Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересна Средновековна Игра - medieval-europе.eu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Интересна Средновековна Игра - medieval-europе.eu



    Здравейте,колеги от форума.
    Medieval Europe is an historical game with elements of roleplay and strategy set in medieval age.

    Искам да ви запозная по-подробно с един различен тип браузърна игра Medieval Europe (Medieval-europe.eu). Няма да отнеме много време да се запознаете с основните неща, които ще изброя по долу. А в самата игра вече има ръководство на български език,а и какво ви интересува на място винаги ще ви се отговори. Играта е преведена на 10 езика,в това число и български.

    И така какво можем накратко да кажем за МЕ:
    • На пръв поглед прилича на Crusader Kings, но онлайн. Също така разделението на провинции, титли, царе и васали, рицари и селяни.Вие ще се появите като такъв.
    • Основната цел на играта е ролевата игра, т.е. залагането на твоята роля. Без това, администраторите няма да се предоставят на всеки да обяви война или метеж. Много играчи (особено с благородна титла) ще игнорират съобщението ви, ако не е написано в стила на RP. Но за тези които не харесват тези неща няма никакъв проблем да играят,защото има и доста такива.
    • Интересно е как направен икономическият компонент в играта. Кралете сключват съюзи, подписват пактове, парцели и обявяват война. Това се случва както на затворените раздели на форума, така и в лична кореспонденция.
    • Не изисква много време на игра.Можете да играете с 2 клика на ден или с няколко стотин,според това колко искате да се развивате и какво лично време имате.
    • Официалният език е английски,но играта е преведена на български,и ако незнаете други езици имаме българи ,които се грижат да ви помогнат за всичко.
    • Играта е напълно безплатна.Има златни дублони,които могат да се купят с реални пари,но това е само пожелание на клиента.Има стотици хора в играта,които си купуват редовно дублони и ги продават по пазарите за сребро,което вие правите в играта.Така че,без да влагате истински пари,имате постоянен и бърз достъп до всички бонуси в играта.

    И сега ако се интересувате директно от някои аспекти на играта,ще ги опиша по надолу.

    Как е устроена играта
    Действието в играта в момента се развива през 1314 г. сл.хр., като върви успоредно с истинското време.Светът на играта е разделена на провинции. Повечето от който бяха неутрални отначало. Вече практически такива няма. Всички вече са превзети от държавите и принадлежат на някого. Собствениците се променят от време на време следствие на войни, сделки, има и атаки тип разграбване,при което сгради могат да се разрушават къщи и т.н.
    Има регент на всяка държава - повечето са крале(България е с Цар). Той може да се раздава титли и административни позиции. Така че, във всяка провинция, където той е построил замък, той може да си сложи васал, и той на свой ред да назначава рицари и други. По аналогия с позицията има съд, казарми, тренировъчни лагери, академии и други сгради.
    Отделно църквата. Религиите в играта са малко, всяка има свой лидер, както и набор от позиции (има право да се превърне в средновековен инквизитор? Тези позиции също са на разположение). Всички религии са на базата на истинските религии,но с други имена. По този начин можете да практикувате езичество, ислям, католицизъм,православие,а новородените са атеисти,преди да приемат някаква вяра.В България ние сме приели езичеството поради политически причини. По този начин играчът в началото е селянин, ще получи само 1-2 основни неща.Вече има ръководство за начинаещи с 7 куеста,които се минават за 3-4 според това колко сте активни,и дават доста добри стартови бонуси.




    Гардероб и RP
    Всеки играч може да си закупи гардероб и да си направи героят да изглежда по различен начин.Можете сами да си изработвате дрехите и доспехите или да ползвате готовите от играта.
    Можете да пишете в средновековен стил или да пишете на царя,"Ко става шефе",всичко си зависи от вас.В България си говорим директно .
    Външнополитически интригите нямат край.Има съзаклятия,договори,завети,споразумения и какво ли не.Съюзи и бунтове...В момента се води война с Русия,която искаше да превземе Полша...България пък от друга страна е една от най-развитите.Всичките ни територии са развити,имам голям достъп до ресурси следствие на голям съюз с Сърбия и Влашко и интригите с Византия нямат край,за това имаме нужда от по - голяма войска.И можем да се разширим



    Независимо от възрастта ти в играта,новак може да получи доста неща (а ако си с няколко приятели, можеш да очакваш най-малко развита производствена верига). Има много титли в играта.Ако имате желание, можете да се сдобиете с благородна титла и някои интересни позиции.
    А сега за производството и добива на ресурси. Всяка една от провинциите съдържа ресурс. Камъни, глина, дърва, въглища, желязо,сол,пясък и т.н.. След добива им в своите работилници ги превръщате в потребителски стоки - оръжия, съдове (с които се правят сирена или супи), тухли (те отиват в строителството на сгради и подобрение на работилниците и полетата ви). Някой неща естествено се продавате по-лесно от други.
    Както казах по-горе, играчът получава в началото на един инструмент, с който да се започне- брадва.Така че почвате със сечена на дърва.
    В кои страни е по-добре да започнем игра? За това спор се надявам да няма.България има нужда от много хора.На разположение на тези страни същите ресурси са много различни. В много държави има много бедни пазари и на практика царете са бедни.Това не е така с България.Ние имаме едни от най-динамичните и евтини пазари в Европа.Едни от най-добре развитите ресурси,достъп до всички видове ресурси и ферми за животни. Освен това царят споделя всички свои канали за износ на едро и благодарение на връзките си всеки може да си пласира стоката.

