Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Attila Total War

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ами не е доста различна според мен,но това си е въпрос на гледна точка.
    Иначе по-добре ще е да задаваш конкретни въпроси ,защото би било доста дълго да описва някой всичко.

    Ако ти се гледат клипове с кампании на Атила, можеш да гледаш един пич в YouTube.Казва се Heir of Carthage и е доста готин тип.Прави кампании,където обяснява много неща.

    Comment


      #17
      Май никой не я харесва тази игрица вече...

      Comment


        #18
        ALIEN написа Виж мнение
        Май никой не я харесва тази игрица вече...
        Имах проблеми с кадрите заради високите изисквания към компютъра.При положение, че хора с нови машини имаха проблеми, според мен си беше голям провал.
        Заради видео картата даже скиновете на единиците по някое време изчезваха и армиите представляваха едни прозрачни силуети.
        Рим 2 я карах на high докато Атила на low с ужасни кадри.
        Просто CA позабравиха, че имаше фенове пред време.Не знам даже как пак толкова много хора са дали 60 евро за такива бози като уархамър, където DLC с една фракция ти струва по 17 евро.Аз се надявах да добавят нови механики, а те ти дават да се радваш да гледаш как разни чудовища трепят рицарчета.По-добре да се кефиш на Medieval 2 с модификации като Third Age Total War, където те пращат в света на Толкин.

        Comment


          #19
          Странно, аз също я играя на low на всичко, да съгласен съм за високите изисквания на играта. малко ми влачи на страт. карта и на битките ама за прозрачни единици чак такъв проблем нямам.

          Comment


            #20
            Аз предполагам ,че идва от DLC-тата, защото ако нямам Blood and Gore DLC, окървавените човечета ще се превръщат в призраци,защото текстури за тях няма просто.Може и да е от видео картата, или от факта,че не ми стига RAM.

            Comment


              #21
              Така, стана това от което най-много се притеснявах...Сасанидите ми обявиха война /почнах изцяло нова кампания с ИРИ/. Отначало не се смятах подготвен за такава война имах два легиона на източната граница и половин легион пристигащ от Александрия за подкрепление както и малко помощни части из Мала Азия. Като цяло обаче Сасанидите са нищо, излизат ми с някаква мижава пехота, основният ми проблем с тях е тежката им конница, както и конните им стрелци. Това са по-сносните им единици, както и количеството армии които бълват. Та до сега съм им разбил поне 6 пълни армии, завладях им два града които лежат точно на пътя за Ктезифон и сега легионите ми са точно пред портите на столицата им. Другият проблем е че имат много протекторати които им помагат във войната срещу мен и то действат координирано. Например преди малко ме нападна тяхна армия, като силите ни бяха горе-долу равни, разбих ги, попълних загубите и като дадох край на хода един от техните съюзници-Макрани мисля че се казваха ме нападнаха координирайки силите си с техните части. Освен това Арменция понеже и те са им протекторат нахлуха в Мала Азия, а там почти нямам легиони. В две битки с тях едвам ги отблъснах, но мисля сега да попълня армията в Леванта и да нахлуя и на тяхна територия, но ще видим, голямата ми цел в момента е ктезифон, после Армения.

              Comment


                #22
                Един приятел я играеше тая игра и като ми разказа това-онова, не останах възхитен. В частност от това, че тъпите хуни опустошават наред и след като съсипят селище, там настава пустош.
                Тая игра на каква карта се играе на изток - до Хундукуш и Пакистан, както е в Ром 2, или само до Армения и Месопотамия, както беше в Барбариан инвежъна?

                П.П. Завземи Хатра в СЗ Месопотамия. Така ще имаш преден пост, който ще обира атаките и едновременно с това ще се затвориш за нахлувания в дъблокия ти тил в Мала Азия и Сирия. Римляните в реалната история от Траян до Юлиян драпат за завземат или задържат Хатра именно с тези съображения.

