Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Филмът "Монгол"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Филмът "Монгол"

    Здравейте, аз съм нов във форума. Не видях такава тема, но ако съм изпуснал - съжалявам. Така накратко за филма - говори се за Чингис Хан, по-точно за ранните му години. Всяко препятствие в детството му и как пораства. Накрая става хан... Моето мнение е, че филмът е доста добър.Не знам много за монголите по онова време и филмът ме научи на нещо. Искам да разбера мнението ви за филма (ако сте го гледали), защото според мен заслужава внимание Всичко най-хубаво.
    Един век не е нищо повече от 100 години човешка глупост

    #2
    Слабичък е филмът според мене, ех, а можеше къде-къде по-добре. Гледах го отдавна и впечатленията ми са се поразмили, но на "татарска тематика" филмът "Орда" като че ли най-много ми допада от руските, реализирани по темата. За "Монгол" имах чувството, че са го направили набързо като своего рода "отговор" на японско-китайския филм по същия сюжет. Де факто и двата филма следват легендарната "Тайна история на монголите", която, разбира се, е забележително произведения, но защо не и Рашид ад-Дин, примерно, в този ред на мисли - та неговата хроника е допринесла много повече за познанията ни относно Чингис и неговата епоха!?! "Орда" наистина ми харесва повече, а и във филма става въпрос за неща, които са твърде слабо познати на някой друг освен на руските медиевисти
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      #3
      "Орда" за съжаление не съм го гледал, но мисля да го видяЗвучи ми интересен Предполагам ще ми хареса.
      Един век не е нищо повече от 100 години човешка глупост

      Comment


        #4
        Гледах филма "Орда". Железен е! Много ми хареса, благодаря ти, че ми каза за него! Задължен съм тиПрекрасен филм,за удивителен период. Много е хубав, заслужаваше си вниманието отделено за него
        Един век не е нищо повече от 100 години човешка глупост

        Comment

        Working...
        X