Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативни платформи за обсъждане на съвременни теми?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ако ти е интересна разликата между тоя и оня прицел за някакъв оръжеен комплекс, сигурно са интересни.
    Няма историческа насоченост, чисто техничари и/или русофили.

    ПП За Криле иде реч.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #17
      Е, Angelmr, аз за "почване от нулата" пиша. Съгласен съм, че е много усилие, но не мисли, че преди 13-14 години беше по-малко усилие цялото това (тогава също бушуваха страсти, макар и малко по-различни (а някои и същите)). Иска си усилие, но е постижимо, ако наистина има желание. Плюсът е, че днес техническата страна е по-лесна и достъпна, а е и по-евтино.

      За БГ-Наука не знам - аз там не съм писал никога, преди много години съм поглеждал няколко пъти. Но поне по идея е сходен на този форум (и там отидоха много изгонени от тук, така че ще е плюс и за всички разочаровани от управлението на този форум).

      Comment


        #18
        Angelmr написа Виж мнение
        Прави ми впечатление, че вече дори се спира възможността за коментиране под клипчетата в тубата свързани със съвременни конфликти. Което е жалко, иска ми се като влезна някъде да чета обобщаващи мнение, а не да търся два полярни източника за да екстраполирам събитията в действителността.
        Спират си възможността за коментари само под постовете разните "рупори на тоталитарната пропаганда" като касад и прочие руски пропагандатори които са на очевидно заплащане.Разните блогъри и (квази-)журналинсти от мястото на събитията,които са с откровени по-така пробунтовнически(и дори проислямистки) позиции не знам да спират коментарите под клиповете.
        А колкото до ситуацията тук-получи се смешно-съграденото ще се разруши зорлем и ще тръгнем да гоним дивото.И на мене не ми харесваше това че форума се беше обърнал в място за полит-противоборства,но така или иначе беше поне място на което и участниците и модераторите предполагаха поне дискусията да е на по-високо ниво спрямо останалите места в бг-интернет пространство.
        -->БГ-наука е доста по-ниско като ниво и част от дискусиите там са с откровено несериозен характер,да не кажа че се допускат и мистицизми,конспирации и прочие льольовщина.
        -->Криле и откровено грубо русофилски сайт.
        -->Коментарите под сайтовете за новини въобще и не искам да ги коментирам-показват само колко е изтървано положението с психиатричната помощ в България.
        И въобще-нужни ли са тези промени!?Щото аз си мисля че прекалено много се угажда на исканията на един конкретен човек.
        И какво въобще ще рече че форума е "частен"!?Ако един сайт е с ПУБЛИЧЕН ДОСТЪП и може да бъде четен от всеки-то това значи че няма как да важат правилата за чисто частна територия.В смисъл-мястото е публично и вече трябва да се съобразяваш И с други неща.
        Ако прави човек секс в апартамента си-няма никакъв проблем.Ако обаче излезе на терасата и почне да прави секс с жена си така че да се вижда от всички на улицата-тогава не важат ли малко по-други правила,ако и терена на който да се извършва дейността да е частен!?
        В тоя ред на мисли,форума е И НА ХОРАТА които пишат в него.Защото малко или много и те са го съградили.Иначе би си останал един гол хостинг на файлове...
        Та-ако е на хората-то тогава управата страх ли я е да пуснем една анкета колко от потребителите са съгласни с промяната на правилата?И ако надделее процента за оставане правилата постарому-да ги върнем както си бяха?
        Защото нали и Торн преди дни каза че във форума важат по-така либерастки и политкоректни разбирания за изказа и цензурата защото се бил хоствал в САЩ.Ами хубаво САЩ е и демокрация-дайте спретнем един референдум.Ако никой от управата няма нищо впротив-веднага го пускам...
        Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

        Comment


          #19
          Вместо референдум, защо не спретнеш нов форум?
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #20
            mechoka написа Виж мнение
            ....


            Темата е: "Алтернативни платформи за обсъждане на съвременни теми"
            Аз не задължава никого със свое мнение.
            По-добре късно, отколкото още по-късно.

            Comment


              #21
              dibo написа Виж мнение
              Вместо референдум, защо не спретнеш нов форум?
              Защо,страх ви е от резултатите които ще се получат от една подобна анкета ли?
              И въобще тезата "моя територия,мои правила,шси прайм квот си знаем,а койт му не изнася да се изнася"-не мислиш ли че е много детинска някакси?Форума не е нито твой,нито мой ,нито на Импереца.Той е на хората които пишат в него и затова му придават съдържание.Иначе във всеки от разделите му щеше да има по 0мнения и никой от тук присъстващите нямаше да знае изобщо за съществуването му.Така че редно е да чуем какво мислят тия същите хора за съдбините му.
              Аман от тоя страх да се чува мнението на хората,аман и от фюрери дето си мислят че тяхната шаячна правда е най-правилната.
              Между другото-доводите за тези промени също тотално издишат.Като основен е споменат довода че модераторската работа ви идвала вповече на екипа.Ами това се лекува с повече модератори,а не с калъчката по сталински-"нет дискусии-нет проблема".В онази тема която стърчи най-отгоре заключена мисля че бяха посочени достатъчно достойни хора.А ако толкова пък не ви харесват-има и други.Ядрото от хора на форума не е нито малко,нито толкоз калпаво че да не може да роди 1-2-3достойни да я вършат тая работа...
              Ако искаш тези ми постове може да ги преселиш там в оная тема и да я отключиш.Защото там наистина по-им е мястото.Но аз поне не виждам някакъв проблем-потребителите на форума да дискутират неговите правила и при нужда да ги променят към по-добро.Ако това нещо в този форум е забранено-то накъде отиваме,към Ким Чен Ун ли,към партията която винаги е права дори когато греши ли, към що ли???
              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

              Comment


                #22
                Все ще се измисли нещо,според мен.И да вметна нещо,не съм очаквал толкова неадекватно решение на управата на форума!

