Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антична пушка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Антична пушка

    Здравейте, мой приятел ми подари тази пушка:

    Click image for larger version

Name:	WP_20150816_001.jpg
Views:	1
Size:	338.0 КБ
ID:	558264Click image for larger version

Name:	WP_20150816_002.jpg
Views:	1
Size:	288.8 КБ
ID:	558265Click image for larger version

Name:	WP_20150816_004.jpg
Views:	1
Size:	273.8 КБ
ID:	558266Click image for larger version

Name:	WP_20150816_005.jpg
Views:	1
Size:	278.9 КБ
ID:	558267Click image for larger version

Name:	WP_20150816_006.jpg
Views:	1
Size:	302.8 КБ
ID:	558268

    След като я разглобих видях, че вече е най-вероятно реставрирана (има подложена хартия между цевта и приклада) но той за съжаления я е държал 2 3 години в подземен гараж при доста влага и сега е доста ръждясала.
    Намерих доста информация за реставрация в домашни условия, целта ми е да си я сложа за красота на стената. (Мисля да почистя ръждата и след това да я лакирам цялата с безцветен лак)

    Бих приел съвети и мнения за реставрацията но, основния ми въпросът е дали имате идея какъв е моделът/пройзводител, от коя година, какво прозводство, къде е била на въоражение и тнт... всякаква информация би ми била полезна, тъй като много бих искал да знам повече за произхода и.

    Благодаря предварително!

    #2
    още няколко снимки:
    Click image for larger version

Name:	WP_20150816_007.jpg
Views:	1
Size:	369.1 КБ
ID:	548449Click image for larger version

Name:	WP_20150816_008.jpg
Views:	1
Size:	252.5 КБ
ID:	548450Click image for larger version

Name:	WP_20150816_009.jpg
Views:	1
Size:	519.1 КБ
ID:	548451Click image for larger version

Name:	WP_20150816_010.jpg
Views:	1
Size:	520.0 КБ
ID:	548452Click image for larger version

Name:	WP_20150816_011.jpg
Views:	1
Size:	334.9 КБ
ID:	548453

    Comment


      #4
      Благодаря безкрайно много
      Явно изглежда, че е по ценна от колкото си мислех и ще премисля преди да започна да я реставрирам.

      Comment


        #5
        Само дето "казашка Крнка" не съществува; не и в руската официална номенклатура. Има пехотна (за линейната пехота и за стрелковата пехота) и драгунска. Въпросната Крнка е за линейната пехота с мерник до 600 крачки.
        Attached Files
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          #6
          Лакираните пушки, реставрирани преди това в домашни условия, наистина украсяват стената .

          Comment


            #7
            Todor Pavlov написа Виж мнение
            Лакираните пушки, реставрирани преди това в домашни условия, наистина украсяват стената .
            Ми да! Киселина, шкурка, студена оксидация и т.н. Лакът трябва да е много блестящ, иначе се губи автентичността.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #8
              Защо го базикате?


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                #9
                Nick написа Виж мнение
                Само дето "казашка Крнка" не съществува; не и в руската официална номенклатура. Има пехотна (за линейната пехота и за стрелковата пехота) и драгунска. Въпросната Крнка е за линейната пехота с мерник до 600 крачки.
                Някаква идея защо първият от щиковете които си дал е завит от пред като бургия?

                Comment


                  #10
                  Разколебах се за реставрацията, по принцип си купих всякакви шкурки от едри до най-финни "водни" и спрей - прозрачен универсален защитен лак "копринено-матов". Възнамерявах да я изшкуря леко да я почистя (нрезнайно още за мен как) и после да я лакирам.
                  Пушката в сегашния си вид е ужасна, на места има доста ръжда и определено искам да я приведа в по добър вид.
                  Съвети как да подходя по конкретно и какво друго да си купя като материали... киселина?! - това ще рече някакав ръждопреобразувател ли ?

                  Comment


                    #11
                    Stan написа Виж мнение
                    Някаква идея защо първият от щиковете които си дал е завит от пред като бургия?
                    Аз вече отговорих на този въпрос, но ето два варианта:
                    • Штык бочкосверлильных пластунов. Това са спец части, които в потайни доби са се прокрадвали до вражеските бъчви, провъртали са ги с тези специални щикове и са източвали бирата, виното, водата. Жадуващият противник е бил принуден да се оттегли след това.
                    • Битова българска модификация.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      #12
                      jaki написа Виж мнение
                      ... киселина?! - това ще рече някакав ръждопреобразувател ли ?
                      Никакви киселини и шкурки! Лакове също. Накисваш метала в нафта или керосин и след това изстъргваш ръждата с бронзова четка. Няма да стане по-добра ако използваш абразиви и киселини.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment

                      Working...
                      X