Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна - действия по море

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Писаха, че почнали да се късат.

    Comment


      #62
      В края на клипа, като че помръдна леко носа на потопения кораб.
      Чудно защо не пробваха да заобиколят, пък макар да поостържат борда.
      Сигурно плитчината е веднага до фарватера. Но да бяха хвърлили вода, гориво .... да намалят газенето, после 12 мили навътре и SOS

      Comment


        #63
        источники из Севастополя сообщают, что после двухчасового штурма силами самообороны Крыма и спец подразделений ВС РФ корабль управления Славутич захвачен.
        штурмующие были вооружены боевым оружием. оборону корабля прорвали через ГКП, высадившись на борт корабля с буксиров.
        пострадавших среди членов экипажа нет.
        личный состав корабля сошел на берег.


        2 часа, лол

        Comment


          #64
          Кухулин написа Виж мнение
          что после двухчасового штурма
          "Героите на Севастопол" - то самото място си е такова драматично

          Comment


            #65
            Те като видяха накъде отиват нещата след потопяването на крайцера можеше да опитат да се измъкнат, ама явно е нямало заповед и е липсвала самоинициатива.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #66


              Константин Ольшанский

              Comment


                #67
                Кухулин написа Виж мнение
                источники из Севастополя сообщают, что после двухчасового штурма силами самообороны Крыма и спец подразделений ВС РФ корабль управления Славутич захвачен.
                штурмующие были вооружены боевым оружием. оборону корабля прорвали через ГКП, высадившись на борт корабля с буксиров.
                пострадавших среди членов экипажа нет.
                личный состав корабля сошел на берег.


                2 часа, лол

                https://www.facebook.com/vladislav.s...17099638426765

                То качването на кораба е било лесно, тъй като не искат ранени и жертви два часа са ги убеждавали. Чак пък щурм да е, особено с това - "пострадавших среди членов экипажа нет.
                личный состав корабля сошел на берег."

                Comment


                  #68
                  Аз също мисля, че в Севастопол се действа основно с преговори, писахме за това в другата тема. Но в Донузлав като че ли е различно. Днес тралчика пак е пробвал някакъв екшън:

                  Сегодня морской тральщик "Черкассы" сделал попытку прорвать блокаду на озере Донузлав в Крыму, рассказал один из членов экипажа корабля.

                  По его словам, около часа назад корабль попытался пройти между двух ранее затопленных российских кораблей.

                  Как отметил собеседник, "Черкассам" это почти удалось, однако к ним подошел российский катер и ударил в бок. После этого носовая часть "Черкасс" оказалась на мели.

                  Экипаж тральщика намерен и дальше делать попытки прорваться сквозь блокаду.

                  К экипажу тральщика "Черкассы" присоединились трое моряков с корабля "Чернигов", который ранее был пришвартован к берегу.


                  Попытка могла закончиться успешно, однако к украинскому судну подошел российский катер и ударил в бок



                  И изобщо, съществува мнение, че развръзката ще настъпи след 3-4 дена. Тогава се навършват 70 години от подвига на Константин Олшански. Не е изключено екипажите да качат +100 пауър.

                  Ольшанский, Константин Ф¸дорович

                  Comment


                    #69
                    ИМХО ситуацията с "Константин Ольшанский" е сложновата. Деснтният кораб няма адекватно ПВО, нито защита срещу ПКР и могат да го попилеят когато поискат.

                    Обаче това е единствената опция, която не искат и не трябва да използват. Най-малкото от което имат нужда в момента е украински герои-мъченици в борбата срещу Русия.

                    От друга страна всякакъв морски, или въздушен десант, или абордаж с лодки също не е опция. Точно срещу този кораб, такова нещо ще е игра на руска рулетка с пет заредени патрона в барабана. Арли Бърк, или Киров са по-лесни за завземане.

                    На Ольшанский има две сдвоени 57мм картечници с обща скорострелност 800 снаряда в минута и общ (зареден!) боекомплект в лените от 2000 снаряда. Началната скорост на щатният боеприпас е 1020 м/с, която значи че всичко в езерото и околностите им е на право мерене(буквално). Голяма каша може да се получи. А предполагам че моряците на кораба са леко поизнервени вече и едва ли много-много четат интернет.

                    Според мен докато десантният кораб има нафта, никой няма да го пипа. Ак-725 имат и ръчно насочване, но приводите са електрически.
                    Last edited by Amazon; 23-03-2014, 20:53.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #70
                      Поствам цитати от мой познат в Крим...

                      Ох ребята, передайте русским, что, если они зайдут на борт Ольшанского, то десантники их будут кончать... Всеми способами. Там не только экипаж, но и группа антитеррора. Не думал, что мне придется передавать такую информацию
                      Потдверждаю - с БДК "Ольшанский" (друзья у меня там) - лично!!!. Щойно в еф³р³ укра¿нського рад³о телефоном ³з оз,Донузлава був кап³тан третього рангу командир укра¿нського тральщика "Черкаси" Юр³й Федаш. Оф³цер сказав про високий настр³й всього ек³пажу тральщика стояти до останього. Така ж висока моральна готовн³сть ек³пажу великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський" п³д командуванням кап³тана 2 рангу Дмитра Коваленка. Ек³паж³ д³ють в повн³й взаºмод³¿ один з одним! "Черкаси" ³ "Ольшанський"- два високих остр³вка мужност³ п³д укра¿нським прапором на окупован³й територ³¿. Бережи вас бог! Слава Нац³¿! И смерть ворогам....
                      Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                      Comment


                        #71
                        А какво точно им пречи да ги оставят сами да слязат, когато ожаднеят и огладнеят? Могат да си почакат и с месеци.

                        Comment


                          #72
                          Между другото имаше пост на руските форуми, че на Олшански нещо не му е наред в двигателите, иначе имхо ако го ползват него много лесно ще издърпат малкия кораб който блокира. Или е вярно, или такава заповед няма...
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #73
                            кало написа Виж мнение
                            А какво точно им пречи да ги оставят сами да слязат, когато ожаднеят и огладнеят? Могат да си почакат и с месеци.
                            Лично мое мнение е, че точно това и чакат. Въпросът е, че след като и това стане, на корабите ще направят нещо в стил "Варяг" и "Кореец", а на брега ще бъдат арестувани и драмата ще се задълбочи....
                            Или в Киев е време да вземат поне едно адекватно решение, или ще се разчита на международна намеса, по отношение на екипажите.
                            Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                            Comment


                              #74
                              кало написа Виж мнение
                              А какво точно им пречи да ги оставят сами да слязат, когато ожаднеят и огладнеят? Могат да си почакат и с месеци.
                              И се излагат все повече и повече.

                              Не знам само аз ли така си мисля, но след това брутално отношение към вехтите черупки, принадлежащи на хора, с които до вчера са били в една държава, които не искат да си сменят нацолналността, доста хора здраво ще си помислят, преди да имат нещо общо с руснаците.

                              П.П. ще вляза в Гинес за дълго изречение

                              Comment


                                #75
                                Гледах репортаж от Севастопол - всъщност пускат хора от корабите, които с лодки си ходят до брега, жените и роднините им дават дрехи и храна, те си ги товарят обратно, а руснаците само ги гледат. Засега, де.

                                Comment

                                Working...
                                X