Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Attila Total War

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Attila Total War

    Не видях да има тема за тази игра и затова я пускам. Моля да бъда извинен ако съм го пропуснал от модераторите.
    Предлагам да започнем с впечатленията за нея, силни и слаби страни, кампания,единици, фракции и т.н.
    Аз я изтеглих вчера и останах доволен като за първо впечатление. Действието се развива след разделянето на Римската империя на две от Император Теодосий. Може да се играе с двете империи, хуни, сасаниди, както и с някои други варварски орди.
    Лично аз се пуснах с Източната империя с оператор Аркадия. Изиграх едва 2-3 хода, но беше интересно, тъй като веднага трябваше да игоня готите,които от своя страна плячкосваха Балканите. Разбих ги в две сражения и чакам да видя какво ще стане. Ако някой я играе ще съм благодарен да сподели повече впечатления, тъй като съм още доста нов в играта.

    #2
    И само да добавя, с риск да розочаровам някого -българи в играта няма, но хубавото е че ще има Бг мод направен от нашимомчета включващ българи в играта.

    Comment


      #3
      Та още малко информация, освен ИРИ и ЗРИ, Сасаниди и Хуни можете да играете и със следните фракции:
      Разпределени са в няколко категории, а именно - 1. Варварски царства които включват - Бургунди, Лангобарди, Алемани, Франки и Саксонци.
      2. Келти - Каледони, Ирландци и Пикти
      3. Племена в миграция - Визи и Остро Готи, Вандали Алани и Швеби
      4. Номади - Хуни
      5. Северни народи - Дани, Юти и Geates
      Tа това е за нациите поне в началото. Относно историческите битки има десетина, като едната е изцяло морска / да морски битки в играта има / другите са Битката на 10-тият милиарий с Велизарий и Вандалите, Битка при Самара - където император Юлиан Апостат отстъпва, след като преи това не е успял да превземе Ктезифон, Битката при Дара - отново с Велизарий срещу Персите този път,злополучната битка за ИРИ при Адрианопол с император Валент, както и тази срещу Хуните при р. Утус и разбира се тази на Каталонските Полета.
      Освен основната кампания има и такава наречена Последният римлянин. Тук доколкото видях кампанията започва отново с Велизарий срещу Вандалите в Африка. Интересното е че може в един момент по наша преценка, да изберем дали да останем лоялни към Империята или да се обявим за самостоятелен владетел на Запад, напълно независими от Константинопол и то във всеки един момент. Друг интересен момент в тази кампания е че ако сте лоялен и дворът в Константинопол ви одобрява в т.ч. императорът и императрицата е възможно да получите и подкрепления, а не да се бъхтите сами като улав из пустините. Та за сега е това, ако някой има да добави нещо ще съм благодарен, понеже за сега информацията е доста постна.

      Comment


        #4
        Трябва да я сваля и да я пробвам макар че ме съмнява,че ще върви добре.Рим 2 ми върви на средно качество на графиката с добри кадри макар ,че при мелетата става малко неприятно.
        Иначе кампанията доколкото съм виждал си е добра.Яки нещица са сложили,които си подобряват геймплея - сезони,всичките там събития,плодородието на земята,raider-отрядите и т.н.
        Мултиплеара обаче бил умрял направо.Понеже гледам един в YouTube,който прави видеота главно свързани с Тотал Уор, и там видях ,че конницата е прекалено силна срещу абсолютно всичко на чардж и на меле.Армиите са спамове от конница,малко тежка пехота възможност да правят стена от щитове и арбалети да трепеш генерала на врага.За всичко друго ти трябва доста умения в играта за да си ефективен,защото просто цената на конницата е твърде ниска ,а същевременно получаваш отряд ефективен срещу почти всичко.Конните стрелци са напълно безполезни в мултито също ,защото не могат да стрелят докато са в движение(поне така беше в състоянието на играта преди 2 месеца).
        Даже помня в началото имаше едни Tagmata конница на Източната Римска Империя ,които доминираха абсолютно всичко - катафракти,тежка германска конница,пехота,а цената им беше като на някакви войски от среден клас.Голяма част от пехотата просто не можеше да издържи на напора им ,когато чарджват, и цели отряди тежка пехота оставаха наполовина дори след като са се подготвили за удара.
        Впрочем това нещо ми харесва в новия енджин на Рим 2 и на Атила,фактът ,че войските трябва да са brace-нати,тоест да са се подготвили за удара и така ще получат бонуси.Помня в стария Рим Тотална Война ,как ако нападнеш изведнъж с тежката пехота,конница която те чарджва,можеш да ги спреш без никакъв проблем.Тука ако направиш това ,отрядът ще бъде разбит и изкаран от боя твърде лесно и бързо.
        Последно бих добавил тоталното разочарование от тези измамници дето ти искат постоянно пари за някакви малки DLC-та и накрая ще се окажеш,че си дал 200 лева за незавършен продукт,на който му трябва половин година да го оправят и да се играе както трябва.
        Рим 2 например беше тотално скапана в деня на официалното ѝ пускане.

