Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Участвали са но за кратко и то - срещу Германия.

    Comment


      #47
      А, да, те май освобождаваха Иточна Югославия! Ниш и други градове
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #48
        Само някои, и в Унгария 2-3 и в Австрия 1-2. Общо взето май не са участвали. И доколкото си спомням за боевете при Драва и салюти в Москва за тях не е имало . И даже маршал Толбухин не им е изказвал благодарност. С две думи изобщо не са участвали.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #49
          Е забравяте все пак , че бонетанковите ни войски, май месец ги е заварил в Унгария и са изпълнявали изключително опасни задачи срещу немците.

          Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

          Comment


            #50
            И по-добре, че не са участвали...
            He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

            Comment


              #51
              Originally posted by "Kilroy"

              Е забравяте все пак , че бонетанковите ни войски, май месец ги е заварил в Унгария и са изпълнявали изключително опасни задачи срещу немците.
              Сигурно фрицовете ги избиха като пилци :lol:
              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

              Comment


                #52
                В интерес на истината първата танкова битка ( в Македония ) завършва много трагично за българите. В една тема вече писах за нея. Но след това нашите воюват много успешно срещу немците. ( вместо заедно с тях да трепят руската паплач която е представлявала сбирщина от отвратителни , недиспилинирани, мръсни , пристрастени към водката, неизбръснати, вонящи , возещи се на каруци идиоти (не мога да се сетя за повече епитети, който ми е казвал дядо ми )).

                Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

                Comment


                  #53
                  Уханов, докато неправилното използване на минало време мога да ти простя, то забележката ти не мога. Помисли пак преди да постнеш подобно нещо.
                  Освен това смешно ти изглеждат загубите по време на война... Ето две текстчета специално за теб:

                  1.
                  Кто видел танковый бой, тот знает, как страшно гибнут танкисты.

                  Если снаряд или "фауст" поразил боеукладку, баки с горючим, танк погибает мгновенно - взрывается, и ничего живого в нем и возле танка не остается. Экипаж погибает без мучений.

                  Однако бывает и так: пробил снаряд или "фауст" броню, тяжело ранены все члены экипажа, и машина горит, огонь идет к боеукладке, к бакам с горючим, а погасить его экипаж не в состоянии. Надо покинуть танк и до взрыва успеть отбежать на безопасное расстояние. Но у раненых танкистов уже нет сил отдраить люки, открыть их.

                  И слышишь крики заживо горящих людей. Помочь им нельзя: люки закрыты изнутри, можно, повторю, открыть только сваркой.

                  Нет более жестокого боя, чем танковый бой. Нет страшнее смерти, чем смерть в горящем танке".

                  2.
                  Так же действовали фаустники. Сделав выстрел по танку, этот фашист скрывался. Танк горел, ибо стреляли с близкого расстояния, и промахнуться было невозможно. Танкисты выскакивали, а сидевшие вместе с фаустниками автоматчики, расстреливали их и тоже скрывались.

                  И в двата текста става въпрос за руски танкове, руски танкисти. Дано това ти помогне да погледнеш на нещата под друг ъгъл.
                  Не оръжията,а хората убиват. И да не забравямe, че войната е нещо наистина ужасно!

                  Comment


                    #54
                    GRR

                    Този текст съм го чел много пъти, Драгони. Извадил си го от статията за ИС-2, нали? Не помня къде беше тя точно, май на сайта на Чобиток.

                    А с това :lol: исках да покажа отношението си към въоръжението на българските танкисти. А и към техния нулев боен опит. :roll:

                    А, да. Понеже любимият ми Килрой употерби такива нелицеприятни епитети към руснаците, аз смятам че имам пълно основание да нарека по такъв начин българите, КОИТО НА ВСИЧКО ОТГОРЕ НЕ СИ ИМАЛИ МНОГО ШАНСОВЕ СРЕЩУ СЪВРЕМЕННА АРМИЯ. НЕ СИ ПРАВЕТЕ ИЛЮЗИИ, МОЛЯ. 8)
                    Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                    Comment


                      #55
                      Все пак, нашите войски са участвали додстатъчно активно, ако се съди по загубите - доколкото си спомням губим общо около 30 000 души (което не е малко, като се има предвид, че участието ни е кратко). Доколкото знам нашите войски се бият предимно в Унгария (там са най-тежките боеве, в които участват).

                      Колкото до "мръсни, неизбръснати и вонящи" - това може да се каже за абсолютно всяка действаща армия по време на война и то - по-лесно предвидими причини. А за "недисциплинирани" - много се съмнявам, защото основата на армията е дисциплината, а в съветската армия по онова време тя се е налагала с драконови мерки.
                      А за каруците - тя и немската пехота предимно с каруци се движи, така че тук няма нещо изключително.

                      Comment


                        #56
                        така както "не са водили бойни действия" българските войски, губят 40,000 души

                        относно липсата на модерно въоръжение, 100 PzKpfw IV G и още 50 StuGIIIG (цифрите са ми мъгляви защото не ми се сверява в момента) говорят достатъчно.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #57
                          A руснаците са ни дали от трофейните пантери.

                          Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

                          Comment


                            #58
                            е, те не участват в бой
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #59
                              Уханов, мога да разбера заслужената гордост която изпитваш към Руската/Съветската армия , но малко да смекчиш тона , а
                              Цитирам :
                              "Сигурно фрицовете ги избиха като пилци " и "А, да. Понеже любимият ми Килрой употерби такива нелицеприятни епитети към руснаците, аз смятам че имам пълно основание да нарека по такъв начин българите, КОИТО НА ВСИЧКО ОТГОРЕ НЕ СИ ИМАЛИ МНОГО ШАНСОВЕ СРЕЩУ СЪВРЕМЕННА АРМИЯ. НЕ СИ ПРАВЕТЕ ИЛЮЗИИ, МОЛЯ. "

                              За твое сведение в НИМ се пазят няколко руски бойни знамена:
                              1. На миноносец от Черноморския флот, пленен от българските войски в Констанца.
                              2. На един ескадрон "понатупан" в Северна Добруджа

                              Сега не се сещам за номерата, но съм ги виждал на изложба, ако искаш да потърся, а?

                              А ти порови колко наши знамена има във ваши музеи.

                              Сега за това кой какви шансове има. Разбира се при нивото на българската икономика, нашата армия не е била конкурентно способна на немската. Но все пак именно 33-ти Силистренски полк удържа удара на една немска танкова дивизия при Драва. И дава възможност на маршал Толбухин да изпрати подкрепления. Иначе е можело да има ново повторение на лятото на 1942 г Да не говорим че българските войски за спомагателните и чисто политически задачи, които решават в края на войната се представят повече от отлично. Аз разбира се уважавам Жуков, но немога да не отбележа "лекия конфуз" при Зееловските височини. Само с фронтални атаки май на война не се печели, и ИЗКУСТВО трябва. Но както и да е. Малко повече четене и нещата ще си дойдат на мястото.

                              По въпроса с епитетите - те са за сметка на този който ги пише. Не мисля че това, което си написал ми дава основание да ругая руснаците. Все пак в русия казват, че след украинците и беларусите, най-близки са им българите.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #60
                                Одзава, това , че съм ти любим много ме учуди, дано само не почнеш да ме наричаш "скъпи", "мило" и тн.

                                А колкото до епитетите ...и двамата ми дядовци са ми разказвали и за немската и за руската армия.

                                Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

                                Comment

                                Working...
                                X