Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативни платформи за обсъждане на съвременни теми?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Появих се в "Криле" (оказа се, че имам регистрация там от 2006 г. ), пък ще видим какво ще стане.

    Видях, че там има раздели и за съвремен флот и за "Дредноут". И за оръжия.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #32
      Към centara: да де, но не е като да не опитвахме. След всяко наказание - рев с месеци. Нарушения - всеки ден. Алтернативи или дори и бегло желание за компромис: нула.
      Затова и се стигна до това. Не е като да нямаше предупреждения, че това ще се случи. Чу ли ги някой? Не. Така че всяко нещо си има граница и до тази се стигна след повече от 3-4 годишни опити за различни компромиси. Т.е. всички варианти бяха изчерпани. Виж темата за оплакванията например, при все че е разчистена.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #33
        Честно казано, гледам да не следя много теми за оплаквания. Не съм запознат и с изпробваните варианти. Но затварянето на цели раздели ми прилича на поголовен бан на всички, чиито интереси са основно в съответната област. И то без да реши проблема! Напълно е възможно простотията да продължи да се лее, но в вече в други неоцапани до момента теми. В тази насока от "Еър Груп 2000" ООД много ефикасно се разправиха с хората, които не са желани. Освен това и от този форум също си заминаха доста хора, които не се поддаваха на убеждение.
        If you believe everything you read, better not read.
        Japanese Proverb

        Comment


          #34
          messire Woland написа Виж мнение
          Към centara: да де, но не е като да не опитвахме. След всяко наказание - рев с месеци. Нарушения - всеки ден. Алтернативи или дори и бегло желание за компромис: нула.
          Затова и се стигна до това. Не е като да нямаше предупреждения, че това ще се случи. Чу ли ги някой? Не. Така че всяко нещо си има граница и до тази се стигна след повече от 3-4 годишни опити за различни компромиси. Т.е. всички варианти бяха изчерпани. Виж темата за оплакванията например, при все че е разчистена.
          Това как обяснява че ти и предполагам Голъм и дилбо сте решили да нагазите и техническият раздел, от който общо взето не разбирате много, не го харесвате особено и нямате почти никаква заслуга за развитието му?

          Как някой ще седне примерно да развива тема за реактивната авиация, като постоянно е под заплаха да бъде закатинарен?

          В раздела има 60 000 мнения, което като изключим съвременната говорилня е колкото целият останал форум заедно. Като за разлика от други раздели, повечето мнения са информация а не общи приказки, като голям дял за общите приказки имат точно подценяващите раздела.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #35
            centara написа Виж мнение
            Честно казано, гледам да не следя много теми за оплаквания. Не съм запознат и с изпробваните варианти. Но затварянето на цели раздели ми прилича на поголовен бан на всички, чиито интереси са основно в съответната област. И то без да реши проблема! Напълно е възможно простотията да продължи да се лее, но в вече в други неоцапани до момента теми. В тази насока от "Еър Груп 2000" ООД много ефикасно се разправиха с хората, които не са желани. Освен това и от този форум също си заминаха доста хора, които не се поддаваха на убеждение.
            Ние сме отворени за предложения в това отношение. Ако имаш такива - на ЛС.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #36
              Мен не ме включвай чак толкова в тази част, Амазоне. Мисля че там проблема е от друг характер. Аз лично нямам никакъв проблем с тези раздели, а не е и като да не съм писал там доста активно преди време (че и сега понякога). Империал да си каже. За мен военната историческа тематика включва обсъждането на техника и въоръжение, отделно, че това ме интересува заради форумните и други игри.

              Comment


                #37
                БГ Наука не е русофобски форум. Правилата са подобни на тукашните. И там темата за Украина я заключиха отдавна. За сметка на това Сирийската тема е отворена, но рядко се пише там.

                Comment


                  #38
                  Ако с БГ-Наука проблема е в Манол, мисля че повечето (включително Торн) го познаваме лично и винаги може да се говори с него, особено пък за конкретна тема. Отделно, че същото важи и за Уарлорд, който по спомен там е нещо като админ.

                  Comment


                    #39
                    Amazon написа Виж мнение
                    Това как обяснява че ти и предполагам Голъм и дилбо сте решили да нагазите и техническият раздел, от който общо взето не разбирате много, не го харесвате особено и нямате почти никаква заслуга за развитието му?

                    Как някой ще седне примерно да развива тема за реактивната авиация, като постоянно е под заплаха да бъде закатинарен?

                    В раздела има 60 000 мнения, което като изключим съвременната говорилня е колкото целият останал форум заедно. Като за разлика от други раздели, повечето мнения са информация а не общи приказки, като голям дял за общите приказки имат точно подценяващите раздела.
                    Аз не пиша там, не го следя, никога не съм модерирал там и нямам отношение към този раздел. Виж за Съвременния раздел поемам "вината" - от над година застъпвам мнението, че трябва да се затвори.
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      #40
                      gollum написа Виж мнение
                      За мен военната историческа тематика включва обсъждането на техника и въоръжение
                      Да, и съответно за общата военна история и техническата военна история трябва да спазваме общи правила. Разделът няма да се затваря принципно, просто ще подлежи на същите ограничения.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #41
                        В такъв случай се извинявам на дилбо и Голъм. Явно Воланд и Империал са решили че раздела не ги кефи, или хората които пишат там. Жалко, покрай сухото гори и мокрото. Или е просто повод.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #42
                          Imperial написа Виж мнение
                          Да, и съответно за общата военна история и техническата военна история трябва да спазваме общи правила. Разделът няма да се затваря принципно, просто ще подлежи на същите ограничения.
                          Това е меко казано нелепо. Значи не можем да споменем самолет чиято разработка е стартирана 2001, защото се произвежда днес. Или Ейбрамс. Или всякакви тактики примерно на USN защото се простират и днес. Или утре като китайците изкарат някакъв чудо разрушител, ще трябва да чакаме 12 години, преди да го споменем, че да не би да заключат темата "Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват "?

                          И всичко това защото не ви кефят някой от тематиките, или защото Кало е превърнал някаква не особено популярна тема в рекламна листовка на Армата. Егати "модерирането".

                          Ще припомня: от всички български племена(котраги, уногури, кутригури,оногундури и т.н.) отсам Дунав с Аспарух преминават само чукундурите.............
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            #43
                            Да, и съответно за общата военна история и техническата военна история трябва да спазваме общи правила. Разделът няма да се затваря принципно, просто ще подлежи на същите ограничения.
                            Т.е. не се осъждат оръжейни системи, приети на въоръжение след 2004 г., но няма ограничения за нищо, прието на въоръжение по-рано?

                            Comment


                              #44
                              Мислех, че се подразбира от самосебе си. Оръжейната система сама по себе си няма значение. Ако сме решили, че границата е последната "голяма" война (по-скоро кампания, понеже там нещата с мироопазването се позамътиха след това) от 2004та, то ако вземем примерно М1 Ейбрамс, в рамките на форума може да се обсъжда цялата му история до и включително по време на тази война. Т.е. представянето му в момента в Иракските операции срещу ИД би излязло извън рамките на форума.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #45
                                Ясно.

                                Comment

                                Working...
                                X