    Военен Модел

    Той е неразделна част от играта.Все по-често хората прибягват до оръжието.Всяка държава се ангажира да обучава войските си в академиите и производство на оръжие и брони.В България царството обаче снабдява всички войници с всичко нужно - в това число храна за из път,хапчета за пълнене на здравето,оръжия,брони и т.н.Броните са много скъпи.Има и наемни групи.До сега имаше няколко големи световни войни,всички спечелели от нас или нашите съюзници.Но в момента се образуват лоши съюзи и България и нейния съюз може да бъдат изолирани,но един приток на хора може да промени това.
    В играта няма как да умрете,освен ако не си оставите героя да му свърши здравето,което става ако не сте яли и ситостта ви падне на 0.От там всеки ден започва да ви пада здравето с 10% докато умрете. На бойното поле не можете да умрете,а само да бъдете зашеметен за определени часове,а здравето ви да се възстанови(съвсем реално,въпреки че няма смъртност).

    Има още хиляди неща в играта ,които се разучават много бързо и лесно.И практически всеки по - стар играч може да ви упъти.В Царство България,управляващата династия изцяло се грижи за всички новородени. Благодаря за вниманието,надявам се ,че съм ви заинтригувал поне малко.Играта е в постоянно развитие и то под влияние на играчите.Има вот система за предложения и т.н. Админите са много отзивчиви като цяло.Пробвайте,нищо няма да загубите.

    #2
    Glicerman написа Виж мнение


    Comment


      #3
      И ти си същия дрипльо като мене

      Comment


        #4
        Най-ме е яд, че нямам кирка. Толкова би вървяла с тия дрипи, не е истина. Нищо, сега го пуснах човечето да рови два часа в сметището, може да намери нещо интересно

        Comment


          #5
          Аз пък вчера чистих затворите... чудя се кое ли е по-унизително Между другото, името ми там е Valdimer Ioan, понастоящем намиращ се в прекрасния български град Adrianopolis

          Comment


            #6
            А, комшии сме, значи. Приятно ми е, Чака Ногай - виден адрианополски клошар, на вашите услуги

            Аз мия килиите по няколко пъти на ден. Ровя в сметището само през почивките...

            Comment


              #7
              Хаха, тъкмо се чудех кой ще да е този татаро-монгол сред людете адрианополски! Все още не съм имал време да се поровя на воля из боклука, следвам разните там куестове... По някое време обаче може и да те навестя, гледай да не задигнеш всичкото ценен мат'риал

              Comment


                #8
                Звучи забавно, ще взема да се включа Гепи ме носталгия. Преди много време в една такава браузерна игра се беше включил половината форум. Не помня името, но ако не ме лъже паметта Княз Крилов ни беше шефа. Май още участваха Голъм, Динайн, Деймос, Воланд, Сула и т.н. Даже един американец се беше включил в нашият алианс, та заради него всички трябваше да си пишем на английски.

                П.П: Хехе, намерих темата. Играта е "Age of Strife". Чудя се дали още съществува

                http://forum.boinaslava.net/showthre...-Age-of-Strife
                Last edited by Amazon; 18-03-2015, 16:03.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #9
                  Помня я тая игра. Аз там играех Митхад паша и ходех насам-натам с разни башибозуци Бях събрал 100500 коне и оръдия, ама нямаше с кого да се пуцам. Повече на дипломация биеше цялата работа.

                  Тая също е малко скучна, поне засега. По-нататък може да се появи екшън, знам ли.

                  Comment


                    #10
                    Ооо "Age of Strife" беше голяма мания И аз наскоро се бях сетил за нея и я потръсих, но вече не съществува. Забавно беше, но на определен етап омръзна на почти всички. Поне съюза на Крилов накрая завърши на първо място

                    Comment


                      #11
                      Sulla написа Виж мнение
                      По някое време обаче може и да те навестя, гледай да не задигнеш всичкото ценен мат'риал
                      Нищо не излезе от ровенето в боклука, умряла работа

                      You have been rummaging in the rubbish, but unfortunately you have found nothing.

                      Пък и гледам, че шефката и тя е ровила залудо:

                      Сметище - можете да търсите или да изхвърлите нещо. Засега нищо не се открива.

                      Comment


                        #12
                        Май ще го пропусна това удоволствие
                        Кухулин, а ти погледна ли картата на Европа (като кликнеш на "Пътувай"/"Travel"). Явно преди в играта е имало доста интересни военни конфликти - в резултат се е появила огромна Влахска империя, ние сме избутани лееко в ъгъла на Балканите, но пък сме се сдобили с парче земя в Мала Азия

                        Comment


                          #13
                          Отгоре на всичко нашата азиатска провинция е забранена за достъп под страх от затвор:

                          The Territory of province Myra is closed.If you want to dig resources there,pass through or buy shop,house and fields,you will need The Tsar permission.Target:All. Capital Offence: prison up to 3 days and fine up to 1000 silver. The present law is non-expiring.

