Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Битката при Аргенторат

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Четейки последните постове ми хрумна идея за тема (не знам дали има такава) за арабизацията и по-късно ислямизацията на бившите римски провинции (териториите, които са били под римска власт при най-голямото разширение 116г. сл. Хр.). Цяла Северна Африка и Близкия изток по-конкретно. Как арабските племена са усвоили
    с течение на вековете бавно и методично толкова обширни територии и наложили езика и културата си ?

    Comment


      #17
      Historians such as Camps and Laverde consider Gafsa the place in North Africa where African Romance last survived, until the 13th century, as a spoken language.
      Al Yacoubi reports that this time its inhabitants were considered Romanized Berber and Al-Idrissi says they continued to speak an African Latin and part of them remained faithful to the Christian religion.Gafsa ASM

      Тем не менее, арабский историограф Аль-Идриси во время своего путешествия в оазис Гафса в ХII веке записал, что население города говорило на аль-латини аль-африки (букв. на африканской латыни)[1].


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #18
        +++ за Торн.

        Инак се зачудих дали появата на лингва-франката в Западното Средиземноморие не се базира в някаква степен и латиноговорящите в Северна Африка. Не знам дали има подобна лингва-франка в Източното Средиземноморие, базирана на гръцки и арабски.

        Ако искаш, обособи последните постове в отделна тема, да не спамим в тази.

        Comment

        Working...
        X