Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси що се отнася до портала

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Целия сървър е имал някакъв проблем защото не можех да вляза даже на сайта на доставчика...

    Аз правя редовни бекъпи на форума така че и да има авария от тяхна страна, ще мога да възстановя всичко без проблем
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #32
      Еее Imperial кви са тея table-и на порталната страничка :? Наистна не изглежда добре с тях пък и те не са за тва... Я им сложи border-а 0 и вместо тях да сложиш една готина червена рамка на страничката да видиш колко по-добре ще изглежда 8)
      <<..........>>

      Comment


        #33
        началната страница трябва едно сериозно преработване да претърпи ама трябва вдъхновение също 8)
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #34
          Малко предложения от моя страна:

          - Оформяне на началната страница, използвайки PHP
          - бъдещо известно стандартизиране на дизайна на хостваните сайтове
          - оформяне на featurе секция със статии, неподлежащи на собствен сайт или категория, така наречените нишови материали
          - създаване на нови, по-детайлни и прегледни, по-изчистени бутони за форума - Нова Тема, Нов Отговор, Мейл, ЛС, уеб-сайт (да НЕ пише WWW сайт както сега, мега зле изглежда), тези не са нито детайлни, нито прегледни
          - максимално оптимизиране на форума, предполагам GZip-a е включен?
          - добавяне на иконки - виждам, че иконки за Въпроси/Отговори, ТЪрсене, Потребители и Потребителски Групи има (т.е. сменена е цветовата им гама), а за Профил, Лични Съобщения и Изход са старите сини иконки
          - седмични/двуседмични анкети, след изграждането на портален сайт


          Знам, че е рано за някой от тези неща, но поне оправете иконките и бутоните на форума, после ще дойде ред на PHP портала

          Comment


            #35
            Добавка:

            - гласувайте на някоя от анкетите на форума и вижте колонките, отразяващи процентното разположение на гласовете - сини са, сменете ги с нещо, подхождащо на цялостния облик на форумите
            - Империал, вземи да увеличиш максималната дължина на подписа от 255 до поне 300

            Comment


              #36
              мм предполагам ти имаш някакъв опит с тия работи

              За стандартизиране на облика на самите сайтове трудно може да се говори, тъй като те са си на съответните автори които си имат свои си идеи и предпочитания Все пак не са мои всичките та да решавам аз

              за бутоните - верно че не всички са сменени ама признавам домързя ме и оставих тия които не се забелязват толкова а иначе какво би предложил за самия им облик - казваш че не са изчистени и като се замисля си прав...може да ги направя така както стандартните бутони - черно бели без флинтифлюшки
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #37
                Тая вечер гледам все работи за уеб дизайн, та нещо не ми е ясно за централната страница за какво може да ползваме php? Дайте некакви конкретни идеи щото може 3dsmax да го знам в детайли ама тия работи не са ми съвсем ясни...
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  Шерлок и въобще който е по техничарската част (вкл. небесното велосипедче )

                  погледнете тоя сайт и кажете какво според вас може да добавим на нашия



                  верно техния е грамаден, обаче да ви кажа със всеки изминал ден ми нараства апетита 8)

                  самият портал трябва да се разбие на секции вече -

                  1. Новини - какво ново е добавено и променено
                  1.2 - тук идва и идеята - ако се нагърбят хора с тая задача, да имаме истински "новини"; примерно преглеждат се новините от деня от няколко водещи информационни сайта и се дават кратки описания и връзки към източника за тези които имат нещо общо с военната/историческата тема изобщо; нещо отечествено - новини за археологически разкопки примерно; абе каквото и да е, ясно ви е накъде бия.

                  2. Мисия - онова парче с предназначението на сайта и какво може и какво не може

                  3. Български военноисторически сайтове - секция с (по-малки) банерчета и кратка информацийка и връзки вече към нашите си страници (с една дума това което е в момента самия портал )

                  4. Чуждестранни военноисторически страници - голяма библиотека с връзки към всякакви страници които смятаме за интересни, вече разбира се без банерчета обаче с кратички описания.

                  5. Форум - към тука.


                  Тва е приятна схемичка, обаче - така секцията "Български страници" ще стане доста дебела защото вътре ще се включат и споменатите от небесния велосипед "нишови материали" (за които м-у другото и аз си мислих преди той да се обади, но просто за сега няма кой да ги пише...макар че проучвам тук и там).


                  Вижте един примерен нов стил на страницата:



                  картинките следва да се оправят, както и примерно да се добавят някакви малки картинки в самата таблица с връзките към различните секции на портала (за разнообразие).