        Comment


          #5
          Рим 2 го свалих поиграх и изтрих, сега само ми седи на компа, много ме дразнеше как бяха нарисувани юнитите, като от старинни гръцки вази, то не можеш да разбереш кой какъв е. Тук обаче всичко си е ок в това отношение. Картата е доста по-голяма, нациите са доста, а и ходът не е толкова бавен.Прилагам и карта от играта с началните позиции. Click image for larger version

Name:	attila-map-starting-positions.jpg
Views:	1
Size:	1.05 МБ
ID:	548222

          Comment


            #6
            А междудругото смешното при Рим 2 е,че скапаха дипломацията напълно с последните пачове.В началото на играта дипломацията поне бе по-реална.Сега си е просто поредната скапана дипломация в поредната стратегия...
            Ами не знам как ще върви на моята машина Атила иначе бих го свалил.Рим 2 я играя на медиум с huge unit number и кадрите са доста добри.Проблема идва като станат големи мелета и тогава доста си насича.
            Смешно е обаче как тези пускат няква игра,която пичове с конфигурации за по 3000 лева не могат да карат всичко на макс или имат проблеми с кадрите.Аз имам 4 GB RAM; Pentium (R) Dual-Core CPU 2.5 GHz;картата ми е NVIDIA GeForce 9800 GT.Принципно ги покривам минималните,но в последно време дадените минимални изисквания са твърде неточни според мен ,защото съвсем други резултати получавам.

            Comment


              #7
              А междудругото смешното при Рим 2 е,че скапаха дипломацията напълно с последните пачове.В началото на играта дипломацията поне бе по-реална.Сега си е просто поредната скапана дипломация в поредната стратегия...
              И мен дипломацията ме отказа от играта съвсем в началото.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #8
                Сега, относно дипломацията, не знам как е била тази в Роум 2, тук според моите повърхностни наблюдения нещата седят по следният начин-няма дипломати. Вече не е нужно да правите дипломати и да ги чакате да извървят пътят от Рим до Александрия например само за да кажат здравей на тамошната нация-отваряте меню където се визуализира цялата карта, избирате държава с която искате да преговаряте и им отправяте предложение. Аз например в тази кампания /с Византия/ сключих пакт за ненападение с Хуните, предложих да оженя член на моето семейство за една арменска принцеса, което те приеха. Само за сведение - по принцип арменците са нещо като протекторат на Сасанидите и в едитора пише че трябва да засиля връзките си с тях, за да ги върна в сферата на влияние към Константинопол това го казвам само като информация. Опитах да предложа съюз на Сасанидите-отказаха ми, както и търговски отношения, но не от типа trade rights и с това да се свърши ами те да отворят пазарите си за мои стоки, а аз за техните, но ми отказаха. Западната империя постоянно ми досажда с искане да им пратя войски за битка с готи, франки и прочее паплач аз разбира се отказвам-Остроготите са на северната ми граница, но ще видим какво ще излезе, май май рано ще развалям съюза си с тях. Както споменах има възможност за женитба и това е удачен вариант ако искате да се отървете от някой силен генерал на противника/разбира се ако се съгласи на брак с ваша принцеса/. Има и още доста опции в дипломацията, като например агресивен алианс насочен срещу някоя държава, но за това по-нататък когато разуча и останалите опции и навляза в кампанията.

