Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Пияната война "

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Пияната война "

    Вчера четох спомените на един есесовец за участието му във ВСВ и ми направи впечатление постоянно повтарящия се рефрен " пияните руснаци " ,"пияните Ивановци" ..... реших да се поровя и да проверя само в РККА ли се е злоупотребявало с алкохол по време на войната . Оказа се ,че не е точно така . Представям Ви една добра статия по въпроса :

    Бира, вино, водка, бренди и уиски – съюзници и противници Алкохолното производство не е спирало през цялата Втора световна война, а пиенето е било част от





    #2
    Бирените снимки може и да не се броят Пиенето на бира и в наши дни в повечето региони на Германия е средно над 120 л. на глава от населението годишно (най-много в Света). Това прави по една малка на ден, но като гледам са все още водещата икономика в Европа. В Ютуб има един руски канал за разкопки от ВСВ, където в немските блиндажи се откриват действително голям брой стъклени бутилки от бира и вино, но и всякакви вещи от "първа необходимост" като паста за зъби, епидермални кремове, лекарства... докато в руските окопи изненадващо количество консерви от Ленд-лиза...
    За мен по-важен е въпросът, не кой е сниман повече с бира или шампанско, а кой води бойни действия с определена дажба спирт или е главнокомандващ-алкохолик?

    Comment


      #3
      Всички са пиели, но ако при руснаците наистина се е наблягало на алкохола (то си е традиция), при германците
      се е наблягало на наркотиците-стимуланти (нови открития в медицината) и т.н. Иначе като споменахте ленд-лиза,
      ми е интересно като алтернативка как би се справил СССР без англо-американска помощ от всякакъв вид ?

      Comment


        #4
        General Lukov написа Виж мнение
        Иначе като споменахте ленд-лиза,
        ми е интересно като алтернативка как би се справил СССР без англо-американска помощ от всякакъв вид ?

        Comment

        Working...
        X