                  Давайте всякакви идеи и предложения.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #39
                    Руският сайт е добре подреден, жалко за техния колега, досега съм чел за него Схемичката, която предлагаш е добра и засега ни върши работа, но ни трябва PHP структура, подобна на тази на VIF, само че с анкети. Нещо такова:

                    Горна част - лого, дата на последен ъпдейт на новините
                    ляво меню - последни 10 теми от форумите, последни 5 новини, последни ъпдейти в хостваните сайтове (като дати)
                    център - разделен на няколко части с директни връзки към - форум, хоствани сайтове, новини, мисия, връзки, архив
                    дясно меню - анкети, статистика, банери на приятели, web counter
                    долу - всички права запазени, автор, дизайн...

                    За голямо съжаление не бих казал, че PHP ми е силната страна, така че ще се нуждаем и от що-годе талантлив PHP коудър. Ако ви трябват съвети за дизайна и каквото и да е друго, съм готов да помогна с каквото и да е - но ако искате сайта да се развива, ви трябва работещ портал, директно асоцииран с форумите и обществото!

                    П.С.

                    Цветова схема за портала - ЕДНА с тази на форумите

                    П.П.С.

                    Империал, смени ги всичките иконки (профил, ЛС, мейл, сайт и т.н.), и вземи оправи цветовете на тези отгоре (Профил, Нямате Нови Съобщения, Изход), те са ОЩЕ сини, и виж някоя анкета, колонките с гласовете също са сини, смени ги и тях

                    Comment


                      #40
                      Добри идеи, само че няколко момента

                      все пак всичко трябва да се вижда на 800x600, а с три менюта - горе, ляво и дясно, за средната част нищо не остава...

                      или предлагаш без frames, но и със и без frames менютата от двете страни биха смачкали нещата твърде много на ниска res.

                      та може би е по-разумно да има само едно меню. Прав си за списъците с последните промени и последните теми - и предполагам за такива неща се ползва PHP-то; аз знам C++ и Delphi така че програмирането не ми е проблем, просто не знам PHP какво точно може и за какво точно трябва да се използва, иначе съм сигурен че ще мога да се оправя с него а и така или иначе е време да го понауча

                      за цветовата схема си напълно прав, но все още си експериментирам и не съм решил напълно. Пробвам и една по-светла за форума (imperial light) само че тя няма нищо готово, просто сменяни цветове...а тя тая по-леката всъщност по-подхожда на цялостната схема за портала която мисля...

                      гадно е че тука примерно (на работа) нещата изглеждат доста по-различно на тва TFT отколкото на Trinitron-a вкъщи :-/


                      за бутончетата ти казах че ще ги сменя, ама по-спокойно


                      а, какво имаш предвид с тва "анкети" че все ми убягва идеята...
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #41
                        Zdravejte!

                        Poglednah naskoro i nakratko tuk tam iz Stranicite na Bojna Slava. Bih iskal da spodelja njkolko misli s Vas - avtorite na tova nachinanie.

                        Ako idejata e tova da bade stranica za Balgarskata Bojna Slava, nestata trjabva da zapochnat mnogo po -otdavana ot Vtorata Svetovna Vojna. Ima knigi za balgarskite oragija, nachin na vodene na voenni dejstvija, otlichitelni znaci, znamena. S edna duma s nachaloto na balgarskata dargavnost i nejnoto otstojavane. Ne se spiram na konkretni voini i bitki. Moge da se nameri podhodjasto mjasto za podoben rod informacija.

                        Navsjakade iz stranicata se vigdat ruski i nemski "geroi" ot Vtorata Svetovna Vojna. Imam predvid Gukov i Gudrian. Tova koeto mi se struva umestno e samata nachalna stranica da ima razlichen dizain i e s jasno Balgarsko "zvuchene" A v razdel Vtora Svetovna Vojna da namerjat mjasto segashnite "glavni geroi".

                        Dalech sam ot misalta, che sam izcherpatelen. Idejata Vi e interesna, a usardieto - pohvalno.

                        Gelaja Vi uspehi!

                        Ne Stariolo, a Patilo.

                        Comment


                          #42
                          Nesto Tematichno...

                          Ами отново ще отбележа - страницата е централен портал към "български сайтове на военноисторическа тематика" а не към строго "сайтове на българска военноисторическа тематика"

                          Аз лично страшно бих се радвал да имаме повече именно за българската история / военна или не / но просто трябва да има повече хора които да работят по въпроса...
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #43
                            pomosht nqkoi shte mi pomogne li kak da kopiram neshto koeto e kato informaciq na drug sait help plzzzzz
                            http://www.imotisofia.bg/

                            Comment


                              #44
                              Хм....добре, "новият" дизайн на портала, докато реша най-сетне какво точно да има, е в унисон със схемата на форума (в някаква степен...) и мисля че изглежда малко по-добре от преди. Надявам се скоро да реша точно как ще изглежда по принцип...
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #45
                                Imperial-е, що досега не си казвал, че си такъв фен на Братя Стругацки
                                Si vis pacem - para bellum!

                                Comment

                                Working...
                                X