                Comment


                  #9
                  Има един доста неприятен проблем в Атила.След като почнат да се сражават единиците ми,някои от тях стават буквално прозрачни и бая развалят гледката...Всичко си върви сравнително добре при положение че съм на всичко почти на минимума,но тази работа с невидимостта хич не ми се нрави.
                  Пуснах иначе една кампания със Западната римска империя и още на втория ход ме нападнаха някакви германски племена на острова британия,които само с гарнизона почти успях да разгромя,но просто не ми стигнаха броя бойци.Британията аз така или иначе се бях отказал да я държа тъй като най-вероятно просто ще ме отрежат от основните градове в Цизалпийска Галия и Италия.Границите в Африка са доста спокойни,което много ме улеснява и там сражения засега не се водят макар ,че с една от тамошните държави хич не сме в добри отношения.В Иберия успях да закърпя горе-долу положението.
                  Големият проблем е Рейнската граница ,защото там нямам почти никакви войски и ще разчитам главно на гарнизоните на градовете.
                  Смятам също с ходовете да направя една или две силни армии и веднага да ги пратя и да преминавам в настъпление.
                  Относно дипломацията на Рим 2,имаше един пач,който беше с уникална дипломация тъй като със Спарта,създадох една огромна империя на целите Балкани и Сицилия запълнена с мои васали като използвах точно дипломацията и подкупи и обявяване на войни на определени държави.Опитах се и да овладея Италия с големи подкупи ,ама римляните се дърпаха и отказваха подкупи от по 30 000 злато макар че бяхме в перфектни отношения.Впоследствие едно галско племе ги прегази и ги остави с 2 града в Южна Италия.Разбира се, аз можех да им помогна ,но просто реших да ги оставя отслабени максимално,защото това е все пак Рим и все някога ще се обърнат срещу мен.В последните ходове,които изиграх на тази кампания, дори успях да купя и Картаго,защото бяха отслабени от сражения с иберийски и африкански племена и от войната с Рим и Сицилия по-рано.
                  Спарта владееше земите от Черно Море до Адриатическо,от Дунава до Бяло море,островът Сицилия и части от Северна Африка.Отношенията ми с Рим бяха перфектни.

                  Comment


                    #10
                    Започнах нова кампания с Франкското кралство ,защото разположението им е добро-западът се пази от река Рейн,северът се пази от морето,а само изтокът е проблемен заради сухоземната връзка.Изкарах около 80-90 хода като реално съм водил точно 2 битки срещу саксонците и англите и им превзех по 1 град на всяка от двете държави.
                    Още от началото започнах да предлагам споразумения и пари на много от фракциите за да създадем здрав съюз на изток от Рейн и евентуално да спрем ордите от изтока,атаките на скандинавците от севера и да стопираме развитието на Западната Римска империя.Постепенно в моят съюз влизаха лангобарди,маркомани,алемани,тюринги,бургунди,quad ians,rugians,lugians,varinians,някаква сепаратистка източногерманска фракция,склавини,venedians,anteans и впослествие най-северната скандинавска държава се съюзи с мен.С двете римски империи поддържам перфектни взаимоотношения.
                    Предполагам ,че добрите отношения с Рим и Константинопол няма да продължат дълго .Ако успеем да разбием Атила,вестготите ,аланите и вандалите,ще трябва да се съревноваваме с империите за контрол над Европа и дори почнах да подготвям армии,които да нахлуват напряко към Италия през Алпите и да оставя цялата Галия , Иберия и последния римски град в Британия да се сражават срещу новите бунтовнически държави,които се образуваха по тези земи.
                    Засега кампанията ми е доста забавна,а и все пак направих германска империя ,която се простира от Рейн до Урал и от скандинавия ,до Алпите.

