Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова книга за българското средновековно облекло.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нова книга за българското средновековно облекло.

    Калина Атанасова, която е добре известна на всички, които имат интерес към историческите възстановки, издава книга посветена на облеклото в средновековна България. За последните години Калина се превърна в един от най-големите специалисти по темата. Препоръчвам книгата на всеки. Наистина е добра. Пък и аз имам някаква малка роля в замисъла за нея, в инспирацията и в част от илюстрациите.

    Браво Калина!




    13.05.2016

    След единадесетгодишни усилия проектът "Български средновековен костюм" най-сетне достигна логичния си завършек – публикация върху хартия! Книгата "Възстановки на средновековното българско облекло (XIII – XIVв.)" на издателство "Онгъл" вече е факт: пълноцветен албум от 189 страници и общо 174 илюстрации и снимки! Текстът е редактиран от двама професионални историци - доц.д-р Ваня Попова и д-р Иван Чокоев – и включва в систематизиран вид цялата информация, която съм събрала от 2005та година насам, с посочени източници и цитати.

    Очаквайте подробности за датата на премиерата и начините на разпространение!


    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Калина написа добра книга, но не е добра в преговорите с разпространителите. Така, че засега може да си я поръчате от сайта и. За съжаление е скъпичка - струва 60 лв.



    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment

    Working...
    X