Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Youtube канал?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Youtube канал?

    Знам, че почти никой не влиза тук вече, но все пак да си пробвам късмета. Искам да започна исторически канал в Youtube и си търся партньор. Някой, с когото може да обсъждаме съдържание, концепции, анимация и т.н. Historia Civilis се доближава най-много като стил и качество до това, което искам да направя.

    #2
    .

    Comment


      #3
      Намерих си партньор. Мислим да подредим клиповете в серии, като "Византийско-българските войни" и "Велики владетели от православния свят" (като за начало). Виждам, че повечето линкове в темата "Библиотека" не са активни вече. Какви източници смятате, че е удачно да ползвам за военно-политическата средновековна история на България освен ИБИ (не знам общо колко тома са, аз имам 23) и откъде мога да намеря източници за историята на останалите балкански страни на английски? Говоря най-вече за pdf

      Comment


        #4
        Удачно е да ползваш Матанов, но пдфи не съм срещал.

        Comment


          #5
          Малко ще е трудно, защото не съм в България. Засега сме намерили:
          Chary, Frederick B. (2011). The History of Bulgaria;
          Crampton, R. J. (2005) [1997]. A Concise History of Bulgaria, 2nd edition;
          Prokopios. (2014). The Wars of Justinian;
          Shepard, Jonathan. (2011). Emergent Elites and Byzantium in the Balkans and East-Central Europe;
          McGrath, Stamatina. (1995). "The Battles of Dorostolon (971): Rhetoric and Reality", in Peace and War in Byzantium: Essays in Honor of George T. Dennis, S.J, pp. 152-164;
          Browning, Robert. (1975). Byzantium and Bulgaria: A Comparative Study Across The Early Medieval Frontier;
          Magdalino, Paul. (2002). "The Medieval Empire (780-1204)," in The Oxford History of Byzantium, ed Cyril Mango, pp. 169-214;
          Theophanes the Confessor (1982). The Chronicle of Theophanes: an English Translation of Anni Mundi 6095-6305 (A.D. 602-813).

          Comment


            #6
            Еми, ако има някаква дупка в тези източници, пиши тук и ще я пълним.

            Comment


              #7
              От този сайт може да се изтегли "История" на Георги Акрополит - английски превод.

              Comment


                #8
                Благодаря! Другият човек, с когото ще правя това, е американец и не ми се превежда всичко.

                Comment


                  #9
                  В този руски сайт има доста книги на английски за историята на Византия.

                  Ето линк:

                  Library Genesis is a scientific community targeting collection of books on natural science disciplines and engineering.

                  Comment

                  Working...
                  X