Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фатерланд - разкриване

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Фатерланд - разкриване

    Я да ви питам нещо - знам, че Фатерланд "превъзнася" разследващите способности на американските журналисти и неистовия стремеж на демокрацията към истината - та по тоя повод: колко е реалистичен според вас завършека на Фатерланд? Ако нацистите бяха спечелили (но не чак да завладеят целия свят), щеше ли да се разбере някога за концлагерите? Все пак има немски армейци, чиито боен дух се срива след първите участия в разстрели; има такива, които припознават свои съседи; четох, че имало обществени нагласи и в самата Германия против унищожаването на "своите" "култивирани" евреи; има и прибалтийци, които се шашкат от достолепния вид на първите евреи, докарани от Чехия и Германия...

    Та - би ли се разкрила истината под фашистка власт?
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    #2
    Според мен, отговорът на директния въпрос би бил по аналогия на знанието за лагерите при социализма или да кажем ГУЛАГ - шушукат се някакви слухове, плашещи, но не потвърдени и може би затова още по-страшни. И хората хем ги е страх, хем не могат да повярват, че нещо толкова изродско е възможно да съществува.

    Лично аз си мисля, че и в Германия през войната тайната не е опазена толкова добре. Оправданието "ама аз не знаех" е пост-фактум малко. Може би не детайли, не точни факти, но че нещо страшно се случва на тези места е имало слухове и сред обикновените/цивилни хора.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #3
      За да се отговори на въпроса поставен в темата, трябва да установим ,какво би означавало пълна победа за Германия в тази война.За завладяване на целият свят е, наивно и детски да се говори и коментира.Единственият шанс Германия да избегне ,катастрофата според мен е ако някъде през лятото на 1941 Хитлер е отстранен от власт деликатно (с отрова примерно) Хитлер в този момент е прекалено голяма икона за повечето немци и всякакво грубо и явно отнемане на властта би радикализирало ,неговите привърженици.Изкачване на нов фюрер, но по прагматичен ,като Гьоринг примерно.Постигане на споразумение със Западът за противодействие на болшевишката заплаха от новият лидер,освобождаване на всички окупирани европейски територии от немската армия ,създаване на Обединена Европа с доминиращата роля на Германия.Разбира се ще трябва да се разкрият и част зверствата не само срещу евреите.Съответно цялата вина ,ще бъде прехвърлена Хитлер и негови най фанатизирани поддръжници,като Гьобелс.Фактът ,че преди това Гьоринг е поддържал безусловно Хитлер ,не би било проблем ,изхождайки от примера на друга по дълго съществувала тоталитарна държава ,като съветската.Всеки следващ ръководител, оплюва предишният изпадайки в амнезия за собственото си участие(без същевременно да застрашат системата,като цяло,и прехвърляйки всички ,неудобни моменти ,върху ,конкретни личности).Такъв сценарий включва и прекратяване на настъпателните операции ,на Източният фронт и задоволяване с отбрана и администриране на новозаетите огромни територии до август 1941 примерно.Такъв сценарий вероятно означава и прекратяване на взаимоотношенията Германия и Япония и сключването на нов ЮантиколониаленЮ пакт между СССР и Япония.
      Last edited by Todor; 19-05-2017, 01:01.

      Comment

      Working...
      X