Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тук има няколко на Гота 224- http://www.airwar.ru/enc/cww2/go244.html
    Quae fuerant vitia, mores sunt.

    Comment


      Декември 1942-ра год.
      Майор Кох декорира някои от свойте парашутисти за заслуги при завзема
      нето на важни обекти в Тунис. Всички са от 5-ти парашутен полк.
      Last edited by еМГето; 01-04-2008, 01:53.

      Comment


        Немски парашутист, участвуващ в операцията по освобождаването на
        Мусолини. Той е въоръжен с щурмова пушка Gewehr 42. За пръв път това
        оръжие е употребено в тази операция. Било е раздадено само на отличени войници за изпробване.
        Немски парашутисти в Норвегия.
        Мусолини и Скорцени на Гранд Сасо. Между тях (с тъмното кепе) е майор
        Морс, командуващ парашутния учебен батальон натоварен с изпълнението на операцията.
        Още една "парашутна" снимка (да запълня мястото). Тя е от Италия 43-та.
        Last edited by еМГето; 01-04-2008, 03:19.

        Comment


          Момчета ето и една цветна снимка от "Сигнал".
          Надписа под снимката гласи: "С бръмчащи мотори и в пламъци се е сгро мулясал този американски изтребител тип "Бостън".
          Един малко известен американски изтребител "Бостън", който излезе дори
          по-несполучлив от Ме-110 е съборен с огън от земята. Офицер в парашу тистка униформа (тропически вариант) изпраща куриер. Войника с каската е назначен да охранява сваления самолет до неговото разфасоване
          (демонтиране на картечници и оръдия, прибиране на муниции и пр.). И три
          мата са от парашутната дивизия на луфтвафе "Херман Гьоринг". Забележе
          те стърчащата от носа едрокалибрената картечница и оръдието под нея.
          Вдясно е рисунката със същия самолет.
          Last edited by еМГето; 01-04-2008, 08:27.

          Comment


            Аз пък винаги съм си мислел, че А-20 Бостън си е типичен щурмовик (оттам му идва и абревиатурата А=Attacker). А аналогията с Ме-110 според мен е неуместна- двта самолета съвсем не са от един клас.
            GOTT MIT UNS!

            Comment


              Ъъъ, второто е рисунка, а не снимка. Освен това А-20 на нея не виждам . Горящият самолет не е А-20.

              Comment


                След като е наречен 'Бостън' какво друго освен А-20 би могло да бъде? Освен това на първата картинка защо смяташ,че горящата машина не е А-20? Или казано по друг начин- ако не е А-20, тогава кой би могъл да кажа със сигурност какво е?
                GOTT MIT UNS!

                Comment


                  Ами пише "вдясно е рисунката със същия самолет", а на рисунката виждам П-38 . А пламтящия самолет на нея също не е А-20.
                  Сега погледнах внимателно и снимката. Все пак си мисля, че не става въпрос за А-20, а някакъв вариант на П-38 и на нея. Прилагам няколко снимки за пример, мисля че от тях ясно се вижда, че формата на кабината е съвсем различна от тази на А-20, същото важи за двигателите, носа (различно разположение на въоръжението в носа) и различна опашна плоскост.
                  Достатъчно ясно се вижда (от мащаба на фигурите на войниците), че самолетът на първата снимка е доста по-малък от А-20.

                  Снимка 01 е оригиналната, постната от еМГто, снимка 02 е на А-20, снимки 03 и 04 са на П-38 (различни варианти).
                  Last edited by gollum; 01-04-2008, 10:46.

                  Comment


                    Прав си Голъм, със сигурност като се загледа човек, би следвало да установи, че самолета на картинката при никакви обстоятелства не би могъл да буде А-20 'Бостън'. Основното по, което може да се направи подобен извод са двигателите- изобразени са редови ДВГ, а задължително трябва да са звезди на P&W, кокпита е с обзор на 360 градуса, а би следвало да е закрит и слят със фюзелажа в задната си част. Опашното оперение е с две малки вертикални крила, а при А-20 е с едно голямо. И основната разлика, според мен най-очевидната: мащабът. А-20 е огромна машина (към 16т), и съпоствено пропорционално с фигурите на хора и мотоциклет пред нея нещата никак не се връзват. Изглежда, че човекът от 'Сигнал', коментирал картинката се е опитла да позблуди малко читателите, но беше брутално разконспириран. :rock:
                    GOTT MIT UNS!

                    Comment


                      Е, поне за едно нещо не е заблудил читателите си - че става въпрос за изтребител . А от това тръгна и нишката на развенчаването на мита, че това е А-20.

                      Comment


                        И за друго не ги е заблудил - и на снимката и на рисунката самолетът е един и същ - P-38 Lightning.
                        "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                        Comment


                          Баво момчета! И аз узнах нещо от цялата работа.
                          Не съм голям познавач на американската изтребителна авиация, но защо
                          е трябвало да лъжат. Просто не виждам логика.Дават "Бостън" като тежък
                          изтребител. Ето и надписа.
                          Last edited by еМГето; 01-04-2008, 14:35.

                          Comment


                            еМГето написа
                            Просто не виждам логика.Дават "Бостън" като тежък
                            изтребител.
                            То това не е съвсем неввероятно. На базата на А-20 са съзадени Р-70А-1 и А-2 и В-2, които с пълно право могат да бъдат наречени свръхтежки нщни изтребители. От А-1 и А-2 са произведени към 110бр. бойни машини нощни изтребители, а В-2 е бил тренировачна машина за обучение на летци за нощни изтребители прозводство от 105бр. Не съм сигурен дали изтребителните модификаци са носели името Бостън (най-вероятно не са) и дали са участвали в бойни двйтвия през войната.
                            GOTT MIT UNS!

                            Comment


                              Аз постнах надписа под снимката.
                              Това, че е по-несполучлив от Ме-110 (също тежък изтребител) е от други
                              източници. "Сигнал" не може да пиши такива неща. Сакън!

                              Comment


                                Аз не мисля, че тук става дума за лъжа, а по-скоро за заблуда - нещо, което и в днешно време се случва много често на журналистите. Все пак, да не забравяме кога е писано това нещо - едва ли човекът е имал на разположение спарвочници, по които да установи, че става въпрос за П-38.

                                Comment

                                Working...
                                X