Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обама обяви Венецуела за заплаха за националната сигурност

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Обама обяви Венецуела за заплаха за националната сигурност

    Английски


    tl;dr;

    след като Венецуела предотврати пореден опит за преврат и бомбена заплаха над двореца
    Обама обяви извънредно положение
    санкции за 7 Венецуелски видни личности
    всичко под претекст за нарушени права на хората
    War, war never changes..

    #2
    StrEagle написа Виж мнение
    всичко под претекст за нарушени права на хората
    Вземи говори с някой от Венецуела преди да пишеш такива неща.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      В статията така пише, може би думата избрана от мен не е подходяща, но тази причина САЩ дават за постъпката си
      War, war never changes..

      Comment


        #4
        Хъм, аз бих се съгласил със StrEagle за употребата на думата "претекст" в този случай. Работата, според мен, не в това дали се нарушават човешките права във Венецуела (нарушават се) - причината ще да е чисто политическа (враждебен режим, който трябва да се свали), а претекстът е този ("нарушаване на човешките права"). В политиката и дипломацията е така, всички го правят.

        Comment


          #5
          StrEagle написа Виж мнение
          след като Венецуела предотврати пореден опит за преврат и бомбена заплаха над двореца
          Извинявайте, къде в английския източник е това?
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            #6
            Не е в този източник, но според мен е свързано с тази новина, ето източник за опита за преврат, пак на английски:

            War, war never changes..

            Comment


              #7
              Тежък и хладен анализ на Foreign Policy. Подчертава се безсмислеността на подобни санкции и факта, че в повечето случай са от полза на режима, който така ефективно затяга редиците си.

              It’s not the first time targets have turned sanctions to their advantage. Leaders who find their countries in the economic cross hairs often use them to galvanize nationalistic support, substantiate a further power grab, or cast themselves the victim.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                #8
                Наздраве за боливарската революция: Във Венецуела вече няма и бира

                Няма долари, валутата на страната струва по-малко от хартията, на която се печата. Няма суровина за бира = няма бира. Бюрократите управляват икономиката с размах. Класика.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  За по-малко от четвърт век съсипаха страната. Имах състуденти от Венецуела преди четвърт век, страната им процъфтяваше.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    #10
                    С тези темпове много скоро ще стигнат до имплозия и тълпите ще изнесат комунистите с краката напред, след което ще се върнат чуждестранните капитали и ще се оправят много бързо. Така ми се струва.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #11
                      Без частта с бързото оправяне. Ще трябва доста неща да започват от нулата. А и с чудовищната престъпност не е ясно как ще се развият нещата. Ти би ли инвестирал в страната с една от най-големите нива на престъпност? Най-много в някой нефтен кладенец, ако имаш огромна печалба и си заслужава риска.

                      Пораженията причинени от комунстите/утопистите са големи, аз по-скоро ги виждам като разкарат сегашното управление да се превърнат във второ Мексико.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #12
                        Венецуела е процъфтяваща държава през средата на 20в. Спомняте ли си огромния язовир на Ориноко и бачкането им в ОПЕК? А и филмите им, а? Гледах им сериалите преди двайсе години, ставаха, както и мадамите им.

                        Comment


                          #13
                          Kramer написа Виж мнение
                          ...ставаха, както и мадамите им.
                          Е, поне това икономическата криза няма как да го промени.

                          Comment


                            #14
                            И там не е случайна работата - без милиони зад гъ...а "Miss" не се става
                            Скоро Венецуелка няма да вземе короната.

                            Comment


                              #15
                              Dinain написа Виж мнение
                              С тези темпове много скоро ще стигнат до имплозия и тълпите ще изнесат комунистите с краката напред, след което ще се върнат чуждестранните капитали и ще се оправят много бързо. Така ми се струва.
                              Тия чуждестранни капитали не бяха ли на власт преди Чавес? Или как се гаси огън с бензин.

                              Comment

                              Working...
                              X