                    Comment


                      #11
                      Поздравленя за успехите kamos,
                      аз съм все още в началото, но бавно напредвам. Както казах се пуснах с ИРИ. Основната ми цел е да укрепя империята, да създам силна икономика и армия. Има нещо като технологично дърво, от което може да се развива както търговски, политически и административни сгради, така и военни за направа на пехота, конница и флота. Основно с това се занимавам, както и с отбрана на Дунавския Лимес и вълнения из Африка. В Африка ме нападна едно племе - Germantians не знам как се превежда, но ми отнеха един град в Либия, но бързо си го възвърнах в една битка с мижавият гарнизон, който бяха оставили там, основната им армия се оттегли на запад в посока Хипон Регий, да досаждат на ЗРИ и аз не предприех настъпление. На изток на границата с Персия и Армения, както и околните народи е спокойно, дори сключих още един династичен брак с една арменска принцеса. На Балканите обаче се засилиха военните действия. Както писах и преди Визиготите вече не съществуват, разбих и Остроготите - срещу тях вече имах две армии, нападнах ги с едната /играта кръщава всяка битка/ та тази беше Битката при Константинопол. Аз имах основно пехота един конен ескадрон и два отряда стрелци. Дадох заповед за настъпление. Армията беше построена в линия - точно срещу тяхната, отзад стрелците и генералът, а конницата на левият фланг изтеглена в страни. Те имаха пълна армия от 20 слота войници, като 5 от тях бяха стрелци, единият конен. Останалото бяха пехота - копиеносци и axmen, както и 2 или 3 конни ескадрона. Когато се доближихме моята пехота атакува, като на всяко крило оставих по два ескадрона за удар и обхват във фланг на врага. Стрелците им бързо минаха най отзад при моето нападение, а двете ми крила се опитаха да осъществят удар в тил. Битката в центъра обаче се закучи поради засиленият обстрел на техните арчъри и два отряда рутнаха. Конницата ми скова тяхната, като дори с помощта на моите стрелци успя и и да унищожи доста от тях, но въпреки това беше разбита. Конницата на врага се вряза в моето ляво крило, което се биеше с тяхното дясно в това число и генералът им. Помислих си че битката е загубена за мен, но лявото крило подкрепено от стрелците ми разгроми тяхната конница - бяха доста малко, а след няколко минути и остроготският генерал падна сразен. Това беше краят, скоро цялата им армия бягаше и ги разбих, но няма да лъжа по едно време си мислех, че съм загубен и мислех да дам заповед за отстъпление. Някъде четох, че стрелците не били силни в тази игра-определено не съм съгласен. Накрая ми изписа пирова победа, аз също имах доста загинали, но Остроготите също понесоха доста загуби, бяха 1200-1300, а изгубиха около 800 души, чакаше ги още една пълна моя армия, а съвсем скоро възстанових и тази, която се беше сражавал срещу тях.
                      Сега основният ми проблем са Гепидите, на два пъти ми разсипаха Марцианопол, но не развиха настъпление, а се върнаха на север в Дакия. Вече с две армии нахлух на тяхна територия и обсадих тмошния град, превзех го и го присъединих към Империята. Това е и всъщност първото ми териториално разширение от началото на кампанията, има залежи на сребро и мисля, че ще е добре за икономиката ми да го задържа. Междувременно ЗРИ ме вкараха във война целият свят почти. Тях постоянно ги нападат различни племена, те постоянно искат да се присъединя във войните им, аз се съгласявам, тъй като опцията е да си разваля съюза с тях, но накрая ми писна, отказах им и вече не сме в съюз, което е доста рано, но ще видим какво ще стане. За сега съм дотук...

                      Comment


                        #12
                        Тежко е положението при теб,ама така си е с римляните.Тъпото е,че не можеш да се обединиш с някое племе или е твърде трудно. Поне на един фронт по-малко да пращаш легиони.
                        На моята кампания западните римляните са ми под ботуша.Всичките там орди готи,хуни,алани и прочие съм ги набутал да нахлуват със отслабени сили в Италия докато все още съм в съюз с двете империи.Увеличавам и влиянието си все повече на изток и им пращам злато на местните славяните да правят армии и да спират нашествия и да оказват натиск на Константинопол от север.Смятам след това,както казах преди,да нахлуя направо в Италия без да се церемоня,защото тези територии ще са на ордите и така пак ще остана в добри отношения с каквото е останало от империите.
                        Иначе като цяло за Атила Тотална война бих казал ,че е доста интересно макар че малко слабо ми върви от към кадри,но се преживява.
                        Иначе и Атила и Рим 2 имат някакви глупави недомислици - например,на Картаген в Рим 2 съм му оставил 1 остров да се подвизава и гледам някаква почти пълна армия от наемници ,които са изключително скъпи и ще ми преполовят месечния доход на империята,ако ги наема...Това не можах да го схвана,ама както и да е.
                        Иначе римската кампания на Рим 2 се получава твърде интересна и това е една от малкото кампании в Тотал Уор,където има доста сериозна дипломация и много маневри и сражения.Етруските с доста зор ги разбих като през това време се обединих със Сиракуза,Атина и Спарта за да пазим Балканите от келтските нашествия и от македонските завоевания подкрепени от тракийските племена.Съюзих се и със Цизалпийските гали да ми пазят севера.След етруските дойдоха Картаген ,които бяха завзели цялото западно средиземноморие.С тях войната продължи към 50 години като имаше моменти в които щяха да ме сразят и да ме оставят само със централна Италия.И в двата случая нападнах с всичките си налични сили за да ги изкарам от възможност да контраатакуват отслабената ми армия,току-що превзела Картаго. Беше си всичко или нищо.След това дойде едно твърде дълго и постепенно завладяване на почти цяла северна африка ,където се обединих с тамошните нумидийци,гараманти,и прочие типове.Водих твърде тежки сражения с едно иберийско племе докато се сражавах в Либия,водих морска война срещу последните картагенски градове и пазех границата си с Масилия.
                        Северна Африка,Италия,Сицилия,Корсика и Сардиния и южните и източните земи на иберийците са сега под мой контрол.На север от Италия се създаде Келтска конфедерация ,която владее днешните територии на Швейцария ,Австрия и Южна Германия и ми пази целия северен фронт от атаки.На Балканите станаха безброй катаклизми като през няколко хода се появяваха и изчезваха фракции от картата.Там моите съюзници надделяха въпреки ,че се създаде огромна Илирийска Конфедерация.Картаген останах с един остров, с племето от западна Иберия все още се сражаваме,но вече пратих 3 елитни легиона да ги сразят.
                        Най-големият ми проблем в този момент е огромната Египетска империя подмомагана от персийци,която се разпростираше от Киренайка до Мала Азия. След няколко години от зенита на египтяните,Спарта и африканските племена ги нападнаха и през това време аз успях да придвижа 2 легиона и да щурмувам Александрия.Войната с тях все още се води.
                        Военната ми сила се състои от 9 легиона (3 легиона съставени от хастати ветерани с перфектно обучение,1 гарнизонен легион ,който съм оставил в Сицилия и 5 легиони от сравнително добре обучени принципи) 2 отслабени бойни флота.Владея почти цялото средиземноморие с помощта на съюзниците си на Балканите и в Африка и морските държави на Крит и Родос.
                        Засега не знам ,коя от двете игрички ми е по-приятна.По-скоро всяка от двете си има неща за всеки.
                        Засега съм дотук,ще продължавам да разказвам накратко кампаниите си ,ако ти се чете.От мен лека вечер!

