Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативни платформи за обсъждане на съвременни теми?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Амазон написа
    Чак визия от снощи до тази сутрин не успях да развия. Общо взето се изчерпва с каквото предложи Дибо: "Ходете си направете форум". Нещо като разширение на БС с връзка от и към БС.
    Империал изрично каза, че не иска да има нищо общо с БС. И Голъм повтори, отделни регистрации и т.н. Да няма пренасяне на зарази - херметичен люк на влизане, изгаряне на дрехите и 30-дневна карантина.

    Няколко потребители засега продължихме сирийската тема във форума на Airgroup2000/АвиоКриле или както там се води. Който иска - да заповяда там.

    емоционален човек с крайни възгледи по някой въпроси.

    Цял живот крайнолевите ме обвиняват, че съм прекалено десен, а крайнодесните - че съм прекалено ляв. Манол ме трие 3 пъти от френдлистата, а това е сериозен атестат. Такава е орисията ми - шило в торба не стои.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #62
      Аз мога да помогна също технически. Както и с хостинг или пари за такъва.
      Analog man...

      Comment


        #63
        pkolev написа Виж мнение
        Аз мога да помогна също технически. Както и с хостинг или пари за такъва.
        Ако се стигне до там всяка помощ ще е добре дошла.

        Dinain написа Виж мнение
        И Голъм повтори, отделни регистрации и т.н. Да няма пренасяне на зарази - херметичен люк на влизане, изгаряне на дрехите и 30-дневна карантина.
        Ще се затворят съществуващите регистрации? Ако е така дайте да поразменим на лични някакви координати за връзка. Фейсове, скайп нещо такова. Обещал съм като си дойда в България да черпя по бира а ако не мога да се свържа с никой - кофти.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #64
          Ще се затворят съществуващите регистрации?
          Не. Идеята е, ако ще се прави отделен форум (за съвременна политика/събития), да е с отделни регистрации (това в случай, че е "тук"). Т.е. не под-форум, а отделни форуми (иначе няма особен смисъл цялото начинание). Никой никакви регистрации няма намерение да трие, доколкото ми е известно. То така или иначе не знам дали е и технически възможно, не че е от значение.

          Comment


            #65
            gollum написа Виж мнение
            Не. Идеята е, ако ще се прави отделен форум (за съвременна политика/събития), да е с отделни регистрации (това в случай, че е "тук"). Т.е. не под-форум, а отделни форуми (иначе няма особен смисъл цялото начинание). Никой никакви регистрации няма намерение да трие, доколкото ми е известно. То така или иначе не знам дали е и технически възможно, не че е от значение.
            Аха ясно. Да, така е разумно. Дори да има начин с vBuletin да се експортират регистрации от фопрум във форум, няма смисъл, тъй като огромната част така или иначе са неактивни.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #66
              Когато щяхме да играем оная игра "България-Турция" инсталирах форум за ген. щаба на турския отбор, писахме малко с Конта, но след като направиха "секретни" теми за отборите го спрях. Нов форум нито е сложно, нито е скъпо да пуснеш - въпрос на малко време за инсталация. Но това не е решение.
              Забелязал съм през годините, когато са премествали постове или цели дискусии в отделна тема, за да "не се излиза от темата", интереса приключва и съответно дискусията умира.

              Явно тук ще четем какво пишат академиците за миналото, а другаде как се развива съвременността.

              Comment


                #67
                Thorn написа Виж мнение
                Както виждате, Бойна слава беше затворена за всички теми, засягащи събитията след 2004 г.

                Имате ли идеи за алтернативни платформи? Имам предвид други български форуми, където може да продължим? Аз не се сещам. Евентуално темата във форума на Криле?


                Не съм наясно има ли някакви други форуми на български, където да се дискутират подобни теми?

                Други идеи?


                Ами защо не в форум , подфорум алтернативна история , да се обсъжда всичко и без това заглявието Алтернативна история не товари с нищо .
                И как точно от 24.6.2016 решиха това за форума , баш в първите дни на Брекзит .?

