Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрическите и безшофьорни коли

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Обикновен лаик написа Виж мнение
    Пък на mechoka и Kramer к'во да им кажеш... Селско, момчета, много селско, не че нещо искам да ви засегна (аз самият съм роден на село). Имаше един мноого стар виц за пожарникаря, който коментира Шекспир - та и вие така. Сериозно ли се опитвате да учите най-добрите в света на ценова политика? Когато продават нещо на цената Х, те знаят защо тя е такава, а не инаква - и можете да сте сигурни, че го знаят по-добре от вас. Возилото "вършело същата работа"? Ми то и Трабанта върши същата работа, но вие самите едва ли горите от желание карате Трабант.
    Парите разбира се са хартийки, китайската джиджафка за 10 хиляди си върши същата работа колкото снобската за 100 000, аре моля..

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Статията казва, че най-вероятно ще стане същото като с Айфона - истерия при излизането на Тесла-Е (вече налице), с огромни предварителни поръчки, тълпа балъци, които ще се редят на опашки...
      Така де, нали и я това писувах. Революция ще е, когато има някакви действителни преимущества пред съществуващия продукт - ама то няма такива.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Kramer написа Виж мнение
        кво значение има возилото за 100 килки и ли за 10 кат` върши същата работа, на кой му дреме, на тоя дет` продава тревата, може би
        O да, определено върши същата работа и е съвсем същото.

        Comment


          mechoka написа Виж мнение
          Гоги,някога карал ли си нова кола?Чисто нова,на нула километра.Няма такъв кеф.
          Представи си карал съм, и за тебе ако китайското сътворение е върха на сладоледа, за мене не е. А някой ден ако те огрее да минеш да кажем 500 км с кола за 100+К може и да те осени каква е разликата между произведение за 100К и сътворение за 10К на което тенекиите са ги докарали ан вид като първото.

          Comment


            Nick написа Виж мнение
            Така де, нали и я това писувах. Революция ще е, когато има някакви действителни преимущества пред съществуващия продукт - ама то няма такива.
            Затова ми хареса, че е написано 'прилича на революция'. Дали ще е такава, или ще е новия Престън Такър (много сполучлив пример), предстои да се види. Има цели 18 месеца, преди да излезе колата.
            То в историята има безброй Престън Такър-и, но никой не ги помни, естествено. Помнят се успешните примери.

            Обикновен Лаик написа
            Така работят - но съгласи се, че работят така благодарение на "баламите", дето са готови да броят луди пари за някакъв, по същество, "суров" продукт. Щото ако ги няма тях да купуват - няма развитие, няма аналози, няма падане на цените. Нещо като не се търси за какво да му правиш аналози.
            Така е, съгласен съм. Да си живи и здрави балъците и да купуват.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Gaden Gogi написа Виж мнение
              Представи си карал съм, и за тебе ако китайското сътворение е върха на сладоледа, за мене не е. А някой ден ако те огрее да минеш да кажем 500 км с кола за 100+К може и да те осени каква е разликата между произведение за 100К и сътворение за 10К на което тенекиите са ги докарали ан вид като първото.
              Аз съм карал 500+ км за ден с различни коли, така че мога да направя сравнението. Да, разликата е огромна. Ако с една дачия горе-долу става, със ситроен е комфортно, то с рейндж ровър си е песен и удобство. Обаче разликата се усеща чак след като минеш през различните.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                messire Woland написа Виж мнение
                Да, разликата е огромна. .
                И аз така като си взех първото премиум клас возило, след работа тръгнахме за Варна, взе го като самолет пътя и бях супер свеж когато пристигнахме, като преди да тръгнем бях 10 часа на работа и беше супер горещо и гадно. Рейндж Роувъра на жената още не съм го крал на дълго, само малко из града и по калищата, когато е надървено окачването поне за моят вкус се клалти доста....но това при завои и огромни дупки, малките не се осещат...обаче като клекне в магистрален режим е много приятно...но подозирам че няма разлика с Лада Нива, осен в цената......както е казал народа "за всеки влак си има пътници"...аз лично предпочитам д апътувам като британският флот

