Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете с история за самолети, кораби и подводници

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Помогнете с история за самолети, кораби и подводници

    Здравейте.

    Разработвам онлайн военна игра, която искам да отговаря на действителността. За тази цел в играта има кораби, самолети и подводници. Искам да направя такива модели , които да отговарят на истинските модели , които са били от първата световна война до днес. Тоест примерно играч си прави регистрация в играта и започва да играе със първия самолет , които е бил пуснат в първата световна война. След известно време увеличава точките си и получава второ ниво самолет който е бил втория модел самолет пуснат в първата световна война и т.н. Същото нещо за корабите и за подводниците. Или с други думи ми трябва един списък на модели самолети подводници и кораби написани в хронологичен ред според тяхното създаване. Търсех доста в интернет. Има страшно много информация но така и ненамерих търсения от мен списък. Бихте ли ми помогнали като ме насочите към някоя определена книга или учебник ?

    Ако ви хрумва друга идея , която би помогнала в моето начинание ще съм ви благодарен.

    #2
    Зависи кои страни ще разглеждаш.
    ПСВ:
    Германия:
    а/кораби:
    1. Броненосец тип Дойчланд;
    2. Линеен крайцер тип Дерфлингер;
    3. Линеен кораб тип Кьониг;
    4. Линеен кораб тип Байерн.
    б/самолети
    1. Изтребител Фокер E.I
    2. Изтребител Фокер Dr.I
    3. Изтребител Албатрос D.III
    4. Изтребител Фокер D.VII
    в/подводници
    1. Тип U-9
    2. Тип U-31
    3. Тип U-139

    Британска империя
    а/ кораби
    1. Броненосец тип Агамемнон
    2. Линеен крайцер тип Лайън
    3. Линеен кораб тип Кинг Джордж V
    4. Линеен кораб тип Куин Елизабет.
    б/самолети
    1. Изтребител Нюпорт 17
    2. Изтребител тип Бристъл F.2
    3. Изтребител Сопуич Кемъл
    4. Изтребител SPAD S XIII
    в/подводници
    1. Тип Е-1
    2. Тип Е-9
    3. Тип Е-21

    На тоя етап най-общо това. Ако имаш интерес и за ВСВ ще направим.

    Comment


      #3
      Лелее страхотно. Благодаря Kramer . Незнам как да ти се отблагодаря. Точно това ми трябваше. Играта мога да си я продължа както трябва. Ако не е много нахално можеш ли да ми напишеш и по няколко модела от съвременното въоръжение за да направя и модели за по високите нива. Имам предвид въоръжението на САЩ или Русия . Говоря за самолети като Су-34 или Миг 29 много са красиви и ми се иска и тях да вкарам в играта. Но чесно казано незнам СУ или Миг са създадени първи . За самолети ми се струва че има доста повече информация отколкото за кораби и подводници. Пак апелирам ако не е много нахално .... Благодаря предварително

      Comment


        #4
        Има хубави списъци в укито с активните руски и американски самолети. Там има и линкове и можеш да видиш кога е създаден всеки самолет:

        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...itary_aircraft

        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...itary_aircraft
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #5

          Съветска бронирана техника от 30те години на ХХ век до 1941 г.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Привет!

            На мен ще ми е по интересно за ВСВ.Но ако мога да ти помогна и за ПСВ.
            Ако ти трябва нещо конкретно като данни пиши.
            Ето ти малко данни за СУ 34 и МИГ-29, можеби визуално най ти харесват за играта.
            Су-34 (изделие «Т-10В», по кодификации НАТО: Fullback — «Защитник») — российский многофункциональный истребитель-бомбардировщик, также позиционируемый как фронтовой бомбардировщик.Первый пол¸т 13 апреля 1990 года (Т-10В-1).Единиц произведено серийных — 68
            Начало эксплуатации 21 марта 2014 год.
            МиГ-29 (по кодификации НАТО: Fulcrum — точка опоры) — советский и российский многоцелевой истребитель четв¸ртого поколения-Первый пол¸т 6 октября 1977 года
            Начало эксплуатации июль 1983 года.
            Attached Files

            Comment


              #7
              Ето тук Sharana е направил опит да систематизира съвременната бойна авиация: http://forum.boinaslava.net/showthre...авиация
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment

              Working...
              X