                Comment


                  #23
                  Приключвайте темата с каква била Бойна слава, фактът е факт - тук вече няма да има такива дискусии. Въпросът е само къде да ги има. Място технически удобно (т. е. не фейсбук), с удобен интерфейс (LJ sucks) и хубаво да е с относително неутрална модерация.

                  Значи засега Криле е реално, защото там така и така такива теми има. За БГ наука не съм наясно, мен там са ме интересували средновековните теми, които в момента горе-долу стават. Иначе е ясно, че съвременна тема ако Манол я модерира е напълно безсмислено и да се започва.

                  Предлагам темата да стои още няколко дни, дотогава нещата ще се поизяснят, после да се изтрие.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    #24
                    http://www.airgroup2000.com/forum/vi...432&start=4710

                    Като цяло в Криле ще ни приемат добре струва ми се

                    Super Flanker [Moderator]


                    От филия не се притеснявай. Тук не се толерира единствено простотията, а всяко решение за наказание се взима след дискусия между администраторите.

                    Comment


                      #25
                      Току щo ми писаха че ще ораничават и Оръжие и Военна Техника разделите. Примерно никакви теми от рода на F-35. Tака че и аз ще трябва да се спасявам нанякъде.

                      За обща авиация и ПВО -> http://forum.aeropress-bg.com/
                      Обаче имайте предвид че Аерото не е токова дискусионна платформа, колкото място за обмяна на информация.

                      За нещата които имат перка на носа, най-доброто място в мрежата е ретрораздела на Криле: http://airgroup2000.com/forum/index....8195311a308f37
                      Доста е позамрял, но пишат истински професионалисти и автори на книги на авиационна тематика. Освен това форума е дискусионен.

                      За съжаление за разделите "Армейско Въоръжение" и "Военноморски" не се сещам за наистина активни и качествени български дискусионни форуми.

                      Военноморският раздел в Криле може би, но той е реално неактивен от години. За съжаление. Ще помисля още и ще допълвам, че това дойде много неочаквано а имам работа.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #26
                        Фрумът на Криле отдавна умря. Сега има форум на "Еър Груп 2000" ООД и той обслужва фирмената политика. Мисля, че създаването на отделен форум е къде по-добра идея от пренасянето там. За ретроавиацията се съмнявам там да се появи интересно мнение до края на годината. Принципно се бях ориентирал да пиша тук, но поради разни житейски промени не ми остава време за писане. А как ме сърбят пръстите понякога....
                        If you believe everything you read, better not read.
                        Japanese Proverb

                        Comment


                          #27
                          -----------

                          Разбрахме се да не обсъждаме Бойна слава. Просто се приема факта.

                          Thorn
                          Last edited by Thorn; 24-06-2016, 19:40.

                          Comment


                            #28
                            centara написа Виж мнение
                            Фрумът на Криле отдавна умря. Сега има форум на "Еър Груп 2000" ООД и той обслужва фирмената политика. Мисля, че създаването на отделен форум е къде по-добра идея от пренасянето там. За ретроавиацията се съмнявам там да се появи интересно мнение до края на годината. Принципно се бях ориентирал да пиша тук, но поради разни житейски промени не ми остава време за писане. А как ме сърбят пръстите понякога....
                            Отделен дискусионен форум на оръжейна - ретро и съвременна тематика, не е лоша идея, мога да направя такъв, дори ще е на същата платформа, но засега не съм оптимист. Без огромният архив от знания(за който и ти имаш голям дял) събран тук и без никой да знае за него, такъв форум има добър шанс да се пръкне мъртвороден.

                            От друга страна и варианта хора хвърлили доста труд да израдят специализирана тема за някакво въоръжение, или система, в продължение на години и после тя да бъде заключена по някаква причниа, не е приемлив.

                            Примерно темата за ядрените арсенали е неделима, но ще замине в един момент. Същото е и за всички оръжия чието естествено развитие е продължило много десетилетия. Винаги ще виси дамоклиевият меч някой да ти съсипе труда.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #29
                              Сирия (като разковничето) и целия съвременен раздел ОК, както и да е. Обаче последния раздел за оръжията и военната техника идва някак в повече. За него наистина не знам за друго подобно на български език.

                              Comment


                                #30
                                Като прочетох мотивите за ограничението, мисля че форумната управа е на път да изгори юргана заради няколко бълхи. Разпалени дискусии и нарушаване на добрия тон може да има и по отношение на всички конфликти, в които Русия /СССР участва по някакъв начин, не само текущите. Същото важи и за техниката. Струва ми се, че мерките следва да са насочени към нарушителите на правилата, а не към темите на дискусия.
                                If you believe everything you read, better not read.
                                Japanese Proverb

                                Comment

                                Working...
                                X