Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Евтаназия.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Евтаназия.

    Тези дни ми попадна в нета това видео https://www.youtube.com/watch?v=MGXSPf9b-xI. Бях шокиран,после потърсих информация в нета за случая,не можах да намеря нищо освен въпросното видео.Та по всяка вероятност става въпрос за хипотетична сценка.Както и да е закон за евтаназия на деца вече има приет в Белгия.Хуманно и нормално ли е хоп ражда ти се дете(или впоследствие ги придобива) с ментални или физически увреждания и ти решаваш,ами то няма шанс,дай да го умъртвим.Доколкото съм чел в Белгия,покрай този закон са евтанизирани и хора(дори и деца) с несмъртоносни заболявания,като депресия и слепота.Не се ли приближаваме твърде много,до антиутопиите,и до нацистката доктрина за евгеника,с подобни закони?

    #2
    Значи за клипа,това е нещо,като скеч,за безмозъчното днешно поколение,цъкащо нон-стоп във фейсбук и инстаграм.Изплаших се понеже,не съм много добре с английският(поне говоримият,особено от американците,писмено,донякъде го разбирам).Но момичето от това видео проявяваше симптоми ,на болен от будна кома.Доколкото знам в САЩ ,засега само в 3 щата евтаназията е позволена(легално).Има,някакъв резон хора безнадежно болни,да им се спести няколко дни мъки,и да бъдат подпомогнати(защо не с куршум в челото,а с лекарства,доколкото знам в САЩ в момента се води сериозна дискусия,относно екзекуциите с лекарства,тъй,като имаше случаи в щата Оклахома примерно,в,които подобни екзекуции,причиниха сериозна болка и агония,на потърпевшите).Няма ли да дойде моментът неизличимо болни(а и не само,примерно инвалиди,психично болни Хитлер има опит в подобни "хуманни" евтаназии) хора,да бъдат подтиквани да се евтанизират.Аз лично смятам,че животът е най голямото благо и докато има и една глътка кислород си заслужава,да се живее.

    Comment

    Working...
    X