Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една щура алтернативка със 7-а пд и гръцкия флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Да рекрутират колкото си искат анадолска сган, как ще я прехвърлят през морето за контраатака, след като вече сме им разбомбили флота?
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #32
      General Lukov написа Виж мнение
      Това са пак някакви идеалистични фантастики. Как точно турците ще капитулират не ми е ясно, при положение че имат дълбоки резерви в Анадола и въобще могат да рекрутират войска от всички точки на империята, която знаете докъде се е простирала през 1912-13 година.
      Напротив, спокойно ще се реорганизират в Анадола за контра-удар при Цариград (дори няма да чакат Великите сили какво ще кажат), и без това вече ще са брали голям срам от допускането на някакви си там балкански държавици, които са владели векове да им вземат столицата, та ще се стремят бързо да измият този срам. За мен подобна авантюра би била катастрофа за България и Гърция, ние просто нямаме тези неизчерпаеми ресурси на Османската империя, която и в лошо икономическо и политическо състояние пак би се справила с нас. Просто ми става смешно, когато чета как с лека ръка се подценяват отбранителните способности на една империя, пък и макар в лошо състояние по онова време.
      Aко всичко, което си написал, беше вярно, нямаше да спечелим Балканската война, а турците щяха да са ни попилели. Факт е обаче, че ние побеждаваме, и след като сме стигнали до Чаталджа, нито са успели да ни отблъснат, нито да ни разбият с контраудар, а напротив - искат мир, подписано е примирие и мирен договор, който ни дава територията до Мидия-Енос.
      Защо при една алтернатива, положението да е по-лошо, отколкото е било?

      Comment

      Working...
      X