Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    dragon x написа Виж мнение

    TURN: Washington's Spies - някакви разведчики/шпиони по време на войната за независимост на САЩ
    Препоръчвам !
    Първият Сезон е малко муден, но във Втори всичко си идва на мястото !
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #17
      Само да кажа, че субтитрите за TURN са доста зле, поне за първи сезон. Слушайте внимателно какво се говори, че големи глупости са сътворили преводачите.

      Comment


        #18
        Е, поне Джон Сноу да поживее още малко.. след всичката смърт Аз четох статия, в която се опоменава, че е посписал да участва не само в 6, но и в 7 сезон.
        Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. https://www.keranova.org/

        Comment


          #19
          Те книгите, а и сериала трябва да завършат със сватбата му с Денерис. Все пак Таргариен се женят само помежду си, а идеята е да се съберат огънят и леда на едно място накрая.
          http://www.bukvite.com

          Comment


            #20
            bukvite написа Виж мнение
            Те книгите, а и сериала трябва да завършат със сватбата му с Денерис. Все пак Таргариен се женят само помежду си, а идеята е да се съберат огънят и леда на едно място накрая.
            Има логика. Само дано Джордж Мартин успее да ги завърши преди да е станало твърде късно...
            Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. https://www.keranova.org/

            Comment


              #21
              denidimitrova написа Виж мнение
              Има логика. Само дано Джордж Мартин успее да ги завърши преди да е станало твърде късно...
              Четох, че сериала вече надминава книгите хронологически и май ще станем свидетели на първия случай, в който филмирана книжна серия ще продължи като `книги по филм/сериал`.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                #22
                Аз не съм чел книгите, но съм чувал, че сериала бил по-добър от тях като качество.

                Comment


                  #23
                  Кухулин написа Виж мнение
                  Аз не съм чел книгите, но съм чувал, че сериала бил по-добър от тях като качество.
                  Предполагам, че може да се обобщи и така, но доколкото разбирам, работата не е точно в `качеството` (сестра ми чете няколко тома, та ми разправя). По-скоро литературното `платно` иде малко за мащаба на тази история, а сценаристите са го `сбили` перфектно - особено първи и втори сезон.
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    #24
                    Кухулин написа Виж мнение
                    Аз не съм чел книгите, но съм чувал, че сериала бил по-добър от тях като качество.
                    Книгите скачат малко хаотично по много сюжетни линии. А сериала е много добър. Който е правил кастинга е тих гений.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #25
                      Не че е хаотично (за книгите), по-скоро има история като за 200-300 страници, но написано сбито и без лигавщини (като безсмислени допълнителни линии и един тон ненужни персонажи, които не знаят защо са там и какво трябва да свършат, та съответно се налага да бъдат скоропостижно убивани, заедно със страничните си истории) или пък, като алтернатива, няколко отделни несвързани повести, развиващи се в общ свят. И тогава щеше да става, може би дори щеше да е добро. Но пусто увлечение по фентъзи епоси, интриги и натурализъм. Или още по-добре - направо да беше написал исторически роман по първоизточника. Хем е по-интересно, а и интригите са с няколко степени по-заплетени .
                      Сериалът е по-добре, според мен, (поне дотам, докъдето съм го гледал) главно защото се е наложило да сбият всичко в много по-малко време, а и актьорският състав не е лош, макар и не изцяло.
                      Това чисто то моя гледна точка какво би ми харесало, иначе си е ясно, че книжната поредица си е успешна отвсякъде в пазарен план. Макар че се съмнявам, че ще я приключи приживе. Не че не е ясно от по-рано какво се случва, така че...

                      pnp5q написа
                      Четох, че сериала вече надминава книгите хронологически и май ще станем свидетели на първия случай, в който филмирана книжна серия ще продължи като `книги по филм/сериал`.
                      Това никак не е рядкост, когато се прави сериал по незавършена все още поредица. В анимацията могат да се наброят сигурно десетки, а вероятно и стотици подобни случаи, в които неизбежно историята тръгва по свой път.

                      Comment


                        #26
                        Малко ги псувах последния сезон, като монтираха тиквата на Лина Хийди върху нечие чуждо тяло, но иначе да - много са зли

                        Comment


                          #27
                          Кухулин написа Виж мнение
                          Малко ги псувах последния сезон, като монтираха тиквата на Лина Хийди върху нечие чуждо тяло, но иначе да - много са зли
                          Защо, според мен тялото си беше съвсем сносно.

                          Comment


                            #28
                            Самата сцена, цялата, си заслужаваше- като игра, като снимки, като емоция, като внушение. Да, не беше на Лина тялото. Тя има малки цици
                            Трол по списък.

                            Comment


                              #29
                              Кухулин написа Виж мнение
                              Малко ги псувах последния сезон, като монтираха тиквата на Лина Хийди върху нечие чуждо тяло, но иначе да - много са зли
                              Ти ми разби детските мечти Вярно ли са направили такава простотия? И от какъв зор? На Лина едва ли и пука дали ще се съблича, или не.

                              Zalmoxis написа Виж мнение
                              Защо, според мен тялото си беше съвсем сносно.
                              Абе сносно си беше, ама да сложат дубльор на най-красивата актриса в сериала. Губи се реализма ДЕПМ!

                              А като съм се размрънкал, не ми харесва и че я изрусиха за сериала. Естествена е още по-готина.

                              Сега ми хрумна - да не би за това да са сложили дубльорка?
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #30
                                Desperado написа Виж мнение
                                Самата сцена, цялата, си заслужаваше- като игра, като снимки, като емоция, като внушение. Да, не беше на Лина тялото. Тя има малки цици
                                Гледали сме ги в "300". Ама да се съсредоточим в сериалите

                                Comment

                                Working...
                                X