                Comment


                  Gaden Gogi написа Виж мнение
                  И аз така като си взех първото премиум клас возило, след работа тръгнахме за Варна, взе го като самолет пътя и бях супер свеж когато пристигнахме, като преди да тръгнем бях 10 часа на работа и беше супер горещо и гадно. Рейндж Роувъра на жената още не съм го крал на дълго, само малко из града и по калищата, когато е надървено окачването поне за моят вкус се клалти доста....но това при завои и огромни дупки, малките не се осещат...обаче като клекне в магистрален режим е много приятно...но подозирам че няма разлика с Лада Нива, осен в цената......както е казал народа "за всеки влак си има пътници"...аз лично предпочитам д апътувам като британският флот
                  Лада Нива бррр. Не съм я карал, но се возих няколко пъти. Като джужешкия хляб е - става, ако наистина няма друго и си мазохист.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    messire Woland написа Виж мнение
                    Лада Нива.....Като джужешкия хляб е
                    Ще имаш да вземаш, оня е вечен...или поне Питата е даваха че изтраяла няколко века преди да с еналожи да се прави нова (Петият Слон).

                    Comment


                      я, тва ми харесва - "джуджешки хляб", никой не го е ял, ма го описва, досущ онова, дето разправяло - "ти ми чети менюто, аз ще ти описвам вкуса"

                      Comment


                        не "описва" а "цитира првоизточник".

                        Comment


                          Кат каза Нива-в Австрия в Алпите по селцата се нагледах на Ниви.Сигурно щото са тъпи,русофили и комунисти...
                          Нивата за дадения ценови диапазон и за това за което е предвидена да се ползва си върши работата прекрасно.Бих я избрал пред Фероза или Витара примерно...
                          И колко смело се коментират китайските автомобили...Колко хора тук са се качвали въобще в такъв??
                          Между другото не знам и защо се счита по презумпция че китайското е непременно некачествено.Нека първо се замислим че има китайско и китайско.Това за 4$ правено по дребните манифактури може и да не става,но същото за 8$ си има съвсем "европейска" здравина и пак е далеч под "европейските" цени като себестойност.Хубаво е и да се обръща внимание че китайската стока която идва за българския пазар и за западноевропейския е различна.Дори и когато става дума за едни и същи производители.
                          Скоро си играх да правя статистика за едни резервни части...И излезе че епоксидните смоли и силиконите които правят разни китайски производители като качество,издържливост и електрически параметри са по-добри от аналогичните на Хенкел/Локтайт...
                          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                          Comment


                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              mechoka написа Виж мнение
                              за дадения ценови диапазон
                              Упс, някой не помни какво е писал значи хем за 10К ще си вземеш по-хубава китайка от моята европейка за 100К хем си говорим за ценови диапазано, м-да.

                              mechoka написа Виж мнение
                              Скоро си играх да правя статистика за едни резервни части...И излезе че епоксидните смоли и силиконите които правят разни китайски производители като качество,издържливост и електрически параметри са по-добри от аналогичните на Хенкел/Локтайт...
                              Забавно, ние също сравнявахме разни смоли и силикони, особенно след като еврото падна а нашите са в долари...сравнямахме, мерихем...и по-добро от смутоне няма. Пък който иска нека си ползва китайките прелести.

                              Comment


                                mechoka написа Виж мнение
                                Докат доде този момент просто ще бъде подхвърляна тая залъгалка да си троши европейската цивилизация главата с нея и да си деградира икономиката под войнствените стенания на неолевичарските екоактивисти...Едните ще опрашват с човешка помощ и памуче в ръката растенията та да има реколта и същевременно ще плащат на разни корумпета да забраняват ДВГ и атомната енергетика в техните страни след 15години...
                                Моментът е дошъл вече. Ей ги лудите: http://www.msn.com/en-us/autos/news/...Vbq?li=BBnbfcL

                                Едни цигани не могат да спрат на границата, но да забранят ДВГ могат.
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X