Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна - действия по море

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    И никакви туристи няма да я спрат.
    И загубата на доставките на природен газ и няколко милиарда долара приходи от туризъм ли(щото ще спре изцяло) и далече не само това в икономически план? А викаш и току що излизащата от криза Гърция ще си навлече нова, още по-сериозна? За много тъпи ги вземаш комшиите ако си мислиш, че ще си запалят чергата за рахатя на чичо им Сам, докато последния седи и гледа от далече. За наличието на определено про-руски настроени в такъв случай "доброжелатели" току до гъза на Турция дори няма да коментирам, ама не са един и два и дори държава като Израел не може да се справи с тях от десетилетия, нищо че се опитва.

    А нашето участие би следвало да е такова, че ако много ни се приучаства бързичко да си седнем на двете ръце докато изтръпнат, та да ни мине мерака за участие и после да продължим да си седим само на гъза. Дори това да значи излизане от НАТО.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #17
      Sailor_Malan написа Виж мнение
      Същата забранява какви да е самолетоносачи да минават през проливите...
      Е, един мина, само че в обратна посока - от Черно Море надолу.

      Иначе наистина е интересно - само с базираните в Черно Море кораби, какво може да събере НАТО.

      Comment


        #18
        Турция има да строи и една АЕЦ с помощта на Русия, та...

        Comment


          #19
          Sailor_Malan написа Виж мнение
          И загубата на доставките на природен газ и няколко милиарда долара приходи от туризъм ли(щото ще спре изцяло) и далече не само това в икономически план? А викаш и току що излизащата от криза Гърция ще си навлече нова, още по-сериозна? За много тъпи ги вземаш комшиите ако си мислиш, че ще си запалят чергата за рахатя на чичо им Сам, докато последния седи и гледа от далече. За наличието на определено про-руски настроени в такъв случай "доброжелатели" току до гъза на Турция дори няма да коментирам, ама не са един и два и дори държава като Израел не може да се справи с тях от десетилетия, нищо че се опитва.
          Честно казано, не ми се коментира политическата страна на нещата, темата не е затова. Няколко раздела по-нагоре имаш възможност да си изложиш позициите сред изявени разбирачи по въпроса. Ако трябва да обобщим с две думи - Украйна далеч не е проблем само за "чичо Сам", а засяга куп глобални проблеми.

          Sailor_Malan написа Виж мнение
          А нашето участие би следвало да е такова, че ако много ни се приучаства бързичко да си седнем на двете ръце докато изтръпнат, та да ни мине мерака за участие и после да продължим да си седим само на гъза. Дори това да значи излизане от НАТО.
          То това остана Как мислиш да се пазим сами със силите, които имаме?

          Comment


            #20
            Е, един мина, само че в обратна посока - от Черно Море надолу.
            To това беше "авионосещ крайцер" съвсем нарочно

            Честно казано, не ми се коментира политическата страна
            Някой си Клаузевиц май беше писал нещо по въпроса. По професия беше пруски генерал ако се не лъжа.
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #21
              Sea Dog написа Виж мнение
              Случва се...

              [ATTACH=CONFIG]23200[/ATTACH]

              Церемониите по вдигането на флаговете си беше цял спектакъл, под надслов "Ние го правим по-добре"
              Е, ама на турците мачтата е по-висока, гърчолята са се сцепили от яд

              Казвах ви аз на времето - да врънкаме американците да ни подарят четири Перита

              Comment


                #22
                Преместих постовете в нова тема, особено с оглед голямото количество passive-aggressive самопотопяване има потенциал за развитие.

                Иначе аз да вметна, че ако на Черно море става каквото и да било, от руска страна няма да играят фрегатите и Москва, а най-вече бреговите Бастион-и + пребазирани от Каспийско море Бал-ове, както и значително количество Мълнии + новите канонерки с Клуб. Черно море е поне едното място, където могат да разчитат на задхоризонтно целеуказване от брега+авиацията.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  Ако се стигне до реални бойни действия, бреговите комплекси няма да свършат много работа. Първо, като количество са малко. Второ, ефективния им обсег е малък. Авиацията и ЧФ ще трябва да поемат отбраната. Особено полезни в това отношение ми се виждат пр. 1239.

                  Comment


                    #24
                    Особено полезни в това отношение ми се виждат пр. 1239.
                    Интересен кораб. Меко казано. Вярно че е на един шамар живот, но при тази максимална скорост от 45 възела, добър капитан и екипаж могат да направят интересни неща. Разбира се и каквото ти спомена - нужно е добро информационно покритие. 16 Москит има на двете корабчета все пак.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #25
                      Аз пък мисля, че пр. 1239 са едни пари хвърлени на вятъра и за проектирането, и за постройката им. 45 възела са много (може и 55, но за кратко), но пр. 1241 вдига 42 възела, което е същото. И си има модификация с "Москит".
                      Вярно, пр. 1239 е по-голям и сигурно има по-добра мореходност (въпреки, че едни хора тук навремето спореха с мен, че катамараните не са за Черно Море) но две Тарантули ще свършат същата работа. Еднаква максимална скорост, еднаква далечина на плаване - 2500 мили при 12 възла, осем ракети (за два 1241)... А и ПВО-то на двата проекта е плачевно.

                      Comment


                        #26
                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Вярно, пр. 1239 е по-голям и сигурно има по-добра мореходност (въпреки, че едни хора тук навремето спореха с мен, че катамараните не са за Черно Море) .
                        Ами правилно са спорили хората с теб !

                        За останалото си абсолютно прав !
                        Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                        Comment


                          #27
                          И аз се съгласих тогава с тях
                          И всичките ми надежди някога да имаме LCS са разбити на пух и прах.

                          Но защо руснаците са направили катамарана и са го базирали баш в Черно Море ?

                          Comment


                            #28
                            Няма лошо, че са го направили, но помисли защо не са продължили да ги правят
                            Снимки - http://niki-zlatev.blogspot.com/

                            Comment


                              #29
                              Ами те първо бяха на Балтика ама и там същият х..й.На Черно море поне не са в сняг и лед по половин година.А и защото могат да "пуцат" директно от пирса щото излязът ли извън залива могат и да не се върнат с тяхната ПВО.
                              Господа "военачалници" не плюнчете молива кой какво може да искара при една евентуална война,защото тя ще е конвенционална точно до първият потопен "Бърк" или "Москва"-след това следват ядрените "шамари".

                              Comment


                                #30
                                Сун Дзъ написа Виж мнение
                                Аз пък мисля, че пр. 1239 са едни пари хвърлени на вятъра и за проектирането, и за постройката им.
                                По-висока скорост => по-голяма тактическа и оперативна гъвкавост.
                                По-висока мореходност => по-висока бойна ефективност.
                                По-плитко газене => виж т. 1

                                Плюс разни други работи, например по-мощна електроника.

                                Comment

                                Working...
                                X