Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космическа стратегия на Spellbreaker - обсъждане на системата

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    А какво се случва с флота, ако изгори транспортния кораб? Или ако изгори цитаделата на някоя планета?

    Comment


      #47
      6.5. Ако бъдат унищожени всички транспортни кораби на дадена флота- тя бива унищожена веднага. Крайцерите са изключение.
      Тука има допълнение- ако има Цитадела- остава там, но не може да се движи. Ако няма нито едното, нито другото- е унищожена.

      За разяснение- транспортните кораби биват унищожени относително в края на битката. Трябва всички кораби да са останали на едно издръжливост за да има шанс да бъдат поразени. В такъв случай така или инак положението е лошо
      "Далеч съм от мисълта си"

      Comment


        #48
        Аха, ясно. А ако са в орбита без транспортен кораб и им бутнат цитаделата, пак ли изгарят?

        Comment


          #49
          Ето, написал съм го:
          Spellbreaker написа Виж мнение
          Ако няма нито едното, нито другото- е унищожена.
          "Далеч съм от мисълта си"

          Comment


            #50
            Ааа, извинявам се. Понеже "флот" е в мъжки род, помислих, че нещо за цитаделата пишеш. А тези университети, дето са нужни за научната обмяна, какво представляват?

            Comment


              #51
              Това са планетите с червен ресурс "Точки Победа".
              "Далеч съм от мисълта си"

              Comment


                #52
                Ясно, мерси за разясненията.

                Comment


                  #53
                  Прокураторът Малоу на Асур има няколко уточняващи въпроса преди утрешния ход (извинявам се ако са глупави):
                  1. Възможна ли е търговия между отделните сили и ако да как?
                  2. Възможни ли са съюзнически действия (две флоти в един квадрат заедно)?
                  3. Доколкото разбирам може да се стигне до обсадна ситуация - някой държи орбитата, а друг цитаделата на планетата + кораби в атмосферата? Или например неутрално разминаване ако има изрични заповеди за това?
                  4. Строеж на кораби се прави където и да е стига там да се произвежда метал (дори и той да е по-малко от необходимото за строежа, но примерно има резерви от минал ход)?
                  5. Цитадела може да се строи и само от крайцер на орбита?
                  6. Макар и да го има в примерния ход да питам - ако сме на планета с метал, може ли да строим цитадела + флота на тази планета в един ход?
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #54
                    Пилот написа Виж мнение
                    Прокураторът Малоу на Асур има няколко уточняващи въпроса преди утрешния ход (извинявам се ако са глупави):
                    1. Възможна ли е търговия между отделните сили и ако да как?
                    2. Възможни ли са съюзнически действия (две флоти в един квадрат заедно)?
                    3. Доколкото разбирам може да се стигне до обсадна ситуация - някой държи орбитата, а друг цитаделата на планетата + кораби в атмосферата? Или например неутрално разминаване ако има изрични заповеди за това?
                    4. Строеж на кораби се прави където и да е стига там да се произвежда метал (дори и той да е по-малко от необходимото за строежа, но примерно има резерви от минал ход)?
                    5. Цитадела може да се строи и само от крайцер на орбита?
                    6. Макар и да го има в примерния ход да питам - ако сме на планета с метал, може ли да строим цитадела + флота на тази планета в един ход?
                    1.- Научната обмяна е това и само това е търговията. Спорузомявате се, и двамата си плащате от своя страна и после и двамта можете да си ползвате бонуса.
                    2.- Не, биха могли да се разминат ако и двете сили ИЗРИЧНО кажат, че избягват сблъсък, но не могат да бъдат на едно поле.
                    3.- Обсада може да има в рамките на един ход. Ако не е успешно превзета планетата и двете срани имат все още живи сили- напададетля отстъпва в края на третия рунд битка на полето, от което е дошъл.
                    4.- Да. И по-точно общия доход от всички планети, които контролирате, може да се ползва общо.
                    5.- Да.
                    6.- Да.
                    "Далеч съм от мисълта си"

                    Comment


                      #55
                      По точка 2 - какво става, ако без да е имало предварително разбирателство освен "няма да се стреляме" по случайност две флоти се окажат със заповед да се намират в поле Х10 примерно? Който е втори до него не стига до там?

                      3 - аз визирах нещо от сорта - става бой на орбита, атакуващият побеждава, оцелелите от отбраняващия се влизат в атмосферата при цитаделата на планетата - от това което казваш - автоматично следва още една битка в същия ход?
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #56
                        Пилот написа Виж мнение
                        По точка 2 - какво става, ако без да е имало предварително разбирателство освен "няма да се стреляме" по случайност две флоти се окажат със заповед да се намират в поле Х10 примерно? Който е втори до него не стига до там?

                        3 - аз визирах нещо от сорта - става бой на орбита, атакуващият побеждава, оцелелите от отбраняващия се влизат в атмосферата при цитаделата на планетата - от това което казваш - автоматично следва още една битка в същия ход?
                        2.- Съвсем случайно се бият. Три рунда- или по-малко
                        3.- Ако има оцелели защитници в края на третия рунд- "побеждават" и атакуващия отстъпва. Атмосферата на планетата, цитаделата й и сектора в който се намира планетата са едно и също пространство. Автоматична битка няма как да има защото не могат сили на две фракции да съществуват едновременно на едно и също място.
                        "Далеч съм от мисълта си"

                        Comment


                          #57
                          Въпрос за картите, дали разбирам правилно:

                          1. има дек с карти, който е подреден случайно. Редът не е известен на играчите.
                          2. най-горната карта е видима за играчите и е единствената достъпна карта, докато не я "купи" някой. След това става известна следващата карта.
                          3. всеки играч предлага някаква тайна сума енергия (ако желае) за видимата карта на водещия и в последствие я получава, ако е предложил най-високата цена.

                          Известно ли е кой играч получава картата, или това е тайна и водещият просто съобщава, че настоящата карта е закупена и новата налична карта е х?



                          Spellbreaker написа Виж мнение
                          Движение на крайцер: Б9-Б8 общо 1 енергия
                          Движение на флота А: В10-В9 общо 6 енергия
                          Флотът и кръстосвачът се намират във В10 в началото на хода, нали?
                          Тогава защо флотът консумира 6 енергия, за да се придвижи от В10 до В9, и защо кръстосвачът се намира във В9 в началото на хода?
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #58
                            1 и 2 са точно така. 3- Желязо, не енергия (енергия се полза за наддаване за инициатива). Важно е да се отбележи, че ако не вземете картата, тоест сте дали не най-много, не губите ресурсите, а си ги получавате в следващия ход като налични. Закупената карта става ясно в кого е. Реално цялта информация е налична между ходовете.

                            Намират се, да, и двете. Движение по диагонал, както се разбрахме с Голъм- няма. Тоест флотата трябва да излезе едно поле на дясно и едно на горе. Две полета, всяко по 3 енергия- 6 енергия. Кръстосвача-крайцер се движи две полета "нагоре"- общо хода му е 1 енергия (това му е специално правило- 2.6. в правилата)
                            "Далеч съм от мисълта си"

                            Comment


                              #59
                              Обърках Б и В, сега е ясно.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #60
                                Строежът и ремонтът на корабите имат ли ограничена скорост, или не?

                                Т.е. ако платя пълната цена на един кораб на даден ход (за строеж или за ремонт), готов ли е веднага (т.е. за следващия ход, предполагам)?

                                Съответно ако в един и същи ход се поръча цитадела и се изтегли флотът от същата система, какво се случва на следващия?
                                Last edited by Imperial; 08-06-2014, 22:05.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X