Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Amazon написа Виж мнение
    И от какъв зор?
    Бременна бе. А и с тия татуси сложна работа. Иначе тялотоoo... ама айде да не се отплесваме

    Comment


      #32
      Според мен книгите са класи над сериала. Първо съм чел книгите и като гледах какви са ги надробили двамата умници....
      Може в книгите, на места да са поразтегнати сюжетните линии, да има излишни герои(за едни излишни, за други не), но в сравнение с "Колелото на времето" и "Малазанска книга на мъртвите" всичко си е на мястото.

      Comment


        #33
        А като съм се размрънкал, не ми харесва и че я изрусиха за сериала. Естествена е още по-готина.
        Това сериозно ли?! Че то русото е един от основните плотове в сериала бе?!

        miau - дай рецепта как се прави мащабен фентъзи сериал с по 5 милиона на епизод, когато такива като вас искат всеки епизод да е 300 милионен „Властелин на пръстените“... още повече, към момента, не помня да е правено нещо подобно. Фентъзи сериал имам предвид. Смешните упражнения като "Артур", "Мерелин" и прочие не се броят.
        Трол по списък.

        Comment


          #34
          Хем реклама на Европа правят.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            #35
            pnp5q написа Виж мнение
            Хем реклама на Европа правят.
            Интересно, мерси.

            Comment


              #36
              Desperado написа Виж мнение
              Това сериозно ли?! Че то русото е един от основните плотове в сериала бе?!

              miau - дай рецепта как се прави мащабен фентъзи сериал с по 5 милиона на епизод, когато такива като вас искат всеки епизод да е 300 милионен „Властелин на пръстените“... още повече, към момента, не помня да е правено нещо подобно. Фентъзи сериал имам предвид. Смешните упражнения като "Артур", "Мерелин" и прочие не се броят.
              Какво значение има това колко струва всеки епизод? Четеш книгите, гледаш сериала и виждаш, че на сериала нещо му липсва(и то в големи количества) и това не са парите или декорите.
              Като се има предвид каква е популярността на сериала по цял свят, да отделяш по 5 млн на епизод и после да се оправдаваш, че парите не стигали е смешно. Амазон даде 160 млн. лири на тримата от Top Gear само за първия им сезон. HBO искат с нищо да направят нещо.

              Comment


                #37
                Не четеш книгите и готово
                Аз не съм ги чел и никак не ми пречи - кефя се на сериала, а да го наречеш "нищо" е доста неадекватно - най-скъпата и най-успешна продукция в историята на ТВ сериалите е (доколкото знам).
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #38
                  miau написа Виж мнение
                  Какво значение има това колко струва всеки епизод? Четеш книгите, гледаш сериала и виждаш, че на сериала нещо му липсва(и то в големи количества) и това не са парите или декорите.
                  Като се има предвид каква е популярността на сериала по цял свят, да отделяш по 5 млн на епизод и после да се оправдаваш, че парите не стигали е смешно. Амазон даде 160 млн. лири на тримата от Top Gear само за първия им сезон. HBO искат с нищо да направят нещо.
                  Първо ме питаш какво значение има, после се оплакваш, че 5 милиона били смешна сума за амбициозен сериал?! Последно? Какво му липсва, така и не каза- нещо?! По принцип феновете на книжната поредица "Песен за огън и лед" (чел съм ги) мрънкат за липса на мащабност. Без големи кинти в масовки и CGI ефекти няма как да бъде постигната, а те струват кинти. Продукцията се снима на поне три различни локации всеки сезон. Не знам дали си наясно за каква логистика става дума. Нямам проблем с мащабността. В някои отношения бие доста претенциозни иначе пълнометражни филми. НВО е телевизия която се издържа от абонаментни такси, не от реклами. Нямат неограничен бюджет, а и имат други проекти- все пак "Игра на тронове" с 10 епизода на година не могат да напълнят 365 дни тв време.
                  Трол по списък.

                  Comment


                    #39
                    Книгите съм ги чел доста преди да излезе сериала и явно затова имам един такъв, горчив привкус в устата, когато гледам сериите. Първи сезон беше добре. След това само надолу и надолу. За който не е чел книгите няма как да ме разбере. Във форума сте се оплаквали от това, че дадена книга(която сте чели) е екранизирана по ужасен начин, а пари за филма е имало достатъчно. Ама като се съберат некадърници и направят филм всички знаете какво се получава. Уве Бол няма винаги да е сам и на върха.

                    Desperado написа Виж мнение
                    Първо ме питаш какво значение има, после се оплакваш, че 5 милиона били смешна сума за амбициозен сериал?! Последно? Какво му липсва, така и не каза- нещо?! По принцип феновете на книжната поредица "Песен за огън и лед" (чел съм ги) мрънкат за липса на мащабност. Без големи кинти в масовки и CGI ефекти няма как да бъде постигната, а те струват кинти. Продукцията се снима на поне три различни локации всеки сезон. Не знам дали си наясно за каква логистика става дума. Нямам проблем с мащабността. В някои отношения бие доста претенциозни иначе пълнометражни филми. НВО е телевизия която се издържа от абонаментни такси, не от реклами. Нямат неограничен бюджет, а и имат други проекти- все пак "Игра на тронове" с 10 епизода на година не могат да напълнят 365 дни тв време.
                    Ами аз отговорих. Ето какво съм написал:

                    Четеш книгите, гледаш сериала и виждаш, че на сериала нещо му липсва(и то в големи количества) и това не са парите или декорите.
                    Ще добавя и актьорите.

