички теми тук, надали точно това се е имало предвид при избора на думи за категориите. По-скоро съм склонен да мисля, че "информативна" всъщност трябва да е "информационна". Само дето "информационна" седи още по-тежко и претенциозно. За съжаление в момента не мога да измисля по-добро предложение, но пък "информативна" не е особено удачно.

            P.S. Като разгледах по-внимателно интерфейса за пускане на нова тема, предлагам следните промени. Категорията изобщо да отпадне. Рамката с икони за съобщението да се качи най-отгоре, точно до заглавието, където да се набива в очи. По подразбиране да бъде избрана иконата "лист" (това при пускане на нова тема, при писане на съобщение да си остава по подразбиране без икона). Да се добавят и някои други икони, които да отговарят на наличните сега категории. Доколкото видях, категориите са "доклад", "дискусия", "анализ" и празна, което всъщност е "информативна". За "информативната", което всъщност значи обща тема, да си бъде иконката с листа. За дискусия - например два кръстосани меча/саби или пък въпросителната, която я има в момента. За анализ - например една златна купа, от онези, които традиционно се свързват с награди. За доклад - де да знам, не мога да се сетя. Естествено, всичко това е въпрос на вкус и на личен избор.
            По този начин хем не се хаби пространство от екрана, хем по-лесно визуално се усеща типът на темата. Недостатъкът е, че не може да се сортира по категория (е, не че не може, ама е по-сложно). От друга страна, дали изобщо някой ползва сортирането? И другият недостатък е, че на някого може тези икони да не му харесват и да иска други.
            Last edited by bsb; 24-11-2005, 20:29. Причина: PS

            Comment


              Категоризирането на темите още е в процес на доработка.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Извинявайте, че ще попитам тука и сега щото сигурно е коментирано, ама кво значи "Реферирани" като дзяпаш профила на даден юзър тука? И още един въпрос, понеже вече сложих в Информационни доклади неколко: колко време точно трябва да изчакам, за да не се сливат мненията ми. Сър Грей ми каза, че било май 30 минути. Защо толкоз монго :sm186: Искам да е по-прегледно просто :shrug: . За в бъдеще съм планирал един доклад за Константин Велики, който ще е, мисля си, немалък и затова питам.
                А това за категориите според мен наистина не е никак лоша идея(позволявам си да давам оценки, въпреки че акаунтът ми е от скоро, все пак преди съм влизал, ползвайки друг на един мой приятел и съм поствал тук-таме с него). Само че наистина не би било лошо да е с иконки или някакви знаци, щото наистина не може да се разбере....освен това забелязах, когато редактирах нещичко в доклада ми за гръцкия флот, че не прие редакцията ми с категорията "Информативна" и трябваше да го сменя с "Доклад"? Защо така? Може би заради процеса на разработка във форума.

                THE LABARUM


                sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                ,sevogorob eht erew ysmim llA
                .ebargtuo shtar emom eht dnA

                Бе сгладне и честлинните комбурси
                тарляха се и сврецваха във плите;
                съвсем окласни бяха тук щурпите
                и отма равапсатваха прасурси.

                Comment


                  Извинявайте, че ще попитам тука и сега щото сигурно е коментирано, ама кво значи "Реферирани" като дзяпаш профила на даден юзър тука? И още един въпрос, понеже вече сложих в Информационни доклади неколко: колко време точно трябва да изчакам, за да не се сливат мненията ми. Сър Грей ми каза, че било май 30 минути
                  Аз знам за интервал от 1 час..
                  Пробвай с едно разделено на две мнение..

                  .
                  ..И кажи ми ти страннико,
                  чувал ли си звук,
                  по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                  Comment


                    Мерси, Бага-тур!

                    THE LABARUM


                    sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                    ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                    ,sevogorob eht erew ysmim llA
                    .ebargtuo shtar emom eht dnA

                    Бе сгладне и честлинните комбурси
                    тарляха се и сврецваха във плите;
                    съвсем окласни бяха тук щурпите
                    и отма равапсатваха прасурси.

                    Comment


                      Искам да пусна една статия писана на английски за дискусия. Помня някъде имаше место за преводи. Така ли беше или не съм разбрал?
                      Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                      Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                      (собствен патент)

                      Comment


                        В какъв смисъл място за преводи, автоматичен превод няма? Може да я пуснеш на английски и да прибавиш едно кратко резюме
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          Бях останал с впечатлението, че някой се занимаваше да превежда и темите се оставяха някъде. Но в тази има доста интересни детайли, та не ще да мине с едно просто резюме. Пък точно сега нямам време да правя смислени преводи.
                          Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                          Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                          (собствен патент)

                          Comment


                            dibo написа
                            На някой друг да му се появяват Script Errors? Аз от вчера не мога да пускам smilies и не ми се отваря Pop-up прозореца за добавяне на attachments.
                            ScriptErrors не ми се появяват, но останалите проблеми са и при мен... нещо отнякъде не се зарежда докрай и страницата се зарежда на практика вечно, не ми се рови из пхп-то...
                            Проблемът на форума :damnyou:

                            "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                            Паисий Хилендарски

                            Comment


                              Хм, и как точно ще преровиш пхпто от клиентска страна, не за друго ами ми стана интересно
                              А за зареждането - понякога и при мен се появява, когато някой си сложи за аватар или подпис картинка от българските сървъри и нали се сещаш ние как увяхваме
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                Sir Gray написа
                                Хм, и как точно ще преровиш пхпто от клиентска страна, не за друго ами ми стана интересно
                                А за зареждането - понякога и при мен се появява, когато някой си сложи за аватар или подпис картинка от българските сървъри и нали се сещаш ние как увяхваме
                                Хехе..да бе много тъпо звучи! Имах предвид ресурсите, които се търсят чрез пхп-то, ама както и да е. Ей сега например докато пиша страницата се оптва да зареди нещо ама явно не смогва...а може ли да е от firewall-а?
                                Проблемът на форума :damnyou:

                                "Чети историята и като познаеш от нея суетата на тоя свят, научи се да го презираш"
                                Паисий Хилендарски

                                Comment

                                Working...
                                X