Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обама обяви Венецуела за заплаха за националната сигурност

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    STROSS написа Виж мнение
    Тия чуждестранни капитали не бяха ли на власт преди Чавес? Или как се гаси огън с бензин.
    Бяха, и имаше ток и тоалетна хартия...
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #17
      И като ги е имало защо дойде Чавес, къде сгрешиха?

      Comment


        #18
        Е, как, с обещания за безплатни неща, да върнем Венецуела на народа, да изгоним колониалистите, обичайните химери.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #19
          Хората за да се хващат на популизъм, значи е имало нещо нередно.

          Comment


            #20
            До колкото съм запознат, имало е доста хора живеещи в мизерия или близо до прага на бедноста. Нещо типично за държавите от Средна и Южна Америка. Така че е имало кой да гласува за Чавес.
            ..И кажи ми ти страннико,
            чувал ли си звук,
            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

            Comment


              #21
              STROSS написа Виж мнение
              И като ги е имало защо дойде Чавес, къде сгрешиха?
              Не съм много запознат с политиката на венецуела, но там проблемите не започнаха ли след като на власт дойде шофьора на Чавес?

              Comment


                #22
                Да, интересен е механизма на изпадането им в такова положение, при все че имат възможност да търгуват с нефт...
                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                И. В. Сталин

                Comment


                  #23
                  Там кризата беше неизбежна, отказаха се от АЕЦ и ся като дойде сухия сезон и нема ток, язовирите пресъхнали. Супер нисък таван на цените, които не могат да блокират безразборното изкопуване на стоки и рафтовете да седят пълни. И при тия цени на петрола, значи и петрола не може да ги спаси, добивът му е по-нерентабилен от американските шистаци.

                  Comment


                    #24
                    Angelmr написа Виж мнение
                    Не съм много запознат с политиката на венецуела, но там проблемите не започнаха ли след като на власт дойде шофьора на Чавес?
                    Проблемите дойдоха още по времето на Чавес с национализациите и изгонването на всички чужди инвеститори. След тях подпукаха супермаркетите, чейнджбюрата и бирата, както стана известно наскоро. Всичко частно - враг на народа. Мен ако питаш, проблемите почнаха още щом на власт дойдоха комунисти - неслучайно имаше онзи виц за комунистите в Сахара, които ще се докарат до дефицит на пясък. Достигането на мизерията е само въпрос на време.

                    Но да, естествено че електоратът на комунистите са бедните и прости хора и когато минат критичната маса, на власт може да дойде някои популист като "Ало, президенте" (Чавес към края прекарваше около 30% от времето си, говорейки от телевизора по анцуг).

                    Същите са в съседна Боливия, с тамошния индианец-комунист Ево Моралес.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #25


                      Кока-Кола във Венецуела спира производството на кола, няма захар.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #26
                        Dinain написа Виж мнение
                        С тези темпове много скоро ще стигнат до имплозия и тълпите ще изнесат комунистите с краката напред, след което ще се върнат чуждестранните капитали и ще се оправят много бързо. Така ми се струва.
                        Те, чуждестранните капитали се връщат за да станат по-многобройни, а не за да поправят положението във Венецуела; Виж опита в България - ЧЕЗ, ЕОН/Енерго Про, ........ американски централи ..... Метро, Кауфланд, Лидл, Била, ........... Не виждам как оправиха положението в България и ни направиха по-богати?!
                        Щото стоки ще имат, но на десетилетия недостъпни цени; А съм сигурен, че и сега имат стоки на черната борса, но пак са недостъпни. Просто черната борса ще се смени от магазините на американски монополи - и печалбата в чужбина.
                        А иначе лечението е просто - вдигат се цените от правителството (или се премахва контрола им - по-радикалното) и стоките се завръщат в магазините. Чуждестранните капитали в случая нямат никаква роля.

                        Comment


                          #27
                          Темата нито е историческа, нито е военна.



                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment

                          Working...
                          X