Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Позачети се, Килрой. Одзава цитираше какво е казал за теб Уханов.

    Comment


      #62
      Много важен момент от ВСВ.

      Comment


        #63
        Егоров и Кантария Класика
        "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
        Wette

        Comment


          #64
          А знаеш ли, че снимката всъщност е малко по-широка, но кой знае защо тук липсва дясната и страна? На нея се вижда от другата страна полски войник, който побива полския флаг...

          Comment


            #65
            Не не знам.И не сам виждал такава.А ти защо не я качш тая с Полския воиник.За тази снимка знам туий онуй.
            1.Когато наистина дигат флага не е имало фотограф.
            2.Тази е "театро"-те.За да увековечат момента го повтарят наново вече с Фотограф
            3.Руснаците не биха пуснали друго знаме да се вее над Райхстага .

            Това за Полския воиник според мен не съществува.

            Comment


              #66
              О, напротив - съвсем истинско е (ще гледам да го намеря, но съм го виждал в една книга, до която ще се добера най-рано идната неделя) - не забравяй, че полски части ("Армия Людова") се сражават в редовете на съветската армия и участват в щурма на Берлин, както и в щурма на Райхстага. Да, естествено, снимките са направени за "Театро" след самото събитие (както не малко снимки от това време, което си е естествено ).

              Comment


                #67
                Originally posted by "Ramazai"

                Не не знам.И не сам виждал такава.А ти защо не я качш тая с Полския воиник.За тази снимка знам туий онуй.
                1.Когато наистина дигат флага не е имало фотограф.
                2.Тази е "театро"-те.За да увековечат момента го повтарят наново вече с Фотограф
                3.Руснаците не биха пуснали друго знаме да се вее над Райхстага .

                Това за Полския воиник според мен не съществува.
                Ами, полски части има и от руска страна, просто трябва да си дадеш зор малко да попрочетеш по въпроса. Полски части разбира се има и в британската армия. А ВСВ откъде започва според теб?
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #68
                  Абе вие нещо май сте сланчасали аз говоря за Полския войник които побива полско знаме редом с Съветското ,а не за Полската армия.

                  Comment


                    #69
                    Е, не сме слънчасали, а говорим за същото - именно полското знаме, което също така се вее над Райхстага. И го казвам, защото тази снимка съм я лицезрял с интерес едно време .

                    Comment


                      #70
                      Бих искал да я видя тази снимка)))

                      Comment


                        #71
                        Е, вече ти казах - ще се постарая да я намеря, но ще ми отнеме известно време .

                        Comment


                          #72
                          Ето една друга интересна снимка от началото на войната, 1939 г. разбира се:

                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #73
                            полско знаме върху Райхстага и аз не съм виждал, което ,естествено, не означава, че не го е имало.
                            "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                            Wette

                            Comment


                              #74
                              Разтърсихме се тука из нета с Голъм, обаче има нещо странно. Данните за полската армия (тази й част, която е в състава на съветската армия) практически изчезват след есента на '44та. И след това тук-там има споменавания, че е участвала в сражения в състава на 1ви Белоруски фронт ... и толкова. Жалко, че не се ореинтирам в полския ...
                              Та, дотук намерихме само разни интересни текстове, ето адреса на един от тях, открит от Голъм:

                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by "messire Woland"

                                Ето една друга интересна снимка от началото на войната, 1939 г. разбира се:

                                Интересна, наистина! Този отляво, високия, унтерофицера, с каската съм аз! Тогава изобщо не бях "чувал" за авиация и се увличах по кашизма!
                                :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
                                Дано не ми се сърдите за майтапа, но не можах да се сдържа!
                                scharfschutze ®
                                _______________________________________
                                Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                                Comment

                                Working...
                                X