Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България и Хитлер

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    България и Хитлер

    Не знам дали това е подходящия раздел за тази тема , така че моля да бъде извинен , ако съм объркал нещо.Но все пак , главния ми въпрос се влияе от алтернативно стечение на обстоятелствата , а именно Втората Световна Война да бъде спечелена от Хитлер и неговия Трети Райх.

    И така.Напоследък покрай тези вълни от бежанци , доста често започнах да чувам фрази от типа "Хитлер беше прав" и т.н.Още повече , че в нашата история съществува мнението , че ако Хитлер беше спечелил , ние също щяхме да спечелим , защото щяхме да получим така желаното национално обединение.И дойде времето за главния ми въпрос : Смятате ли , че ако Хитлер беше победил във Втората световна война , ние също щяхме да спечелим много ?

    Лично моето мнение е твърдо НЕ! .Защо смятам така ?
    -Първо и най-важното е , че колкото и бленувано да е това национално обединение , цената за него не може да е изтребването на милиони евреи , пък да не говорим за други "неарийски" народи.
    -Второ , смятам че българите също сме неарийци. Дали Хитлер е смятал така ? Това само той може да го каже , но при една тотална негова победа във войната , смятам че няма да има кой да му попречи дори , ако сметне да затрие нас.Мисля че , Хитлер е бил добър в това да накара враговете си да го мислят за съюзник - прост пример , пакта Рибентроп-Молотов , несломимото другаруване между комунисти и нацисти , което според Сталин , Чърчил и неговите капиталисти са искали да съсипят.Щом Хитлер се е решил да нападне СССР , при една победа във ВСВ , защо да не затрие нас и да не засели България със чистокръвни арийци.
    -Трето , както казах , една евентуална нацистка победа във ВСВ , означава света да бъде поделен между японци,италианци и немци. Аз не смятам , че ако след войната възникнат противоречия между победителките и най-вече между италианци и немци , италианците не ще могат кой знае колко да се опълчат на Хитлер.Поне аз съм останал с впечатлението , че са слаби войници.Това означава Третия райх да прави каквото си иска в Европа(то дори и италианците да са фактор , едва ли ще ни защитят).И както вече споменах , защо да не си присъедини българските земи и да вкара българите в концлагери ?Не е ли наивно да мислим , че Хитлер ще ни смята за равни на германския народ , при положение , че говорим и пишем на славянски език ,а мисля че славяните също бяха едни от абонатите на "лагерите на смъртта" ?

    Разбира се , това си е лично мое мнение.До сега не се бях замислял над тази тема , но гледах един клип за бежанците , как Хитлер бил прав и се сетих да пиша тук...Интересно ми е вие какво мислите

    #2
    Marwar написа Виж мнение
    И дойде времето за главния ми въпрос : Смятате ли , че ако Хитлер беше победил във Втората световна война , ние също щяхме да спечелим много ?
    ... но при една тотална негова победа във войната , смятам че няма да има кой да му попречи дори , ако сметне да затрие нас
    Германците са си многоброен народ, но не могат да са навсякъде. Все ще им трябват съюзници, а ние сме идеалните за тях, особенно в нашия регион.
    Още повече, ако Хитлер беше спечелил, със сигурност щеше да продължи да воюва поне в Африка. Италианците също.
    После ще иска да разграби английските колонии, после....още много има по света за завоюване.
    Ще му трябват пъдари като нас на балканите

    Comment


      #3
      Така. За мен единственият начин Хитлер да беше спечелил ВСВ би бил ако атомната бомба беше изобретена първо в Германия и вместо Хирошима и Нагасаки нейни първи обекти бяха няколко важни града във Великобритания. Вярно, в алтернативката не се казва как, но това е единствената реална възможност. А урановите находища у нас по случайност са разработвани за пръв път именно от германски специалисти и именно в края на 30те години, демек непосредствено преди войната. Още доста време бихме му били снабдител на така важната уранова руда, така че не би ни закачал. А и това с висшите и нисшите раси е било повече пропаганда с цел увличане на масите, отколкото реални намерения, лоялни съюзници и от двете войни (главно българи и унгарци) не са му влизали в плановете за затриване. И дума не може да става за сравнение със СССР, особено имайки предвид, че през 30те Хитлер намира германските комунисти за най-опасен политически опонент, какво остава за Сталин и тези под него в КПСС. И за какво заселване на германци у нас може да става въпрос, след като той в навечерието на войната или малко след започването й настоява Румъния да изсели всички бесарабски и добруджански немци, колкото немски колонисти има у нас също са изселени в Германия, от Войводина също има един куп изселени немци към Германия, отделно при победа ще си има достатъчно обезлюдени съветски територии за заселване с немски колонисти, така че Балканите са му последен приоритет по въпроса.

      Comment


        #4
        Честно казано мен също много ме е занимавал същия въпрос. Години наред имах впечатления за Германия и немците само от някогашното ГДР и немския културен център в София и те бяха изцяло положителни. Днес ситуацията доста напомня 40-те години на миналия век. Отново има обединена Германия владееща Европа. Отново има заиграване Германия-Русия. А България отново е младши съюзник на Германия, надяващ се на някакви неясни муфти. Сега живея и работя в някогашното ГФР и вече имам доста по-ясна представа за истинското отношение на хората тук към България и всичко българско. Та от тази си позиция бих казал, че отговорът на този въпрос се състои в днешната действителност. Проблемът е в това, че България има склонността да капитулира безусловно. Да се срутва внезапно, без особен външен натиск. Така е било 1913, 1918, 1941, 1944, 1989...историята се повтаря. А с победения никой не се пазари.

        Comment


          #5
          От чисто любопитство, какво е истинското отношение?
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #6
            Едва ли ще е по-различно от отношението към всички източноевропейци.
            То пък и на кого ли му пука вече от отношението на бившето величие..

            Comment


              #7
              gustav написа Виж мнение
              Проблемът е в това, че България има склонността да капитулира безусловно. Да се срутва внезапно, без особен външен натиск. Така е било 1913, 1918, 1941, 1944, 1989...
              1913, 1918, 1944 - без особен външен натиск ?
              Quae fuerant vitia, mores sunt.

              Comment

              Working...
              X