Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И да спомена още два сериала, които може да ви представляват интерес:

    Ozark - финансов консултант балансира опасно няколко неистини - между опасни хора (от няколко места вече чета възторжени рецензии)

    и

    Fauda - делниците на звено от израелския спецназ, "работещо" с Хамас - твърди се, че някои от създателите са работили в такова звено...
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Не е нов, но след известно прекъсване тази година приключи. И много си струва.



      Bron*Broen. Мостът - чудесен сценарий, операторска работа и актьори.

      Attached Files

      Comment


        Сериалът наистина си заслужава.

        Comment


          Започнах да гледам Altered Carbon. Първите епизоди не изглеждат зле. Има някои клиширани моменти, но не чак толкова че да е прекалено. Действието се развива в бъдеще в което всеки носи в тила си чип записващ съзнанието му и след евентуална смърт може да бъде прехвърлен в друго тяло, ако може да си го позволи. Света в който е разположена историята е интересен. Но има някои дупки. Например защо при всички тези няколко века през който е достъпна технологията, клонираните тела не са станали евтина ширпотреба? Какво разделя толкова рязко класите, че да е почти невъзможно за обикновен човек да достигне до класата на безсмъртните?
          Като се изключи това, действието се развива около един бунтовник (за сега не обясняват за какво е бил бунта) който е последният оцелял от елитна бойна група (елитна защото е подложена на неуточнени емоционални манипулации а не просто защото са добри бойци) и който два века след като е убит по време на разбиването на бунта е събуден като собственост на един от безсмъртните със задачата да разследва убийството му. Избран е именно заради въпросните неуточнени емоционални модификации които ги превръщали в изключително приспособими бойци, което според безсмъртния можело да му позволи да успее там където полицията се проваля. Има някои интересни персонажи, като на мен любимият ми е изкуствен интелект запален по творчеството на По.
          Мисля че е само един сезон със завършена история. Препоръчвам го за който си пада по фантастиката, въпреки дупките в описанието на вселената и някои твърде неприкрити социални послания (че богатите задължително са зли и тнт).

          Comment


            Babylon Berlin е доста силен във всяко отношение.

            Comment


              Babylon Berlin и мен също много ме впечатли, нямам търпение за трети сезон вече.

              Comment


                Според слухове, се снима. Успехът на първите бил задоволителен.
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  Sir Gray написа Виж мнение
                  Според слухове, се снима. Успехът на първите бил задоволителен.
                  Добър беше, с много обрати и т.н., стилът на сериала е също много приятен. Гледайки го имаш чувството, че е стар филм, от едновремешните. Малко детектив, много политически, малко история тук-там, множество вплетени един в друг разкази - беше приятен сериал.

                  Някой гледа ли "От другата страна"/"Counterpart"?
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Да, изгледах го, приятен е, особено с референциите към Студената война (дано да не са плод само на моята интерпретация). Но на моменти прекалено "натъкмен" сюжет и малко анти-климатичен финал, или директна заявка за следващ сезон. Та не е чак нещо супер, но става.
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      "Вавилонския Берлин" и на мен много ми харесва (аз още го гледам, де - при мен вървят бавно нещата), "От другата страна" е в категорията - "не е зле" (аз го подех по препоръката на Воланд и продължих, щото ме кефят актьорите (особено главния)).

                      Comment


                        За "От другата страна" - атмосферата на онова време са я уловили, а това, което на мен допълнително ми хареса беше, че точно като в живота - накрая отгоре излизат идиотите, които нищо не са схванали, нямат обмислени действия, нямат идея какво правят и защо, но в крайна сметка излизат победители и ги хвалят за дълбоките им прозрения (които не са техни). Точно като в живота

                        Вавилонския Берлин заради специфичния стил на работа с камерата и цветовете оставя впечатление като за нещо снимано отдавна. Вероятно е някакъв ефект. Но е приятно.

                        Всъщност и двата филма повече заради атмосферата ги гледам, като първия е пълен с неясноти, но ... не е единствения такъв филм.

                        "Западен свят" мина във втория си сезон вчера Обещаващо донякъде. Сериалът е хубав, приятен за гледане и се старая да не обръщам внимание на многото логически дупки (невероятно много, на моменти дразни доста). Приятно разказаната история позволява това. Много от логическите проблеми са наследени от онези филми от 70те, когато някои неща бяха обяснени, като оръжията и роботите, тук са запазили ефектите, но не са запазили логиката зад тях.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment




                          А едно време, по разни други форуми, народа се хилеше на Бернал и Черната Атина

                          Comment


                            Ахилчо ли е поседял малко повечко на слънцето?

                            Comment


                              Зевс също е в тон:

                              Comment


                                О, той Зевсчо е и облечен подходящо . аз питам, защото му хвърлих един поглед, но без звук. Е, нищо изненадващо като цяло.

                                Comment

                                Working...
                                X