                Comment


                  #68
                  Ами защо не в форум , подфорум алтернативна история , да се обсъжда всичко и без това заглявието Алтернативна история не товари с нищо .
                  Защото:
                  а) под-форумът не е за това;
                  б) решението засяга целия форум, би се обезсмислило, ако не го засягаше. Няма никакъв смисъл едни теми да се местят насам-натам самоцелно.

                  Целта на тази тема, както я е замислил Торн, не е да бъде тема-за-оплаквания-2, нито тема-за-обсъждане-на-промяната. Идеята е да се обсъди алтернативен форум, в който да се пренесат обсъжданията на съвременни теми. Всичко друго е писане не по темата.

                  Comment


                    #69
                    gollum написа Виж мнение
                    Защото:
                    а) под-форумът не е за това;
                    б) решението засяга целия форум, би се обезсмислило, ако не го засягаше. Няма никакъв смисъл едни теми да се местят насам-натам самоцелно.

                    Целта на тази тема, както я е замислил Торн, не е да бъде тема-за-оплаквания-2, нито тема-за-обсъждане-на-промяната. Идеята е да се обсъди алтернативен форум, в който да се пренесат обсъжданията на съвременни теми. Всичко друго е писане не по темата.

                    Eми защо не направят форум отделен Боина слава 2 ( Съвременна история )

                    или Боина слава 2 ( Съвременна и алтернативна история )

                    или Боина слава 2 Дилема

                    Comment


                      #70
                      Това е една от алтернативите (и аз това предложих), които се обсъждат тук, както се вижда. Въпросът е, че трябва някой да го организира, регистрира, плаща и поддържа. Т.е. определен обем от работа. Двама-трима души са предложили да осигурят това до момента. Това е и целта на темата.

                      Comment


                        #71
                        gollum написа Виж мнение
                        Въпросът е, че трябва някой да го организира, регистрира, плаща и поддържа.

                        Къде и какви хостинги плащате бе хора ? Че изтъквате такива маловажни неща ?
                        "Боина слава 2" например е поддомейн, значи безплатен.

                        Аз плащам под 60 лева на година в Супер хостинг и имам десетина сайта с много хиляди посещения на ден. Даже и един замиращ (заради бг специфичните проблеми) киноложки форум.
                        И по никакъв начин не достигам лимита на хостинг плана си, даже съм много далеч.

                        Трябва само желание - копи-пейст на форума, като "Боина слава 2", изтриване на темите от този и всички налични юзъри, които автоматично ще са вътре, могат да отварят и пишат в нови теми.
                        Но дали има желание ?

                        Comment


                          #72
                          Сун Дзъ, аз проблеми за това нямам (с Воланд си поддържаме хост/домейн и то от много време), още повече, че както вече отбелязах, сега е много по-евтино и лесно от колкото преди години. Въпросът е желание да има за организация на друг форум за съвременни дискусии: няколко души споменаха, че искат да пишат, но не им се занимава с всичко около организацията на нов форум. Впрочем, и това не е проблем - вече няколко човека споменаха, че ще се хванат с това.
                          Тор нима някакви колебания, най-вече по отношение на организацията на модерирането (поддръжката и организацията на форума, т.е.).

                          Comment


                            #73
                            Поддръжката на домейн име е едно, отделен разход, около 20 лв./година. Хостинг на файловете също струва някакви средства, около 70 лв. на година приблизително, но все пак зависи от плана. Технолгоията на форума също има значение, някои са платени. Всичко останало е въпрос на избор.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #74
                              В момента горе-долу върви темата в криле http://www.airgroup2000.com/forum/vi...c.php?t=228432

                              Не отхвърлям темата за нов форум, напротив, но трябва да се доуточним, а в момента нямам никакво време за това.

                              Но тези дни ще се поосвободя.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                #75
                                Направете една група във Фейсбук
                                Тъкмо ще се знае с кого имаш работа и може малко по-малко глупости да се ръсят
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X