                Comment


                  #23
                  Това за пустошта е идеята (криворазбрана) на CA за периода. Искаш да развиваш, да строиш - няма, ще бъде пустош! Картата е същата като в Рим 2. Това за Хатра има смисъл само като ролплей. Не може да очакваш от AI да ти обръща внимание и да контрира стратегията ти - то си играе по свои си правила.

                  Comment


                    #24
                    Да се превземе Хатра е идея, но в моето положение не ми върши никаква работа. В крайна сметка легионите ми са още в настъпление и вчера превзех Ктзифон. В по-горните ми коментари съм публикувал и карта с началните позиции на нациите. Имай предвид че абсолютно всички държави които граничат с Персия на север и на изток с тях са им васали и протекторати. Това означава че Армения, Атропатен, Лахмиди и Гассаниди - всички ме нападат в момента и положението на изток е доста тежко, дори Атрпатен ми обсадиха легионите в Ктезифон точно един ход след като го превзех. Колкото до Хуните - за съжаление още съм в началото на играта и не са се появявали още в моите владения, нито в тези на ЗРИ. И само като вметка, от ЗРИ не мога да очаквам никаква помощ, в момента са пред тотален колапас - в Англия се разпореждат разните британски племена, във Франция са нахлули няколко германски племена, готите владеят Рим и Централна Италия. Само Испания и Африка с Картаген все още се държат и са спокойни провинции, но ще видим докога...

                    Comment


                      #25
                      г-н Никой написа Виж мнение
                      Един приятел я играеше тая игра и като ми разказа това-онова, не останах възхитен. В частност от това, че тъпите хуни опустошават наред и след като съсипят селище, там настава пустош.
                      Тая игра на каква карта се играе на изток - до Хундукуш и Пакистан, както е в Ром 2, или само до Армения и Месопотамия, както беше в Барбариан инвежъна?
                      Картата е до Пакистан, което е достатъчно.Проблемът е ,че орязаха морските кампании , като наредиха отвесни скали на почти всички брегове.Не знам дали са търсели реализъм, но морските десанти за много ограничени.

                      ALIEN, сасанидите като ти изратят 20 васали се виждаш в чудо.Направо събирай каквато армия имаш и атакувай още сега, защото съм забелязал, че и в рим 2, и атила, компютъра като го оставиш да си действа както си знае почва да трупа пълни армии с елитни войски и очевидно много пари, защото вадят по две-три армии, съставени изцяло от наемници.
                      Междудругото , с каква пехота разполагаш, защото ранната е доста слаба.Има една плумбата и толкова.Например, варварите с мечове винаги разбиват римските мечоносци.

                      Comment


                        #26
                        ALIEN написа Виж мнение
                        Да се превземе Хатра е идея, но в моето положение не ми върши никаква работа. В крайна сметка легионите ми са още в настъпление и вчера превзех Ктзифон. В по-горните ми коментари съм публикувал и карта с началните позиции на нациите. Имай предвид че абсолютно всички държави които граничат с Персия на север и на изток с тях са им васали и протекторати. Това означава че Армения, Атропатен, Лахмиди и Гассаниди - всички ме нападат в момента и положението на изток е доста тежко, дори Атрпатен ми обсадиха легионите в Ктезифон точно един ход след като го превзех. Колкото до Хуните - за съжаление още съм в началото на играта и не са се появявали още в моите владения, нито в тези на ЗРИ. И само като вметка, от ЗРИ не мога да очаквам никаква помощ, в момента са пред тотален колапас - в Англия се разпореждат разните британски племена, във Франция са нахлули няколко германски племена, готите владеят Рим и Централна Италия. Само Испания и Африка с Картаген все още се държат и са спокойни провинции, но ще видим докога...
                        Ахаха. Тегло викаш.
                        Има ли опция в Атила като изоставиш някоя прясно завоювана провинция без гарнизон, след Х брой хода тя да се разбунтува и там да се появи нова фракция? Ако има, след като все още си зле в началото, можеш да опиташ да си създадеш на изток на завзетите сасанидски територии пояс от малки слаби врагове бивши провинции, които да са като буферна зона между теб и цялата азиатска паплач, дето те е нагънала. Демек да се върнеш на изходни позиции около Хатра, докато си развиеш икономиката и войската. И после да отвоюваш загубеното.

