Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японски разрушители през ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Японски разрушители през ВСВ

    Някой може ли да ми даде източник със скорост на въртене, на главните оръдия на Японски разрушители използвани през ВСВ, по-точно някой от тези в WoWs:

    Umikaze
    Wakatake
    Isokaze
    Minekaze
    Mutsuki
    Hatsuharu
    Fubuki
    Kagero
    Shimikaze

    Понеже WG твърдят, че скоростите са реалистични и ги дават м/у 30-45сек за 180 градуса..

    Японците са ползвали ръчно въртене?
    War, war never changes..

    #2


    Train Rate 4-6 degrees per second

    Comment


      #3
      Нямаш ли Conway's All the World's Fighting Ships, там не са ли дадени тези данни? Ще погледна довечера.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Намерих и за американците:



        явно е истина, японските разрушители въртят със скоростта на линкорите си, а пък американците въртят 5 пъти по-бързо
        War, war never changes..

        Comment


          #5
          Можеш да погледнеш и тук - това е специализирана страница за японския флот през ВСВ. Оръдията са си добри, но това им е слабост. От друга страна, слабост, съществена основно за ПВО (а това поначало им е слаба страна, но ми се струва, че те не разчитат особено на ескадрените си миноносци за това - поне до един момент). То има ли значение в тази игра?

          ПП Някои по-късни ескадрени миноносци (Akizuki) са въоръжени с друго оръдие в друг тип кула, което е с доста по-добра скорост на въртене (електро-хидравлично задвижване), а и самото оръдие е по-добро за ПВО.

          Comment


            #6
            gollum написа Виж мнение
            То има ли значение в тази игра?
            Ето как изглежда играта, прецени сам

            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Видях . Самолети няма, така че не би трябвало да има особено значение. Обаче като гледам с каква безумна скорост се "презареждат" торпедата... (хайде, те реално са имали система да презаредят веднъж, обаче реално това е отнемало поне час и трудно може да се направи в бойна обстановка, особено пък под директен обстрел) има ли смисъл да се проследява реалното време за въртене на кулите? И дистанциите на бой ми се виждат доста мънинки (т.е. като разстояние, което дава, не изглежда чак толкова голямо, но като видимо... хъм), за сметка на това, скоростта и маневреността на корабите са нереално високи. Траекториите на снарядите също са готини - все едно, че гледаш танков двубой на разстояние под 200 метра.
              Т.е. ако всичко е многократно забързано и увеличено, а скоростта на въртене на кулата е оставена реалната, тогава се появява проблем, съгласен съм. Но него не го е имало в реалността срещу кораби.

              Иначе изглежда забавно, както и онази с танковете. аз така и не съм пробвал никоя подобна.

              Comment


                #8
                Тази е май по-забавна от танковата. Или може би танковата ни е омръзнала, по различни причини (например така и не оправиха фундаментални проблеми в геймплея).

                Самолети (и самолетоносачи) има, снощи потопих един с японски разрушител

                Потърси в ютуб world of warships aircraft carrier или просто погледни това

                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Аха, изглежда забавно, но доста нереалистично (най-вече скоростта - корабите се движат със скоростта на самолети като гледам). Да си призная, единственият ми опит в компютърни игри с тактически флот е доста древен и възлиза към Great Naval Battles - май беше четвъртата или петата част. Там изглеждаше доста по-реалистично, а решението кога да се пуснат торпедата - решаващо (щото имаш само толкова). Но определено не изглеждаше толкова кат екшън филм. За сметка на това да чакаш докладите от самолетите, когато тъкмо виждаш, че достигат вражеската група си беше много вълнуващо (да не говорим за очакването кога техните ще те достигнат).

                  ПП Гледах го филмчето. Изглежда твърде неудобно командването на авиогрупите (и май трябва доста микромениджмънт). от друга страна, тъй-като картите са малки, а корабите изключително бързи и маневрени, самолетите някак не изглеждат много бързи. Предполагам, че целта е да е балансирано.
                  Друго наблюдение: изглежда, че артилерията на корабите е бая ефективна срещу авиация.
                  Last edited by gollum; 20-03-2015, 15:13.

                  Comment

                  Working...
                  X