Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Той раздела ми е ясен, но към коя тема да го лепна? А, попаднах "България и Турция през стедената война".

    Comment


      Нищо не ти пречи да създадеш нова тема - имаш това право.

      ПП Тук малко стана като технически раздел, утре ще разчистя.

      Comment


        Махни ненужното.То беше наш разговор. Простете ми за всякакви грешки.
        25 години в чужбина никак не са малко.Приятелите ми казват, че съм добре. То е може би защото си обичкам българския.Точен език!

        Comment


          25 години в чужбина никак не са малко.Приятелите ми казват, че съм добре. То е може би защото си обичкам българския.Точен език!
          :tup:

          КИРИЛИЦА ИЗ НОТ ДЕД!!!!
          "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

          Comment


            И НИКОГА НЯМА ДА Е!

            Comment


              Интересно за какво служи този уред, най-вероятно за измерване.





              Намерих малко информация :
              This is a 2-way audio communication equipment.
              The signal is transferred on a light beam from a 5-watt bulb.

              The light beam is modulated with a light phase modulator.
              The light beam is AM-modulated with a moving prism.
              The position of this prism is manipulated of the transmitter audio amplifier.

              Red or IR filter can be inserted in the beam.
              Receiver and transmitter have one lens each.
              Light detector is placed 250 mm behind the receiver lens.
              Diameter on the light detector is less than 1 mm,
              so the direction of the unit is very important.
              Diameter of the light beam is only 1.4 meter at 250 meter from the transmitter lens.
              This will give a diameter of 7 meter 1 km away.
              An RV2P800 tube is connected directly to the light detector as a preamplifier.
              Diameter on the receiver and transmitter lens is 80 mm.
              Manufactured by Carl Zeis Jena.
              Last edited by jamega; 27-03-2008, 17:37.

              Comment


                Гибелта на "Ямато".



                Този меко казано внушителен взрив, резултат на експлозия на боеприпасите ли е? :aaa:
                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                Comment


                  Най вероятно това е! Не виждам какво друго може да предизвика експлозия от такъв мащаб.

                  Comment


                    Голум, всичко е вярно! Аз ще драсна няколко реда за тези, който не са осведомени. Ще го направя бегло.Щурмтигъра е разработен по поръчка на сухопътните сили. Те са искали да бъде създадена 210 мм. самоходна гаубица способна да събаря големи сгради с каквито те се сблъскаха в Киев, Сталинград и Харков. Понеже подходяща гаубица не е разработена решават да употребят разработеното за флота 380 мм. Raketenwerfer 61 L/54, а за шаси избират това на "Тигър" мод. Е. Корпуса е строен от "Бранденбургер айзенверке", а сглобката е правена от "Алкет" в предприятието в Шпандау (Берлин). За пръв път е употребено срещу варшавските въстанници през август 1944-та. Ефекта е поразителен. Това оръжие събаря цяло сдание с един изстрел. Аз гледах документален клип ( може и да е някъде в около 300-та видеокасети все с такива материали). Един ден като ги копирам на ДВД-та може да постна снимки или целия футидж.
                    Ракетите тежат 345 кг. всяка и са дълги 1.42 м. Далекобойност 5 670 м.
                    Само няколко са били построени. Почти всички са били изоставени, поради механични проблеми или унищожени от самолети. Дебелата броня сериозно е претоварила шасито. Ракетите е трябвало да се манипулират с голямо внимание и са били много чувсвителни към атмосферните условия. Атмосферните условия (температура и влажност на въздуха) са влияели на далекобойността и точността на стрелбата. Изобщо по-добре да не са си харчели парите в тази насока.Но в живота е така.
                    снимка 1 - Една снимка, която съм срещал в интернета.
                    снимка 2 - Тази,обаче, макар че е на същата кола не съм я мярвал. Тук вече се вижда защо е захвърлена (вижте 3 или 4 попадения в мотора отляво). Обърнете внимание на крана за повдигане на ракетите и кръглият отвор през който са били вкарвани в колата.
                    Last edited by еМГето; 28-03-2008, 16:18.

                    Comment


                      Ето няколко интересни неща.Това са немски пощенски картички, но не съм никак сигурен дали това са рисунки или снимки с по-високо качество (за времето си). Но каквито и да са- бива си ги! :tup:
                      GOTT MIT UNS!

                      Comment


                        И още две от същата поредица
                        GOTT MIT UNS!

                        Comment






                          По желание на еМГето. :tup:
                          Last edited by Stormbringer; 30-03-2008, 14:39.
                          "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                          Comment


                            Да си жив и здрав! Къде я намери? Ясно е, че рисунката е правена по тая снимка.

                            Comment


                              Ами първата е в www.aviastar.org. Нещо са кът снимките на този точно самолет.
                              "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                              Comment


                                Да, имаш право, но се чудя защо е така! Бил е използуван почти изключи телно на Източния фронт. До края на войната са оцелели цели пет ескад рили!
                                Един Месершмит Ме-323 "Гигант" в момент на товарене. Способен е да побере влекач и 88 мм. зенитно оръдие. Този е модел D-1 (най-често срещания).

                                Comment

                                Working...
                                X