Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериали

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ако почнат да снимат "читави битки" по вашите критерии, едва ли ще са водещото шоу в света. Всеки трябва да си знае мястото.

    Comment


      Има разлика между автентичност и достоверност. В "Игра на тронове" имаме една автентична атмосфера без фактическа достоверност. Фокусът е върху развитието на главните герои. Сериалът няма образователна цел. Остава си базирен в измислен свят. Според мен критиката на Мат Ийстън е по-приложима към продукция като "Викинги", която претендира, че има някаква по-директна връзка с нашия свят (а няма). Сериозно, "Викинги" е пълна трагедия.

      Мисля, че Рамзи Болтън се изяви за пореден път като добър тактик и напълно заслужаваше да спечели битката. Такъв персонаж би бил съвсем на място в реалния свят.

      Comment


        Няма нито достоверност, нито автентичност, нито нищо в ГоТ. И хората също си мислят, че така са се водили битките. Сериалът заблуждава точно толкова, ако не и повече, от Викинги. Което, съгласен съм, е тотална простотия.

        Джон Сноу има plot armor

        Comment


          benjamin написа Виж мнение
          И хората също си мислят, че така са се водили битките.
          А какво лошо има в това?

          Comment


            Що пък трябва да са прости
            А, поредният тип, който вярва в силата на кожата като защитен материал? Или пък е рокер-копиеносец, знам ли? Иначе ако е главен герой, биещ се с копие, ще се съглася, де.

            а това за plot armor-а е добро .

            Comment


              Той и с адамантиева броня да беше, много щеше да му помогне Срещу товарния влак не се тича

              Comment


                За ГоТ онзи английският специалист казва че броните били почти истински. Поне тази на Станис. Била повлияна от някакви източни брони комбинация от ламели и мрежестта ризница.
                Същия казваше че се изумява като види във филмите кожени "брони" с капси по тях. Не е много ясно срещу какво защитават. Вероятно против уроки, уплах и космически лъчения.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  В "Игра на тронове" има зомбита, елфи, великани, мамути, дракони, уаргинг, шейпшифтинг, възкресяване, но това, което минава границата, е кожената броня

                  Comment


                    Ако трябва да гадая, ще да е свързано с някакъв вид сложен фетиш

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Ако трябва да гадая, ще да е свързано с някакъв вид сложен фетиш
                      Усещаш ги нещата Другото е че гамбезона поразително прилича на ватенка, а основното историческо оръжие - копието, не изглежда толкова добре колкото меча.
                      В единият случай имаме главният алфа мъжки, облечен в най-близкото до латекс с което няма да загубим детската публика, развял на вятъра смолисто черни къдрици и размахващ огромен излъскан до блясък фалос...ъъъ таковата меч.
                      Никой не иска да гледа някакъв ватник с грозно тенекиено цукало с две дупки на главата, ръчкаш монотонно лошите с дълга пръчка с остро джелезо накрая и пищящ нещо неразбираемо, повлиян от страха и адреналина.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Zalmoxis написа Виж мнение
                        В "Игра на тронове" има зомбита, елфи, великани, мамути, дракони, уаргинг, шейпшифтинг, възкресяване, но това, което минава границата, е кожената броня
                        Особености на форума.


                        Но конкретно аз се дразня от всички изброени. Щеше да ми е интерсно и без магия, само с меч.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Тактиките, които използваха последния епизод, както и част от броните, са много по-странни от разни там дракони и ледени зомбита. А и са по-трудно обясними.

                          Comment


                            Thorn написа Виж мнение
                            Но конкретно аз се дразня от всички изброени. Щеше да ми е интерсно и без магия, само с меч.
                            Между другото и мен тези аспекти на сериала ме дразнят. Но се налага да се задоволим с това, което има. Аз винаги съм си мечтал да се направи нещо качествено точно по тоя период. Например сериал за Шарл Дръзкия - на френски, холандски и немски и нонстоп само битки. Ама не знам на кого да си дам идеята

                            Comment


                              Между другото само мен ли ме дразни надутата кучка, която се готви да опустоши родината си с нахлуване на хунотатарски варвари и бомбардировки с напалм? И при нея се събират "положителните" герои?!


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Zalmoxis написа Виж мнение
                                Между другото и мен тези аспекти на сериала ме дразнят. Но се налага да се задоволим с това, което има. Аз винаги съм си мечтал да се направи нещо качествено точно по тоя период. Например сериал за Шарл Дръзкия - на френски, холандски и немски и нонстоп само битки. Ама не знам на кого да си дам идеята
                                И накрая натуралистично да покажат как намират тялото на този психопат. Чисто гол в замръзнало блато, едната буза му се отпорва докато го теглят от леда, другата изядена от животни.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X