                        Comment


                          #27
                          Kamos,
                          пехотата поне в началото мисля че я развих добре разполагам със следните части-Legio Comitatenses, Legio и Protectories Domestici. Това нещо в момента няма равно нито сред сасанидите, нито срещу другите им там околни васали. Основният ми проблем в армията ми е липсата на конница, тъй като разполагам само със scaut equties както и липсата на стрелци, поради което съм принуден да използвам наемници за конница, стрелци и артилерия. Просто развитието на такива части ми отнема много време с това т.нар. от мен технологично дърво. За трениране на катафракти например ми иска 11 хода, а докато стигна до тях трябва да развия много неща, не само свързани с армията ами и икономически сгради. Не мога да развивам например едновременно две сгради икономически и военни, ами трябва да са една след друга. и в битка поради тази причина армията ми много страда от набезите на вражеската кавалерия, стрелците им не са чак такъв проблем, понеже при формация - костенурка те нямат никакъв шанс срещу моите легионери.

                          г-н Никой,
                          тегло не ами Тегло с главно Т. То мойте мъки в тази игра не са за опиване...
                          Сега да отговоря и на твоя въпрос - да може да стане това което предлагаш, но пак мисля че няма да имам никаква полза от него поне в моето положение. Сега, според това което видях до момента ако дадена провинция бъде завладяна от мен и после в нея се вдигне бунт аз разбира се я губя, но не с появяват бунтовници от типа Rabels както беше в стария Рим например или Medieval-a, ами са Roman Separatists, които не си стоят мирно в провинцията както в старите игри и да чакат да ги нападна или аз или противника ами веднага ми излизат на война, така че в този случай печеля още един враг повече. Освен това е неприложимо с Армения например, понеже границата ми с тях е обща и това би ги довело директно в Мала Азия.
                          Друго което ми е много кофти е това че не виждам цялата карта. В старите Total war имаше един чийт който си го ползвах и ми се визуализираше картата на целия свят без да се налага сам да я разкривам с дипломати и шпиони и можех да следя предвижването на вражеските армии и коя наближава мой град. Тук не е така. Ето пример-нападам Атропатен, разбивам и две армии, превземам им столицата и армията я пращам на север посока Армения за да помогнат на тамошния гарнизон, който пострада доста и е под обсада и ДАН- пълна армия на сасанидите излезе отнякъде в Месопотамия и ми обсади Амида, а аз в района нямам войски и трябва или да върна тази армия или по възможно най - бърз начин да придвижиа една друга, която се разправи с Гасанидите, но е на 2-3 хода от Месопотамия. Май ще трябва да изтегля един легион от Балканите и да го пратя на Източния Фронт, тъй като там имам два, но ще видя още 2-3 хода как ще се развият нещата. За сега съм до тук.

                          Comment


                            #28
                            ALIEN написа Виж мнение
                            Друго което ми е много кофти е това че не виждам цялата карта. В старите Total war имаше един чийт който си го ползвах и ми се визуализираше картата на целия свят без да се налага сам да я разкривам с дипломати и шпиони и можех да следя предвижването на вражеските армии и коя наближава мой град. Тук не е така. Ето пример-нападам Атропатен, разбивам и две армии, превземам им столицата и армията я пращам на север посока Армения за да помогнат на тамошния гарнизон, който пострада доста и е под обсада и ДАН- пълна армия на сасанидите излезе отнякъде в Месопотамия и ми обсади Амида, а аз в района нямам войски и трябва или да върна тази армия или по възможно най - бърз начин да придвижиа една друга, която се разправи с Гасанидите, но е на 2-3 хода от Месопотамия. Май ще трябва да изтегля един легион от Балканите и да го пратя на Източния Фронт, тъй като там имам два, но ще видя още 2-3 хода как ще се развият нещата. За сега съм до тук.
                            Знам го този - toggle_fow. И другия много го обичах - add_money.

