Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts





    Малко остана

    Comment


      "Последното кралство" по Бърнард Корнуел не е по трилогията за Артур, но не е и "Викинги" Свестен и правдоподобен сюжет, малко шитави актьори, но се понасят в името на славната епоха, като цяло го бива. Аз поне мога да го изтърпя за разлика от "Викинги".
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Готин беше първия сезон, мен особено ме изкефи музиката (#96). Но в интерес на истината първите Викинги също бяха добри, после се избозиха.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Готин беше първия сезон, мен особено ме изкефи музиката (#96). Но в интерес на истината първите Викинги също бяха добри, после се избозиха.
          Първите успях да ги гледам, независимо, че "откриха" Англия (в този случай изразът "откриха Америка" е слаб). Но по някое време просто прекратих, мисля че към средата на втория сезон - нещо ми дойде в повече, макар и да не си спомням точно кое беше...
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment




            Одят без шлемове, броните кожени...

            Comment


              Рецензия на първи сезон на Handmaid's Tale - тая книга ще е някакъв трепач просто
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment




                лол

                Comment


                  Софи казала на премиерата, че Санса ще трябва да се справи с "новооткрита сила" - може ли тя да е третия ездач?
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Хм, Castlevania ми хареса.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      pnp5q написа Виж мнение
                      Софи казала на премиерата, че Санса ще трябва да се справи с "новооткрита сила" - може ли тя да е третия ездач?
                      Е, новооткрита сила, в смисъл кралица на Севера. Поне аз така го разбирам.

                      Comment


                        Нещо не ме грабна първия, много измъчен.

                        Comment


                          Е че защо така? Чинно ни показаха кой къде е и за ко се бори. Следват спойлери:
                          Мен много ме грабна сцената с погребението в зимната вихрушка. Просто беше някакъв мост към вечността - как тоз закоравелия тип се хвана да ги погребва, само защото веднъж им е ял храната и получи религиозно видение в огъня - един вид - отвориха му се очите за тия неща; и другия се зае да му помага - просто усещаш религиозната идея за упокояване духовете на нещастниците с всяка лопата пръст, падаща върху останките им - очевиден израз на последно уважение след смъртта, демонстриращо вярата, че духовете им са там да го оценят - и това в някаква сюрреалистична тишина, само снежинките се въртят като олицетворения на идеята за безтегловни духове.
                          Last edited by pnp5q; 17-07-2017, 16:15.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Нямам претенции към режисурата, просто актьорската игра не ми хареса на моменти. Иначе, засега ще се въздържа от спойлери

                            Comment


                              Вече е трудно да се задържи интригата, освен при някакъв съвсем неочакван обрат при който Денерис умира. На мен лично сюжетната линия на Аря ми е интересна, а и не знаем дали това със сигурност е тя, дотолкова доколкото не видяхме смъртта на съперничката й в предния сезон. Много зависи и по кой път ще тръгнат сценаристите, но възможности за неочаквани обрати има. Желязната банка, различните религии са все значими играчи, които могат да предизвикат обрат. Пясъчните змии към този момент са напълно непредсказуеми, макар в книгите Дорн да е на страната на Таргариените. Нямаме представа за положението на Джендри и Мелисандра. Със сигурност обаче ще има интересно развитие във взаимоотношенията на Санса с Джон и Кутрето, както и на двамата Ланистър в Чертога.
                              На мен последните два сезона не ми харесаха, защото ми се струва, че твърде много взеха да угаждат на феновете, а оттам и интригата загуби много (то не беше съживяването на Джон; истинския лик на Мелисандра, макар и преди да сме я виждали дибидюс и без рубина; многопластовия корем на Аря; още дотраки при все, че и тези които поначало бяха с Денерис се изгубиха някъде измежду страниците на сценария, а и какво гарантираше, че ще обожават Денерис след излизането и от огъня вместо да се разбягат ужасени). Ако Мартин с разчистването на старите играчи подготвя почвата за нови, то сценарния екип не знае какво да прави и с тези които има. Разчистването на Фреите можеше да изкара някой друг на сцената, все едно в Речните земи няма други родове или Братството без знамена, ама нали предния сезон така безсмислено убиха Черната риба (човека, който стоеше зад победите на Роб Старк и избяга от Червената сватба, за да продължи борбата - само като справка: екзекуцията на Нед Старк например доведе до Войната на петимата крале), дори и на последния Тъли, колкото и безгръбначен да изглежда, все ще му светне, че момента е удобен да си върне властта и че, Ланистърите няма да посмеят да убият заложниците, защото после няма да имат с какво да го шантажират.
                              Last edited by boilad; 17-07-2017, 16:01.
                              Liberte, egalite, fraternite
                              Viva la revolution
                              Zalmoxis написа
                              Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                              http://hristoen4ev.blogspot.com/
                              dibo написа
                              Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                              - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                              Comment


                                boilad написа Виж мнение
                                Пясъчните змии към този момент са напълно непредсказуеми, макар в книгите Дорн да е на страната на Таргариените.
                                В края на предния сезон Дорн се съюзи с Денерис. Варис им отиде на гости и после техните кораби плаваха заедно с нейната ескадра. От новия сезон също изтекоха разни сцени в тоя дух.

                                Comment

                                Working...
                                X