Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космическа стратегия на Spellbreaker - обсъждане на системата

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Относно имената на класовете кораби - ако се използват имена от реалната морска история, е препоръчително да съответстват в някаква степен на реалните роли на тези класове, просто за улеснение на играчите. Иначе трябва всеки път да сверявам с правилата кое какво е.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #32
      Обясних до голяма степен кое защо е. Това в пост номер 9, в пост 18 предложените промени ще бъдат ли достатъчни?
      "Далеч съм от мисълта си"

      Comment


        #33
        Абе имената... то важното е да намерим още един играч, че нещо не гъмжи от космически авантюристи Или още двама, не знам дали Голъм се записа в отбора.

        Comment


          #34
          Spellbreaker написа Виж мнение
          Обясних до голяма степен кое защо е. Това в пост номер 9, в пост 18 предложените промени ще бъдат ли достатъчни?
          А разбира се. Просто добавих коментара си малко пост фактум.


          Кухулин написа Виж мнение
          Абе имената... то важното е да намерим още един играч, че нещо не гъмжи от космически авантюристи Или още двама, не знам дали Голъм се записа в отбора.
          И аз имах такъв проблем преди
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            А дали ще бъде фатално, ако играчът не знае какво се прави в такива игри? Ако нямате други варианти, ще участвам.
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              #36
              Аз съм пуснал в още два форума обяви за тази игра, ще видим дали и след колко време ще има резултат.
              pnp5q, за правене няма кой знае какво- прочиташ внимателно правилата, измисляш си стратегия, споразумяваш се с другите играчи... по-късно се скарвате за нещо и започвате яростно и дивашки да се млатите за планети и точки
              "Далеч съм от мисълта си"

              Comment


                #37
                Звездите по картата не изпълняват никакви функции, освен да блокират съответните квадрати? Понеже не са споменати в правилата.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  Да, те за това заемат целите квадрати.
                  "Далеч съм от мисълта си"

                  Comment


                    #39
                    Нахвърлях набързо един "броненосец", ако ви харесва и имам време, ще си поиграя и с другите.

                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #40
                      Малко имперски корабчета от друг свят:

                      Изтребителче: http://wh40k.lexicanum.com/mediawiki...nterceptor.jpg
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        #41
                        Аха, ти си представяш нещо в стил 40К.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          За мен- да, но не пречи другите да си го представят по различен начин Само да ги имаше в по-големи количества.
                          "Далеч съм от мисълта си"

                          Comment


                            #43
                            Поставайки си за цел следните ограничения, направих нова система за битки (за следваща предполагаема игра):

                            -да е абстрактна и модулна
                            -да е проста и с малки цифри
                            -да е с ограничено количество късмет
                            -да може да се разиграва "сама"- тоест в удобен за форум варант без нужда играчите да дават допълнителни заповеди
                            -да позлволява поне някакво ниво на контрол от страна на играчите върху стратегията


                            1. Флотите се разделят предварително в три (или по-малко) секции- Алфа (ударна), Бета (основна), Гама (артилерийска)
                            1.1. В секция Алфа влизат Разрушители (РР), Изтребители (ИЗ), Фрегати (ФР)
                            1.2. В секция Бета влизат Транспортни кораби (ТР), Броненосци (БР), Дреднаути (ДР), Фрегати (ФР) и Крайцери (КР)
                            1.3. В секция Гама влизат Миноносци (МН), Торпедоносци (ТП), Крайцери (КР)
                            1.4. Фрегатите и Крайцерите могат да присъстват в повече от една секция, наличните бройки трябва да бъдат разделени конкретно в тях или всичките да бъдат на едно място.

                            2. Всяка секция получава предварителна задача или при липса на такава от играча, Водещия добавя според преценката си. Задачите могат да бъдат Атака на (поредица приоритетни секции) или Защита на определена секция.
                            2.1. Секциите се разпределят една срещу друга като приоритет имат заповедите на атакуващата флота. Защитаваща секция заема мястото на атакувана от противника секция. Секциите започват да си разменят 3 рунда на битка. Възможно е секция да атакува една противникова, а да получава удари от друга.
                            2.2. Ако Атакуваща секция унищожи целта си преди да изминат три рунда, продължава да се бие останалите рундове срещу следващта зададена й цел.

                            3. Секция Гама изпълнява допълнителен (извънреден) удар с инициатива А върху избрана секция на противника (ако и е зададена задача Атака) в началото на сражението.

                            4. Битките между секциите се развива с размяна на удари по инициатива (А, Б, В, Г) като всяка инициатива се извършва моментално и до край преди да започне следващата буква. При равенство в инициативата първи действа атакувания.
                            4.1. Всеки удрящ кораб стреля отделно, целейки се в противника с най-ниска броня.
                            4.2. От офанзивната сила (с добавени бонуси от технологии) на удращия се изважда бронята на ударения. Ако разликата е положителна- това е числото, което трябва да се хвърли (или по-ниско) със зар д6 за да бъде удара успешен.
                            4.2.1. Зар се хвърля винаги, дори когато разликата е отрицателно число или пък е високо положително - 6 или повече. Резултат на зара 1 е винаги успех, 6- винаги неуспех.
                            4.3 При успешен удар противниковия кораб бива унищожен или ако е с повече издръжливост- повреден. Повредените кораби се възтоновяват автоматично след края на битката (всиките три фази)

                            5. Корабите имат следните показатели (инициатива, офанзивна сила/броня):
                            РР: Б 6/3
                            ИЗ: Б 7/1

                            БР: Б 4/4
                            ДР: В 7/3 две издръжливост
                            ТР: Г 3/5 две издръжливост

                            МН: А/(Г) 8/1 (инициативата е А когато секцията е атакувана, и Г, когато тя атакува)
                            ТП: A 5/2

                            ФР: В 5/2
                            КР: Б 4, Г 6 /3 две издръжливост
                            Last edited by Spellbreaker; 23-05-2014, 14:32.
                            "Далеч съм от мисълта си"

                            Comment


                              #44
                              Във връзка с досегашното изискване флота да съдържа транспортен кораб, остава ли опцията сам крайцер да се брои за флота?
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                #45
                                В правилата на готвената игра няма промени. Да, крайцера може да бъде самостоятелен (да се движи, да се поправя, да се бие), може и да бъде в част от флота.
                                "Далеч съм от мисълта си"

                                Comment

                                Working...
                                X