                            Ама и ти си един да разчиташ да водиш настъпателни операции и да се защитаваш на Изток само с 2 легиона. Не можеш ли вместо да местиш 1 легион от Тракия, да набереш в Антиохия близо до театъра на военните действия нов легион? Или икономиката ти още е слаба и няма да издържи на допълнителен легион?

                            Comment


                              #29
                              г-н Никой написа Виж мнение
                              Знам го този - toggle_fow. И другия много го обичах - add_money.

                              Ама и ти си един да разчиташ да водиш настъпателни операции и да се защитаваш на Изток само с 2 легиона. Не можеш ли вместо да местиш 1 легион от Тракия, да набереш в Антиохия близо до театъра на военните действия нов легион? Или икономиката ти още е слаба и няма да издържи на допълнителен легион?
                              add_money, да знам го и него ама...ако изтегля пари по този начин то е нещо като заем и после играта ми сваля кожата от гърба направо.
                              Иначе да не съм виновен аз за тази война . Исках да си направя търговски договор с тях, пакт за ненападение и да си живеем мирно по съседски, докато не стана прекалено силен и да ги нападна. Ама не, те ми обявиха война и в крайна сметка колкото и да не бях готов трябваше да се сбием. Икономиката още не е готова да издържам много армии. то още в началото трябва да се оправям със сума ти проблеми. На Балканите беше ад то варвари ли нямаше да кръстосват там-остроготи, визиготи, квади, лугани и т.н. Да не говоря че половината Мала Азия беше пред бунт както и цяла днешна Гърция. Докато направя армия /на балканите/ ми разсипаха Марцианопол, Сирмиум и Солун абе в чудо се видях докато стабилизирам положението. Но трябваше да правя сгради за public order основно и сега икономиката ми страда от това.
                              Колкото до Антиохия - да логично е да е така както предлагаш, но...понеже съм още нов в играта и много неща ги разучавам /от Medieval 2-ката не съм пипал TW серия/ когато избера даден град там май тр. да имам генерал или губернатор и има бутон Rise Army а в Антиохия и околните градове такова нещо няма. Затова съм принуден да влача легиони от Балканите, не е като в старите TW да правиш армия с или без губернатор по сватбарската и да ги пускаш наред.

                              Comment


                                #30
                                ALIEN написа Виж мнение
                                Колкото до Антиохия - да логично е да е така както предлагаш, но...понеже съм още нов в играта и много неща ги разучавам /от Medieval 2-ката не съм пипал TW серия/ когато избера даден град там май тр. да имам генерал или губернатор и има бутон Rise Army а в Антиохия и околните градове такова нещо няма. Затова съм принуден да влача легиони от Балканите, не е като в старите TW да правиш армия с или без губернатор по сватбарската и да ги пускаш наред.
                                Не, би трябвало да имаш някой свободен льохман в "царския двор" без значение от коя аристократична партия/клан е. Поне в RTW-2. Тогава му даваш rise army в Антиохия.
                                В Атила има ли ги пак твоят род и още 2 съперничещи имперски рода + останалите фамилии, които си делят местата в Сената. Щото на RTW-2 това беше най-гадното. Като стигнеш ниво 6 на imperium чрез териториално разширение и хоп, останалите родове решават, че си станал много влиятелен, цилиндърът, показващ риска от гражданска война, се напълва до червено и след някой и друг търн ти империята ти се разпада на сенатски и твои провинции. И ако си ептен карък, най-добрите ти легиони и ескадри отиват при сената и става много тегаво да воюваш с новобрански легиони против разбунтувани легиони от ветерани. Ама ми се е случвало при съвсем празен цилиндър за риска от гражданска война тя да избухва по незнайни причини и тогава следва reload.

                                Comment

                                Working...
                                X