                        Comment


                          #13
                          Непременно, непременно драги Kamos, определено ще ги чета. За съжаление обаче аз не мога да бъда токова активен в кампанията като теб и затова ще пиша по-малко, но обещавам че при всяко нещо ново с ИРИ ще споделям навреме за събитията. Просто нямам време което да отделя на тази иначе интересна игра.
                          Казваш че играеш и Рим 2, но чувам че не била толкова добра, а и на мен не ми хареса.
                          Другият проблем при Атила ми е че всичко ми е много сложно още, де факто от MTW II не съм бутвал нищо от поредицата и сега се хванах с Атила.
                          Иначе вчера се случи нещо комично, тъкмо пуснах поста и си викам, я да направя още един-два хода в кампанията /действам бавно, както казах още разучавам кое как е/ и един ход ми отнема ок. 10-15 мин. и то в началото. Та почнах аз и когато дадох енд търн ми излезе съобщение от Армения, когато дойде техният ред - да им помогна във войната им срещо едно племе в Кавказ-Арани, което ги нападна. Приех, обаче не забелязах ,че това племе е в съюз и със Сасанидите и както казвах че на изток всичко е спокойно сега ври и кипи, Персите ме нападат с 3 пълни армии в Северозападна Месопотамия до Низивис, в първата битка ме биха, ама незнам защо дадох на глупавият компютър да води сражението, а във втората ги победих, макар и пак с Пирова победа както изписа играта, но те имаха 6 ескадрона стрелци, 4 откоито безсмъртни. Във война съм с Арани, Абасги, Сасаниди, поне в Африка за сега сключих мир с Garamantians и някакви отцепници от ЗРИ в източната част на провинция Триполи. Та май ще мога да пратя подкрепления за персийската граница ама ще видим.

                          Comment


                            #14
                            Мда,трябва много да се следи дипломацията,защото можеш да се окажеш във война с половината свят...За сложността си е така,защото аз бях по същият начин и извенъж от Медивъл 2 отидох на най-новите без да играя сериозно кампаниите на Empire и Наполеон и ми се стори доста сложно.Като свикнеш обаче няма да ти се вижда сложно,а точно обратното.Просто проблема е да знаеш къде да пратиш малкото си армии и те да са ефективни за полеви битки.Разбира се и дипломацията се включва тук,тъй като не можеш да нападнеш някоя държава без да си покрил границите,където не можеш да пратиш войски.Случвало ми се е да попадна в неприятната ситуация да водя тежки сражения на фронта и през това време да ми завземат половината държава някакви други с които не съм сключил мир или поне пакт за ненападение.
                            Иначе тези дни ще седна пак да продължа кампаниите и очаквай включване.

                            Comment


                              #15
                              Здравейте на всички! Нов съм във форума,но мисля да съм доста активен в бъдеще! Тази серия от Тотал Уар поредицата наистина и мене доста ме заинтригува,но е доста по различна от предните игри! Не мога да схвана като цяло почти нищо! Моля някои по-опитни да разяснят като цало кое,как и защо! Да напишат нещо като УАЛКТРОУТ към играта! Моля и благодаря предварително!

                              Comment

                              Working...
                              X