Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тактически велосипедизъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Важно съобщение: моля като сте повече, карайте в колона, не се скупчвайте на стадо. Сега докато стигна Горна Малина, задминах двайсетина като вас, и една група от 8 ми направи лошо впечатление. Караха в колона по двама, с което затрудняват автомобилите. Пазете се, моля. Така ще бъде по-добно и за мен, де. Иначе, колкото и много да е адреналина, няма да помогне, ако те тресне някой с 90 км/час.

    Comment


      #47
      Понякога се кара в колона по двама. Забранено е, риска е за велосипедистите, но си има причини. Стадото е друга история - газиш и тва е, няма оправия А пък в събота към Саранци е лудница по принцип. Добре че неска е Еньовден, та народа се изнесе към поляните да бере билки

      Comment


        #48
        А мойто колело , дето го конфискува полицията, още не мога да го прежаля....Но годините си вървят и може и да се огледам за друго.
        "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

        Comment


          #49
          Излизат в продавалника колелца по сто - сто и нещо. Оглеждаш се и така.

          Comment


            #50
            И задължително искайте три имена, адрес и ЕГН на продавача. Не че нещо, но поне ще пратите полицията на вратата му, както и аз направих. Сега колелото ръждясва като веществено доказателство, но вече му бях изкарал парите пресметнати в автобусни билети. Мисля, че е по - добре от някой познат . По мазетата има бая хубави колелета.
            "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

            Comment


              #51


              Discover topics like bicycle, bicycle touring, challenge, adventure, exercise, and the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like EdTheHack.


              Ще разцъкват от Англия до Австралия. Да им пожелаем успех

              Comment


                #52
                [QUOTE=Кухулин;414699]

                Discover topics like bicycle, bicycle touring, challenge, adventure, exercise, and the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like EdTheHack.


                Ще разцъкват от Англия до Австралия.

                Сетих се за моя съказарменик Иван Курбанов, който някъде през втората половина на 90-те тръгна тържествено от пл. "Народно събрание" на околосветска обиколка. И от тогава не съм чул или видял нищо за него, пък до началото на 2000-та все още четях вестници и даже понякога и телевизия поглеждах.
                Наскоро имах неприятен инцидент с такива като вас.
                Решихме моето семейство и баща ми с неговата приятелка да излезем някъде близо до тях на ресторант, и избрахме тоя в с. Байлово, че уж най-добър. (Те изобщо в околията се броят на пръсти.). Хубаво, ама като отидохме, и гледам отстрани като навързани едни велосипеди, цяла редица. И всички хубави маси заети от едни хора с псевдо спортни облекла - някакви клинове, някакви къси панталони, и нито един с истински анцуг. Всички във втората половина на 40-те или първата половина на 50-те, нито един наистина строен и с тясна талия. Имаше от такива само с паласки, до откровено наднормени, макар и не чак много дебели екземпляри. Половината - със слънчеви очила, сякаш нямам право да се взра в очите им, или крият нещо? Какво търсят тия хора по нашия край, се запитах!?
                Някои дори отвърнаха на неодобрителния ми поглед, сякаш са си едва ли не у дома си.
                Ядосах се много, но понеже съм културен, не се изплюх на земята. Обърнах се, обвзет от яд, и се зарекох повече да не стъпвам там при хубаво време. Сякаш съм навлек в собствения си край. Хора, които не плащат и лев данък, да карат из околията ми и да заемат масите в заведенията?
                А после разправят, че ние шопите не сме били читави хора.
                Натоварихме се обратно в комбито, запалих двигателя и силно изфорсирах два пъти на място, понеже съм без катализатор. За съжаление ресторантът е няколко метра над нивото на улицата, така че едва ли неканените посетители получиха достатъчно финно-прахови частици. Но нейсе, от мен да мине!
                Last edited by vassiln; 21-05-2020, 20:04.

                Comment


                  #53
                  Кръчмата в Байлово е топ дестинация за софийските колоездачи. Къде-къде, айде в Байлово. А маршрута е стандартната обиколка за разцъкване, когато търсиш нещо около 100 км. Особено сега, като оправиха пътя към Раковица. Допреди няколко години беше лунен пейзаж и на спускането трябваше да се внимава много.

                  Другия път, като решиш да ходиш на кръчма, звънни преди това и запази маса.

                  Освен това недей да се ебаваш с колегите, да плюеш по земята и т. н. Ако и да си стара бойна машина, ще те сгънат като малко маче. Адреналина не прощава

                  Comment


                    #54
                    Ма те и докато хапват ли отделят адреналин?

                    Спокойно, горното беше художествена измислица и дружески шарж. Не плюя, и не одимявам, даже и неприятни колоездачи с паласки. Даже имам катализатор и карам предимно на газ.
                    А въщност пътят за Раковица и язовира не беше толкова зле, а по-скоро другият, дето продължаваше на изток към Смолско, Бенковски и т. н.
                    Ма не знам, може и тоя надясно за Раковица да ви е мъчил, рядко карам такова устройство като вашите.
                    Ако обичате скоростно спускане, може да пробвате гладкия и сравнително стръмен асфалт, който води до портала на Чаралица. Нагоре е леко натоварващо и приятно изкачване, а надолу може да ви се залиже косата назад.
                    Не гарантирам за състоянието на настилката, защото не съм ходил от поне три години. Но ако се е запазила, както очаквам, можете на слизане да вдигнете много, много висока скорост по правата.
                    Странното и ироничното е, че колкото по-трътлеста машина за адреналин сте, толкова по-голяма скорост ще развиете при спускането.
                    Last edited by vassiln; 24-05-2020, 14:15.

                    Comment


                      #55
                      Реанимирайки темата - къде по-неприятни са разните електрически педерастии които са се навъдили. Айде по велоалаеята уди дойди...нещо дето няма грам общо с велосипед и се движи с двигател. ама по Витоша по пътеките, някакви педалчета нагоре само на двигател? 3 поредни седмици едни и същи "спортисти" една не ме прегазват. Интересно ако включа рейнджа само на ток, и тръгна по нея пътека (малко ще е тясно), и ги настигна едни такива те ще ли се зарадват? Все пак ако тяхното е велосипед, моето е велосипед с помощни колела.

                      Comment

                      Working...
                      X