                    Никога не се е случвало докато чета някоя от книгите да си кажа, че не ми е интересно и да отида да правя нещо друго, при положение, че няма какво да правя. На 80% от сериите съм си казвал "хайде по-бързо да свършват".

                    Comment


                      #40
                      По принцип във филмите се избягват много сюжетни линии. От една страна времето е малко, от друга - трудно се запомнят за кратко време много лица.
                      Ако в книгата можеш да се върнеш назад и да видиш - какъв беше тоя, в един сериал е трудно. А и изграждането на книгата при Мартин е сложно. Докато успееш да си спомниш откъде идваше този герой, какво правеше в предните глави - те вече са го убили

                      Но съм съгласен, че в сериала наблягат предимно на екшъна. Същото беше и с Властелина.
                      Last edited by ValBo; 25-09-2015, 07:50.
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #41
                        Това е с избягване на сюжетни линии? За много хора периодично ситуцията е "Тоя кой беше?". Да не говорим, че и актьори сменят. Планината го играха досега 3 различни актьори до момента...
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #42
                          miau написа
                          Книгите съм ги чел доста преди да излезе сериала и явно затова имам един такъв, горчив привкус в устата, когато гледам сериите.
                          И при мен е така (чел съм ги преди да гледам сериала - а и в него не съм отишъл по-далеч от първия сезон), но вероятно помага, че не ми харесаха особено. Хубаво е вземал от няколко реални истории (някъде много явно), но не си е направил труда да ги съчетае добре (т.е. да направи необходимите промени - не съществени промени са направени няколко; отделно, основната реална история е по-интересна и с повече интриги, въпреки старанията му в тази посока). В резултат на това се получава една странна манджа, на която просто ми е много трудно да повярвам - липсва логиката. Отделен проблем е желанието да се разкажат няколко отделни истории, а връзката между тях да се остави за накрая (а този край вероятно няма да дойде с тези темпове), в резултат на това всичко е мудно и претрупано. И с всяка следваща част се претрупва допълнително.
                          А за екшъна и кървищата съм съгласен - това е акцент и в книгата (уж да е по-реалистично, но доста отстъпва на реалността, от която се е вдъхновявал), но военната част е много слаба в книгата така или иначе (а мащабността се свежда до бегло споменати многохилядни тълпи - където бройката е малка, а погледът е отблизо, нещата са по-добре), на в сериала си е основна част. От друга страна, поне част от нестиковките по тази линия в книгите са се опитали (не знам дали съзнателно или просто така им се е получило) да ги позаглушат.
                          обаче те разбирам - всичко това е въпрос на вкус и ако си фен на нещо, обикновено има за какво да се дразниш. В случая на мен ми помага, че не ми хареса особено първоизточника, на този фон сериала общо взето "става".

                          Динаин написа
                          Това е с избягване на сюжетни линии?
                          Ще се изненадаш. Не съм чел повечето от "прословутите" епични фентъзи поредици (miau спомена две по-долу), но ако са по-зле от това... ужас. Трябвало е да си се придържа към исторически роман за войните на розите, вместо да ги взема за основа и след това само да добавя странични линии и герои. То затова е и цялата работа с трепането им, според мен (да, уж е за да е по-тъмно и "реалистично" ): с желанието му да ги описва сякаш са важни и същевременно да се въвеждат все нови и нови във всеки един момент, няма как без постоянно да ги премахваш. Има си цели части само да проследиш кой какъв беше и защо се намира там. Въпреки че повечето нямат никаква роля за самата история, а са просто за цвят.
                          Last edited by gollum; 25-09-2015, 14:37.

                          Comment


                            #43
                            Хаха, и този си позволява да критикува Толкин. Също толкова мнения има и че четенето на книгите е загуба на време, ако си гледал сериала. miau, не мисля, че критиката ти е честна, при положение, че самият Мартин участва в създаването на сериала.

                            Comment


                              #44
                              Zalmoxis написа Виж мнение
                              Хаха, и този си позволява да критикува Толкин. Също толкова мнения има и че четенето на книгите е загуба на време, ако си гледал сериала. miau, не мисля, че критиката ти е честна, при положение, че самият Мартин участва в създаването на сериала.
                              Мартин участваше най-дейно в създаването на първи сезон(затова е и най-силния сезон до сега). Сега каквото и да прави трябва да се съобразява със сътвореното от ония двамата. И да искат няма как да върнат сериала към книгите.

                              ОТ
                              За мен риболова е загуба на време. Да се шляеш цял ден в гората с пушка на рамо и да се наричаш "ловец" също е загуба на време. Ама като трябва да отидеш до магазина, който е на 200 метра от теб отиваш с колата, че те мързи да ходиш пеша. Обаче не съм тръгнал да спирам ловджиите и рибарите да си вършат заниманията.

                              Comment


                                #45
                                Малко по-сериозно по темата
                                Или не съвсем, защото аз лично поради ред причини не харесвам фантастика или исторически сериали. И така:
                                - Breaking Bad
                                - Better Call Saul
                                - Sherlock
                                - Fargo
                                - Rome
                                - House of Cards
                                - The Sopranos
                                - Mad Man
                                - Coupling
                                - The Worst Week of My Life
                                - Snuff Box
                                - Curb Your Enthusiasm
                                - Arrested Development
                                - Archer
                                - Little Britain
                                - The Office (U.S. версията!)

                                Comment

                                Working...
                                X