Показване резултати 1 до 2 от общо 2

Тема: Октомврийската революция 1917г - в социалните мрежи

Рицар Sir Gray's Avatar
    Регистриран
    Jan 2003
    Възраст
    38

Октомврийската революция 1917г - в социалните мрежи

Много интересен сайт, проследяващ събитията като ако тогава би имало социални мрежи

https://project1917.com/

Постига се уникален персонален оттенък на разказа, поне на мен така ми действа.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

редовен
    Регистриран
    Feb 2012
    Възраст
    39
    Съвременните руснаци живеят в огромен парадокс.От властта заела Кремъл през декември 1999 им се внушава,хем,че Руската империя си е гууд,хем в СССР няма нищо лошо.Та от това промиване на мозъци,знам хора ,които поставят,на един пиедестал и Иван Грозни и Петър Велики и Екатерина, и Александър Втори,съответно и Трети, и Николай Втори,и Ленин,Сталин,Брежнев и Путин.Единодушни са само в плюенето на Горбачов и Елцин,като хората "развалили купона".Та празнуват си тези хора 9-и май на парадите с петолъчките и червените знамена и балистичните ракети,плюят Америка и Англия,отричат да са имали нещо общо през ВСВ,същевременно се имат за големи православни християни,говорят за "Третият Рим',говорят за панславизъм,докато отпиват "кока колата" си и отхапвайки бургера от Макдоналдс.Не казвам,че всички руснаци са така,и там расте едно ново поколение расло с интернет с добри лингвистични познания,с добра представа за себе си,за околният свят и за хората дирижиращи събитията в огромната страна.До 10-20 години очаквам рязка промяна там в общественият модел,този път мирна без революции и кръв.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента има 1 потребители, разглеждащи тази тема. (0 потребители и 1 гости)

Правила за писане

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да добавяте приложения
  • Не можете да редактиране своите мнения.
  •