Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия и Ирак

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Войната в Сирия и Ирак



    thorn

    Средновековните църкви в България

    #2
    Четох някъде,че около 30 процента от оръжието идващо за сирийските бунтовници-демократи,е отивало в ръцете на ИД. Въпросът ми е,колко всъщност е реалното число и защо се продължава да се помага на бунтовниците при положение ,че се видя,че са радикални мюсюлмани , и ще превърнат Сирия в следващата Либия?
    Представете си Турция да нямаше такава силна армия.Колко километра ни делят от Халифата и дали ние бихме могли да се защитим?

    Comment


      #3
      Ще им излизаме с прадядовите ятагани, не се притеснявай!

      Comment


        #4
        Kramer написа Виж мнение
        Ще им излизаме с прадядовите ятагани, не се притеснявай!
        Кви ятагани кви пет лева.
        Турция ... та играе супер двойна игра, че и тройна ...

        Comment


          #5
          kamos написа Виж мнение
          ще превърнат Сирия в следващата Либия
          То там е проблема, че не я превръщат в следващата Либия, а в следващия Рашидун. Ако се движеха по либийския сценарий, никой нямаше да дава пет пари за тях

          Comment


            #6
            http://warsonline.info/siriya/kurdi-...mi-iz-ssa.html -край на "любовния" период в отношения на кюрдите със ССА ( "умерените терористи") .

            Comment


              #7
              Има ли сигурни данни ,че Саудитска Арабия и Катар въоръжават и обучават войници от ИДИЛ,защото навсякъде всякаква информация се прокрадва?

              Comment


                #8
                Никой на държавно ниво не ги снабдява, нито ги обучава. Сами са.

                Comment


                  #9
                  Кухулин написа Виж мнение
                  Никой на държавно ниво не ги снабдява, нито ги обучава. Сами са.
                  Да, бе да.... "Сам съм други няма!"

                  А хилядите Тоу-та откъде ги изкопаха - по принципа аз на теб, ти на мен - с лека забежка - ние даваме ПТРК на "умерената" опозиция ( нещо , като умерени терористи или леко бременни - леко девствени) , а тя я "изоставя" или предава легално на ИДИЛ и сирийския клон на Ал-Кайда- Ан Нусра ? 12,7 мм снайпери си ги сглобиха от магазинчета направи си сам, а 2500 джипа, танкове и друга бронетехника им бяха любезно оставени на склад в Ирак. Само трябваше да отидат и да си ги вземат, което и направиха с любезното съдействие/бездействие на "старата"/новата обучена перфектно иракска армия.

                  Кухулин, като минат още 5 години може да измислиш, че и упирите сами са си сглобили съвременните ПТРК, джипове и друга техника...

                  Comment


                    #10
                    Да бе, всички ги снабдяват, тия само лежат и плюскат локум

                    Comment


                      #11
                      Имаше едни кадри преди 2-3 години на стотина тира натоварени с козунаци и агнешко за Байрама, с черни гюруци и печата мохамедов . От Катар идваха ...

                      Comment


                        #12
                        Преди три години беше друго, сега е друго. Наблюдава се известна динамика

                        Comment


                          #13
                          Ами то официално никой няма да каже,че ги снабдява,ама мен изключително силно ме съмнява тази работа.

                          Comment


                            #14
                            Кухулин написа Виж мнение
                            Преди три години беше друго, сега е друго. Наблюдава се известна динамика
                            Пробутват им шилешко ?!

                            Comment


                              #15
                              kamos написа Виж мнение
                              Ами то официално никой няма да каже,че ги снабдява,ама мен изключително силно ме съмнява тази работа.
                              Да се съмняваш - това е хубаво. Лошото е, ако се ограничиш с това

                              Comment

                              Working...
                              X