                          Царя не ни дава да ходим там, не знам защо. Иначе за войните, работата май е сложна. Изглежда участваме в някаква война срещу руснаците, поне според разговорите във форума:

                          Whole countries, like Bulgaria for example, work only to provide resources for the war against us.



                          Абе, още сме зелени, ама ще ги разучим нещата

                          Comment


                            #14
                            Мдаа. Още не съм гледал форума, но ми се струва, че сме се превърнали в някаква марионетна държавица на влахите Съюзници сме с тях и май сме се включили във войната срещу киевчани по силата на съюзните договоренсти. Това донякъде обяснява и този цитат: "Whole countries, like Bulgaria for example, work only to provide resources for the war against us."

                            Comment


                              #15
                              Здравейте колеги.Виждам че има интерес и Чака ме помоли да намина да обясня някой неща. Ще започна с това,което сте дискутирали като за начало."Whole countries, like Bulgaria for example, work only to provide resources for the war against us." . В това естествено няма нищо вярно. Просто руснаците са притиснати в ъгъла понеже губят войната и започнаха с пропаганда във форума с опит да скарат държавите помежду си,да насъскват хора и така да вдигнат морала и на тяхната си армия,защото хората ги изоставят. Това което е важно да се отбележи в случая е,че аз като Цар съм приготвил военни запаси много отдавна за големи войни и в Царството в момента има 2ма който правят малко боровинки и мед пакети и то не безплатно. Така или иначе и през мирно време има хора,който помагат на короната за строежи и тем подобни.Така че както казах , изобщо не им обръщайте внимание. Относно Валахия там историята е доста дълга и не знам дали да я обяснявам тук,но явно е важно. Значи играта е създадена през 2010,аз я играя от 2011 средата.Тогава на картата нямаше провинции и имаше само столици и то на 6-7 държави. В последствие на в края на годината, направиха ъпдейт и се появи новата карта с новите държави,като подчертавам,че България я нямаше понеже бях единствения българин в играта и хората сметнали,че не е важно тя да бъде сложена.Тогава ги нямаше също Азиатските,Африканските държави и Киев. Тези 6 държави бяха сложени допълнително през 2013 ,септември месец в това число и България.
                              Та през 2012 аз станах първия крал на Сърбия,понеже това беше най близко до българското,а и Византия и Валахия и Албания бяха заети.И я разширих Сърбия до това което виждате днес плюс четирите области ,който Влахия държи временно в момента,което пък е друга история.Така или иначе Влашкия крал и аз станахме много добри авери - Ionut Dorin. Аз му помагах и той във военно отношение.И двамата създадохме Великия Източен Съюз (ВИС).После след време аз умрях понеже имах проблеми и не ми се играеше,но няколко месец по-късно се пуснах да играя пак със старото ми име. По това време вече всички провинции бяха заети от Византия,Албания,Сърбия и Влашко в тази зона.Тогава моят най-добър авер в играта Йонът,влашкия крал ми предложи да ми даде Дръстър да направя България,понеже аз говорех с админите дали няма такава опция вече от месеци. Накрая се съгласиха и я сложиха на мястото на Влашката провинция с новия ъпдейт,когато се появиха и другите споменати държави. Аз станах веднага Цар и понеже все още нямаше други българи в играта,влашка войска веднага безкористно ми помогна да завзема новопоявилите се провинции в Азия 6 на брой.Това ест на никой не се хареса,в последствие имаше война с Византия.При което пък Влашко и други съюзници ни помогнаха да ги разбием и завземем европейските ни територии. Ест има много други неща измеждодругото,но мисълта ми е,че виско което правим в съюза се обсъжда между нас двамата с личните интереси на 2мата,така че тук марионетна държава няма. Всеки може да си говори каквото иска.Да Влашко вече са на територия много по-големи и ако първоначално админите бяха сложили България на картата,сигурно аз щях да превзема половината Балкани,но така или иначе когато ние се появихме всичко беше разпределено и само с тяхна помощ сме това което сме.
                              Та когато говорим за Влашко и България,тук не говорим за протекторат, васал или марионетки.Ние сме заедно с тях във всичко.Еднакво мразени от враговеете и еднакво обичани от другите.Ако единия бъде сразен и другия ще бъде сразен.Надявам се,че правилно разбирате за какво става въпрос.А това какво си говорят Киев никой не го е еня.
                              Сега относно самата игра.Тя е под постоянно развитие както съм споменал и то нещата винаги се обсъждат от общността,админите са толерантни. За тази година има предвидени доста ъпдейти - като професии и тн. Незнам какво точно искате да знаете,за това питайте.По принцип в играта става най-лесно да ми задавате въпроси,защото конкретно бързо отговарям винаги в личния ви план за развитие.

                              Comment

                              Working...
                              X